sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
8
«صبح‌نو» نظر اقشار مختلف جامعه درباره نخستین مناظره سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را بخوانید

معیشت مردم فراموش شد

علی جواهری / «نارضایتی» نظر شفاف مردم درباره عملکرد رییس‌جمهوری در طول سال‌های اخیر است که دولت تدبیر و امید بیشترین نقش را در ایجادش داشته است. روند این نارضایتی با بروز رفتارهای غیر‌اخلاقی و خارج از منطق برخی نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تشدید شده است. البته روایت تلخ بدرفتاری‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تنها مختص به این دوره نیست بلکه ویروسی است که از دوره‌های قبل به این دوره سرایت کرده است. پرداختن به مسائل حاشیه‌ای به جای بیان شفاف برنامه‌ها توسط کاندیداها مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد خواهد کرد و حتی می‌تواند در انتخاب درست آنان تاثیرگذار باشد. اکنون شرایط اقتصادی و معیشت مردم بسیاری ناگوار است و برخی اقشار جامعه حتی برای نان شب‌شان هم دچار مشکل هستند. در این گیر و دار چشم امید مردم به عملکرد دلسوزانه مسوولان دولتی است که متاسفانه در هیچ دوره‌ای درمان نشده و روز‌به‌روز شرایط برای زندگی بدتر می‌شود. در چنین شرایطی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اتهام‌زنی‌ها و تخریت یکدیگر را مقدم به حل مسائل مردم کرده‌اند. نمونه بارز این روایت تلخ در نخستین مناظره هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمایان شد که کاندیداها به جای پرداختن به محور اقتصادی مناظره با بیان موضوعات سیاسی و عقده گشایی‌های شخصی مسیر مناظره را به سمت دیگر هدایت کردند. بدون شک این رویداد برای مردم بسیار نامبارک است و در این باره قضاوت خواهند کرد و واکنش نشان خواهند داد. مردم توقع دارند مصلحت‌اندیشی برای کشور و ارائه راه‌حل برای مشکلات مردم توسط نامزدها در اولویت قرار بگیرد. «صبح‌نو» با اقشار مختلف جامعه درباره نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین عملکرد کاندیداها تا به اینجای کار گفت‌و‌گو کرده است.

قوه‌قضاییه به فیلم قاضی جعلی واکنش نشان داد، پلیس‌هم از صدور کیفرخواست نماینده مجلس خبر داد

برخورد جدی با فراقانونی‌ها

انگار دیواری کوتاه‌تر از سربازهای راهور پیدا نمی‌شود که از سوی برخی صاحب‌منصبان مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرند؛ البته تصاویر این رفتارها به‌طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده و افکارعمومی درباره رسیدگی به آن مطالبه‌گری می‌کند. چند روز پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که فردی با عنوان قاضی یک سرباز را تهدید می‌کند و می‌گوید: «اما الان می‌گویند: خدا، قاضی، قاضی...» این ویدیو واکنش بسیاری در فضای مجازی داشت.

صبح نو

قوه‌قضاییه به فیلم قاضی جعلی واکنش نشان داد، پلیس‌هم از صدور کیفرخواست نماینده مجلس خبر داد

برخورد جدی با فراقانونی‌ها

انگار دیواری کوتاه‌تر از سربازهای راهور پیدا نمی‌شود که از سوی برخی صاحب‌منصبان مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرند؛ البته تصاویر این رفتارها به‌طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده و افکارعمومی درباره رسیدگی به آن مطالبه‌گری می‌کند. چند روز پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که فردی با عنوان قاضی یک سرباز را تهدید می‌کند و می‌گوید: «اما الان می‌گویند: خدا، قاضی، قاضی...» این ویدیو واکنش بسیاری در فضای مجازی داشت.

برخی کاربران در فضای مجازی می‌گویند، پس از سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز پلیس راهور، این‌بار یک قاضی برای پلیس راهور گردن‌کلفتی می‌کند و او را تهدید می‌کند که در صورت جریمه خودروی وی، با این مامور برخورد می‌کند؛ البته درباره این موضوع تهدید یک سرباز پلیس راهور ازسوی یک قاضی، رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه گفته است که براساس مستندات مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، مالک خودروی مذکور که عکس موجود در سوابق وی با چهره راننده دارای تشابه بوده، شخصی با هویت «ع. زمانی» فرزند «محمدعلی» بوده که بررسی‌ها نشان داد نه‌تنها سمت قضایی نداشته، بلکه از پرسنل دستگاه قضایی هم نبوده است. آخرین وضعیت پرونده علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس، سوم بهمن۹۹ در حال عبور از خط‌ویژه به‌دلیل نداشتن برگ تردد با یک سرباز راهور درگیر شد این است که قرار مجرمیت برای این نماینده صادر شده، آقای عنابستانی طبق کیفرخواست در سه مورد مجرم شناخته شده است.
حجت‌الاسلام عبداللهی، رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه در جریان نشست دیروز شورای عالی قوه‌قضاییه، با اشاره به انتشار ویدیویی در 
فضای مجازی با مضمون درگیری یک قاضی با مامور راهور ناجا گفت: بلافاصله پس از انتشار این ویدیو بررسی تخلف احتمالی فرد مذکور را در دستورکار قرار دادیم که در نتیجه بررسی‌ها مشخص شد خودرویی با پلاک ۳۳ب۴۶۴ ایران۴۴ در سال۹۸ فک پلاک شده و در واقع این ویدیو مربوط به زمانی قبل از سال۹۸ است. 
حجت‌الاسلام عبداللهی افزود: همچنین براساس مستندات مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، مالک خودروی مذکور که عکس موجود در سوابق وی با چهره راننده دارای تشابه بوده، شخصی با هویت «ع. زمانی» فرزند «محمدعلی» بوده که بررسی‌ها نشان داد نه‌تنها سمت قضایی نداشته، بلکه از پرسنل دستگاه قضایی هم نبوده است. وی خاطرنشان کرد: برای فرد مذکور به اتهام «غصب عنوان قضایی» پرونده‌ای تشکیل شده و نامبرده تحت تعقیب قرار گرفته است.
 
عنابستانی طبق کیفرخواست در سه مورد
 مجرم شناخته شده
سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ هم دیروز درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده درگیری نماینده مجلس با سرباز راهور اخبار جدیدی ارائه کرد و گفت: قرار مجرمیت برای این نماینده صادر شده، آقای عنابستانی طبق کیفرخواست در سه مورد مجرم شناخته شده و ما نیز از مسیر قانون به‌جد موضوع را دنبال می‌کنیم. سردار رحیمی اظهار کرد: این پرونده از ابتدا ازسوی پلیس تهران در حال پیگیری است چون به سرباز راهنمایی و رانندگی تهران تعرض شد.
 رییس پلیس تهران بزرگ افزود: قرار مجرمیت برای این نماینده صادر شده، آقای عنابستانی طبق کیفرخواست در سه مورد مجرم شناخته شده و ما نیز از مسیر قانون به‌جد موضوع را دنبال می‌کنیم. این مقام انتظامی تصریح کرد: وظیفه ما دفاع و صیانت از ماموران خدوم و زحمتکش‌مان است، چندی پیش نیز یکی از ماموران پلیس راهور به‌خاطر تذکر به تعدادی از اوباش مبنی بر عدم تردد با موتورسیکلت در تونل، مورد ضرب و شتم قرار گرفت که متهمان را در مدت ۴۸ساعت شناسایی و بازداشت کردیم، درصورتی‌که از آن‌ها هیچ سرنخی وجود نداشت.  وی خاطرنشان کرد: این رفتارها و برخوردها صحیح نیست، چه می‌خواهد برخورد و رفتار از طرف یک نماینده یا یک شهروند عادی صورت گیرد، باید حرمت فردی را که در ساعت‌های طولانی، در سرما، گرما، هوای آلوده و شرایط کرونایی به مردم خدمت می‌کند، نگه داریم.
 

captcha
شماره‌های پیشین