sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
6
گزارش

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت‌الاسلام محتشمی‌پور

هلاکت مدیر پیشین هوافضای رژیم‌صهیونیستی با واکنش‌های فراوانی در فضای مجازی ایران روبه‌رو شد

انتقام قطعی

رسانه‌های اسرائیلی از مرگ مدیر پیشین سازمان فضایی بر اثر جراحات وارده به او در جریان درگیری‌های اخیر در شهر عکا خبر دادند؛ موضوعی که گفته می‌شود انتقام شهدای هسته‌ای مقاومت از رژیم‌صهیونیستی گرفته شده است و به گفته محمد عزیزی این احتمال می‌رود که پدر هوافضای رژیم اسرائیل ازسوی عوامل بیرونی به هلاکت رسیده است.

صبح نو

هلاکت مدیر پیشین هوافضای رژیم‌صهیونیستی با واکنش‌های فراوانی در فضای مجازی ایران روبه‌رو شد

انتقام قطعی

رسانه‌های اسرائیلی از مرگ مدیر پیشین سازمان فضایی بر اثر جراحات وارده به او در جریان درگیری‌های اخیر در شهر عکا خبر دادند؛ موضوعی که گفته می‌شود انتقام شهدای هسته‌ای مقاومت از رژیم‌صهیونیستی گرفته شده است و به گفته محمد عزیزی این احتمال می‌رود که پدر هوافضای رژیم اسرائیل ازسوی عوامل بیرونی به هلاکت رسیده است.

رسانه‌های اسرائیلی از هلاکت مدیر پیشین سازمان فضایی رژیم‌صهیونیستی بر اثر جراحات وارده به او در جریان درگیری‌های اخیر در شهر اشغالی عکا خبر دادند. در جریان نبرد «شمشیر قدس» و درگیری‌های شهر عکا، به داخل هتلی که «آوی هار ایون» در آنجا اقامت داشت، کوکتل مولوتف پرتاب شد که طی آن او به‌شدت زخمی شد و در نهایت روز گذشته بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان به هلاکت رسید؛ هلاکتی که برخی آن را اقدامی از سوی مقاومت توصیف کردند.
رسانه‌های عبری‌زبان «آوی هار ایون» را دانشمند صنعت موشکی رژیم‌صهیونیستی؛ رییس پروژه ماهواره‌ای، رییس آژانس فضایی اسرائیل، رییس سابق صنایع نظامی رافائل و از طراحان اصلی سیستم گنبد آهنین معرفی کردند.
گفته می‌شود، در جریان نبرد جنگ اخیر غزه که ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف رژیم اسرائیل هم ازسوی اعراب اسرائیلی شعله‌ور بود و درگیری‌های شهر عکا، به داخل هتلی که «آوی هار ایون» در آنجا اقامت داشت، کوکتل مولوتف پرتاب شد که طی آن او به‌شدت زخمی شد و در نهایت ساعاتی پیش بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان به هلاکت رسید.
برخی منابع خبری نیز می‌گویند در جریان آتش‌سوزی «هتل افندی» در عکا، چندین شخصیت مهم صهیونیستی دیگر نیز دچار آسیب‌های جدی شدند. به نوشته روزنامه جروزالم‌پست، هار ایون ۸۴ساله که به‌عنوان مغز متفکر برنامه فضایی و موشکی رژیم‌صهیونیستی شناخته می‌شود، در زمان حضورش در ارتش تحقیقات متعددی را انجام داده و تسلیحات پیشرفته‌ای را به زرادخانه اسرائیل اضافه کرده بود.
وی در سال۱۹۸۲ وارد سازمان صنایع هوافضای رژیم‌صهیونیستی شد و تیمی را هدایت کرد که کار ساخت موشک ماهواره‌بر «شاویت» را انجام داد. این نظامی صهیونیست همچنین در دهه۱۹۶۰، فرمانده سامانه پدافندی «هاوک» در نزدیکی تاسیسات اتمی دیمونا در صحرای نقب بود. او همچنین از سال۱۹۹۵ الی ۲۰۰۴ رییس سازمان فضایی رژیم اسرائیل بود.
خبری که با واکنش کاربران فضای مجازی در ایران روبه‌رو شد و آن را نشان‌دهنده پایان دوران بزن‌دررو و انتقام شهید فخری‌زاده تلقی کردند؛ به‌طوری‌که هشتگ انتقام-سخت و شهید-فخری‌زاده در ایران ‌ترند شد. همچنان که یکی از کاربران فضای مجازی در توییتی نوشت: «آوی هار ایون، پدر و مغز متفکر موشکی و فضایی رژیم‌صهیونیستی و از طراحان گنبد آهنین در هتلی، در امنیتی‌ترین مکان رژیم به هلاکت رسید. کشته شدن دانشمندشان آنقدر غافلگیرانه بوده که بعد از چندین هفته به‌ناچار خبر مرگش را تایید کردند. بزن‌دررو تمام شد، بزنید می‌خورید. #شهید_ فخری_‌ زاده » یکی دیگر از کاربران تاکید کرد: «دنیا باید بداند، جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ دادن به جنایات رژیم‌صهیونیستی لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد...
 به هلاکت رسیدن مرد شماره یک فضایی رژیم‌صهیونیستی «آوی هار ایون» انتقام ‌فخری‌زاده.

عزیزی: احتمال ترور مدیر پیشین سازمان فضایی رژیم صهیونیستی ازسوی عوامل خارجی 
قوت گرفته است
 «محمد عزیزی» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به مرگ مدیر پیشین سازمان فضایی رژیم‌صهیونیستی عنوان کرد: در جریان نبرد جنگ اخیر غزه که ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف اسرائیل هم از سوی اعراب اسرائیلی شعله‌ور بود و درگیری‌های شهر عکا، به داخل هتلی که «آوی هار ایون» در آنجا اقامت داشت، کوکتل مولوتف پرتاب شد که طی آن او به‌شدت زخمی شد و در نهایت بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان به هلاکت رسید. این کارشناس مسائل منطقه، تصریح کرد: انتشار خبر مرگ او پس از یک‌ماه از این حادثه ما را متوجه چندین موضوع می‌کند که یا اینکه رژیم‌صهیونیستی نتوانسته چرایی این موضوع را شناسایی کند یا اینکه به‌نوعی او  را در حاکمیت اسرائیل حذف کردند. اما نکته مهم اینجاست که منابع امنیتی اطلاع می‌دهند که افزایش اقدامات خطرناک در حوزه‌های متفاوت رژیم‌صهیونیستی دیده می‌شود و این احتمال می‌رود که این فرد می‌تواند به‌وسیله عوامل خارجی ترور شده باشد و به‌نوعی پاسخی باشد برای اقدامات تروریستی‌ای که رژیم‌صهیونیستی در سطح منطقه علیه محور مقاومت انجام داده است.
عزیزی یادآور شد: نباید فراموش کرد، رژیم‌صهیونیستی اخیرا اقدامات تروریستی در کشور ما ازجمله ترور شهید فخری‌زاده و ترور دانشمندان هسته‌ای را انجام داده است و در این حوادث به‌نوعی نقش رژیم‌صهیونیستی در آن قابل‌انکار نیست. رژیم‌صهیونیستی باید بداند که هر اقدامی که بخواهد در سطح بیرون انجام دهد بدون تنبیه باقی نمی‌ماند. سران و رسانه‌های صهیونیستی معتقدند این شخص احتمالا به‌وسیله عوامل بیرونی ترور شده است؛ عواملی که می‌تواند در پاسخ به اقدامات تروریستی اسرائیل صورت گرفته باشد.
وی تاکید کرد: اینکه رژیم‌صهیونیستی تا الان حاضر نشده مرگ این دانشمند خود را اعلام کند مزید بر علت است و این بحث را بیشتر تقویت می‌کند که این ترور ازسوی عوامل بیرونی (محور مقاومت) بوده است.
 
 نگاهی به نوآوری‌های شهید فخری‌زاده
 شهید دکتر محسن فخری‌زاده حدود 60ساله از تاثیرگذارترین دانشمندان هسته‌ای و صنعت دفاعی ایران و از برجسته‌ترین متخصصان کشور در زمینه اندازه‌گیری تابش‌های هسته‌ای و محاسبات هسته‌ای بود که اخیرا به‌دست عوامل رژیم‌صهیونیستی در اطراف تهران به شهادت رسید. او بیش از بیست سال معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی بود و علاوه بر وجهه علمی بالا و سابقه طولانی در نوآوری‌های دفاعی، شاگردان زیادی برای پیشرفت علمی کشور تربیت و در این سال‌ها خدمات ارزنده‌ای به ملت ایران کرد. به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت دفاعی در صحنه مبارزه با کرونا تلاش کرد در این زمینه کمک کند و شهید فخری‌زاده هم در صحنه مبارزه با کرونا یکی از پیشگامان بود. شهید فخری‌زاده در عرصه دفاعی نوآوری‌های ویژه‌ای داشتند که موضوع لیزر در پدافند هوایی یا کشف و شناسایی هواپیماهای متجاوز از طریق غیر از رادار که ویژه نوآوری‌های دفاعی بود، از آثار بزرگ ایشان است. شهید فخری‌زاده در حوزه واکسن کرونا نیز قدم‌های بلندی را برداشتند و مجموعه تحت مدیریت ایشان مرحله یک آزمایش‌های انسانی را در حوزه واکسن کرونا پیش رفتند و کارهای بزرگی برای مردم عزیزمان انجام دادند.

captcha
شماره‌های پیشین