sobhe-no.ir
1187
چهارشنبه، ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
2
سیدحسن نصرالله:

نگران نباشید؛ حالم خوب است

همتی و مهرعلیزاده قصد دارند به سیاق جبهه اصلاحات صرفا با دوگانه انگاری های کاذب در نظرسنجی ها بالا بیایند

دوقطبی تکراری

همتی و مهرعلیزاده به‌عنوان دو نامزد نزدیک به جبهه اصلاحات در انتخابات ریاست‌جمهوری‌1400، هر چه جلوتر می‌روند و به موعد 28خرداد نزدیک‌تر می‌شوند، به طرز محسوسی به دوقطبی‌سازی‌های معمول این جریان متمایل‌تر می‌شوند. حربه دوقطبی‌سازی که کمترین ارزش و اهمیت را برای نیازها و مطالبات واقعی مردم قائل است، هر بار با هدف اصلی برانگیخته کردن بدنه رأی اصلاحات مطرح می‌شوند؛ بدنه‌ای که در این دور، رغبتی برای رأی به نامزد اصلاحات ندارد. در این گزارش، به بخشی از این دوقطبی‌سازی‌ها ازسوی این دو نامزد و پیشینه چنین دوانگاری‌هایی در انتخابات پیشین می‌پردازیم.

صبح نو

سیدحسن نصرالله:

نگران نباشید؛ حالم خوب است

 سید‌حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روزگذشته به مناسبت سی‌امین سال تأسیس شبکه المنار و در پی شایعات منتشر شده در رسانه‌های معاند درباره وضعیت جسمی‌اش سخنرانی کرد.
سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در ابتدا به هواداران و دوستان خود اطمینان داد که در کنار آن‌ها قرار دارد و مسیر را در کنار آن‌ها می‌پیماید.
وی از تمام کسانی که بعد از سخنرانی‌های اخیر نگران  اوضاع جسمانی او بودند و نسبت به وی ابراز محبت داشتند تشکر و قدردانی کرده و به تمامی دوستداران خود اطمینان داد که شرایط جسمانی خوبی دارد.

در مسجدالاقصی نماز خواهیم خواند
سید حسن‌نصرالله گفت من همچنان امید دارم که ما با یکدیگر در مسجد‌‌الاقصی مبارک نماز خواهیم خواند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در این سخنرانی همچنین از تمام کسانی که در تأسیس شبکه المنار نقش داشتند از جمله شخص سید عیسی الطباطبایی تشکر و قدردانی کرد، چرا‌که آن‌ها در موفقیت‌ها و گسترش این شبکه از زمان تأسیس تا امروز نقش‌آفرینی کرده‌اند.
سید‌حسن نصرالله تاکید کرد که شبکه المنار شبکه‌ای نیست که به‌دنبال سود و منفعت و تحریک جامعه و رقابت باشد بلکه این شبکه آرمان و رسالتی دارد که برای رسیدن به آن جانفشانی‌های زیادی انجام داده و هزینه‌های زیادی پرداخت کرده است این شبکه، شبکه شهدا و مجروحان و اسرا و جانبازان و عناصر پیروز است.‌

امام خمینی؟ره؟ 
روحیه مقاومت را زنده کرد
وی همچنین با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی؟ره؟بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد، امام خمینی بزرگ به این امت اسلامی جان بخشید و اسلام را در قرن بیستم زنده کرد. امام برای بشریت جایگزینی تمدنی  ارائه نمود و روحیه انقلاب علیه ظلم و روحیه مقاومت را زنده کرد.‌

انتفاضه فلسطین یکی از عوامل اصلی تأسیس شبکه المنار بود
سید حسن‌نصرالله افزود: شبکه المنار توسط شاگردان و عاشقان امام خمینی؟ره؟ تأسیس شده است. وی در ادامه اظهار داشت، شبکه المنار وظیفه خود را در خدمت به  آرمان فلسطین به بهترین نحو انجام داد تا جایی که برخی آن را یک شبکه فلسطینی ارزیابی می‌کردند. اصلا عامل اساسی که باعث شد پایگاه المنار به شبکه ماهواره‌ای تبدیل شود ایجاد انتفاضه در فلسطین بود این موضوع نشان می‌دهد که المنار مختص قضیه فلسطین  می‌شود.

نتانیاهو امروز شخصیتی شکست خورده و بحران زده است
سید‌حسن نصرالله در ادامه سخنان خود تاکید کرد اتفاقاتی که در فلسطین و به‌ویژه قدس و مسجد‌الاقصی دنبال می‌شود، نشان داد که ما در برابر دشمنی کینه توز و نادان هستیم که تلاش دارد در نتیجه بحران‌های داخلی خود فرار رو به جلو انجام دهد. نتانیاهو امروز شخصیتی شکست خورده و بحران زده است  که احتمالا به گزینه‌های متعدد و متهورانه‌ای دست خواهد زد تا شاید از بحران‌های موجود خارج شود.‌
 

captcha
شماره‌های پیشین