sobhe-no.ir
1187
چهارشنبه، ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از فعالیت‌های سیدابراهیم رئیسی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

پرفالوورترین نامزد انتخابات در اینستاگرام

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

گزارش

چگونه به سرباز میدان جنگِ رسانه‌ای دشمن تبدیل نشویم

صبح نو

«صبح‌نو» از فعالیت‌های سیدابراهیم رئیسی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

پرفالوورترین نامزد انتخابات در اینستاگرام

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله گزارش‌هایی آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

فضای مجازی این قابلیت را ایجاد کرده است که شهروندان بتوانند بی‌واسطه با سیاستمداران ارتباط گیرند. حضور سیاستمداران از احزاب و جناح‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی سبب شده فاصله بین گروه الیت سیاسی و شهروندان عادی کمتر شود. در زمان انتخابات نیز این خصوصیت شبکه‌های ‌اجتماعی فرصت بروز بیشتری می‌یابد. به‌دنبال کاهش استقبال شهروندان از رسانه‌های رسمی، شبکه‌های مجازی در ایجاد فضا برای تضارب آرای سیاسی دست برتر را دارند. کاندیداهای انتخابات نیز از این مهم غافل نشده‌اند. در انتخابات1400 شاهد حضور گسترده و اثرگذار کاندیداها در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار نظیر توییتر و اینستاگرام هستیم. احزاب و جناح‌های سیاسی با انتشار دیدگاه‌های خود در صفحات شخصی در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها و ایده‌های خود را تبلیغ می‌کنند. کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توانند از برنامه‌ها و نظرات کاندیداهای مختلف مطلع شوند و همچنین نظرات و دیدگاه‌های خود را در رابطه با آن بیان کنند.
سیدابراهیم رئیسی تاکنون در توییتر اکانت رسمی نداشته است. با شروع کارزار انتخابات و آغازبه‌کار فعالیت اکانت‌های فیک به نام رئیسی، وی اولین اکانت توییتری خود را در 11خرداد فعال کرد. طی یک روز 11توییت توسط این اکانت منتشر شده است. این اکانت در روز آغازبه‌کارش حدود 6هزار فالوور جذب کرد و روند جذب فالوور آن به‌سرعت ادامه دارد. پرلایک‌ترین توییت رئیسی اولین توییت وی است که با جمله «بسم الله الرحمن الرحیم» منتشر شده است. این توییت طی چند ساعت چهارهزار لایک دریافت کرده است.
 اکانت تلگرام رئیسی از سال2018 فعالیت نداشته است. بااین‌حال از تاریخ 25اردیبهشت1400 فعالیت خود را از سر گرفته است. حضور مجدد رئیسی در تلگرام موجب انتقاد برخی کاربران و حتی نامزدها بوده است. پربازدیدترین پست تلگرامی رئیسی با 87هزار بازدید مربوط به دیدار وی با کارگران بوده است.
 رئیسی تنها کاندیدا در بین کاندیداهای این دوره است که در اینستاگرام فالوور میلیونی دارد. همچنین بررسی پست‌های وی در دو ماه اخیر نشان می‌دهد پست اعلام ثبت‌نام وی در ستاد انتخابات با 267هزار لایک موردتوجه‌ترین پست وی بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین