sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
3
قبل‌از ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری هر 9روز یک تخریب علیه قالیباف صورت می‌گرفت پس‌از حاضر نشدن او در انتخابات تخریب‌ها به صفر رسیده‌است

30 روز بدون تخریب

«با آمدن آقای رئیسی وظیفه‌ای برای کاندیداتوری احساس نمی‌کنم»؛ این جمله قالیباف اگرچه آب پاکی را روی دست خیلی‌ها ریخت اما شاه‌بیت این غزل، توقف تیربار تخریب و تهمت بود. از 19اردیبهشت که رییس مجلس علی‌رغم انتخاباتی تحلیل کردن اقدامات و رفتارهایش، روی از حضور در ستاد انتخابات کشور برگرداند و بر خدمت به ملت در خانه ملت تاکید کرد، حاشیه‌سازی‌ها و تخریب‌ها به پایان رسید.

صبح نو

قبل‌از ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری هر 9روز یک تخریب علیه قالیباف صورت می‌گرفت پس‌از حاضر نشدن او در انتخابات تخریب‌ها به صفر رسیده‌است

30 روز بدون تخریب

«با آمدن آقای رئیسی وظیفه‌ای برای کاندیداتوری احساس نمی‌کنم»؛ این جمله قالیباف اگرچه آب پاکی را روی دست خیلی‌ها ریخت اما شاه‌بیت این غزل، توقف تیربار تخریب و تهمت بود. از 19اردیبهشت که رییس مجلس علی‌رغم انتخاباتی تحلیل کردن اقدامات و رفتارهایش، روی از حضور در ستاد انتخابات کشور برگرداند و بر خدمت به ملت در خانه ملت تاکید کرد، حاشیه‌سازی‌ها و تخریب‌ها به پایان رسید.

از میان مردم بودن و در میان مردم زیستن، وجه تمایز مسوولان امروز جمهوری اسلامی با مسوولان ابتدای انقلاب است؛ تمایزی که حالا مردم را رنجانده و بین آن‌ها و کاخ‌های برخی از این‌ها، فاصله‌های طویل طبقاتی ایجاد کرده است. مشکلات اقتصادی اگرچه کارد را به استخوان قاطبه مردم رسانده است اما گویا مسوولان کشور نسبتی با آن ندارند. در ماه‌های اخیر با تغییر صورت‌گرفته در نهادها، شاهد حضور روسای قوا در میان مردم هستیم و محمدباقر قالیباف حالا با پشت کردن به ریاست‌جمهوری، به میان مردم ایلام رفته است.
رییس مجلس شورای اسلامی صبح دیروز با استقبال استاندار و سایر مقامات استانی وارد ایلام شد تا در شرایطی که همگان مشغول کارزار انتخاباتی هستند، ثابت کند که مرد میدان است و برای خدمت به مردم زمان و مکان نمی‌شناسد.
 
توجه رییس مجلس به توصیه رهبر انقلاب
 یکسال خدمت و تخریب از وی چهره‌ای صبور و کارآمد ساخته و در مقابل تهمت‌ها، بردبارش کرده است. توصیه‌های رهبر انقلاب در آغاز اجلاسیه دوم حالا چراغی شده است برای ادامه مسیری دشوار و تاثیرگذار؛ ایشان با تاکید بر اینکه مجلس همت بلند دارد و کارآمد است، به رییس و نمایندگان مجلس توصیه کردند که به سفرهای استانی ادامه داده و در بین مردم بمانند.
اگرچه در سال‌های اخیر مردم بین خود و مسوولان فاصله زیادی می‌دیدند و دیدن مقامات در کوچه و خیابان را امری محال می‌پنداشتند اما مدیری جهادی، این تصویر و تصور را در هم شکست و با حضور در اقصی‌نقاط کشور با مردم چهره به چهره شد تا ملت ایران یکبار دیگر به روزهای اول انقلاب پرت شده و خود را رهاشده نبینند.
قطار رییس مجلس در ادامه حضور در استان‌ها و نقاط مرزی و دیدار رودررو با مردم شهرها و مرزها این‌بار به ایلام رسیده است و شنیدن درد و مشکلات مردم بر مدار خود و در راستای توصیه رهبر انقلاب ادامه دارد. هجمه به طرح‌ها و مصوبه‌های مجلس برای هجمه به رییس مجلس وجه غالب رفتار رقیبان بود، اما این روند وی را از کار بازنداشت و حل مسائل مردم را از دستورکار خارج نکرد.
 
حمله به «کارآمدی»
 البته موارد بسیار دیگری هم وجود دارد و قطار تخریب و تهمت علیه رییس مجلس تا پیش از عدم حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری لحظه‌ای از کار نایستاد. سفر قالیباف به روسیه که به نمایندگی از جمهوری اسلامی انجام شد هم مخالفانش را برای حفظ منافع ملی از تخریب بازنداشت و در روی همان پاشنه چرخید.
حضور در بیمارستان بیماران کرونایی و دیدار 
چهره به چهره با آن‌ها نیز خان دیگری از رویارویی با رییس مجلس بود و تا اواخر اردیبهشت بر قوت خود باقی ماند. دستکاری جدول بودجه و خبرسازی در راستای عدم ریاست وی در سال دوم بر مجلس هم در همان مسیر دنبال شد تا اینکه، رقیبان از عدم حضور وی در سیزدهمین دوره انتخابات، مطمئن شدند.
اصلاح‌طلبان که در یکسال اول مجلس حضور وی در استان‌ها را پوپولیستی و انتخاباتی، تعبیر می‌کردند حالا درگیر بازی انتخاباتی خود هستند و گویا دیگر، تعریضی به قالیباف ندارند. تخریب‌ها علیه رییس مجلس، کارآمدی را نادیده می‌گرفت و تنها به صید سیاسی بسنده می‌کرد؛ بدون اینکه مردم و دغدغه‌های‌شان را مورد توجه قرار دهد.
 
720 ساعت بدون تخریب
قابل پیش‌بینی بود که با آغاز به کار مجلس یازدهم، فرصت‌طلبانِ وطنی حامی دولت، ماشین تخریبگری خود علیه وجهه نمایندگان را روشن کنند و از هر کاهی، کوه بسازند و از هر هیچ، هوچی‌گری کنند. آنها، در شرایط پرمساله کنونی کشور که ماحصل عملکرد اصلاح‌طلبان در نهادهای قدرت طی سال‌های اخیر است، به جای همگرایی با مجلس یازدهم برای حل مشکلات، خط تخریب را در پیش گرفته‌اند تا بلکه از این راه، بتوانند هم سرمایه بر بادرفته اجتماعی‌شان در فاصله یک‌سال تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری را ترمیم کنند و هم چهره قالیباف را به‌دلیل احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات در میان افکار عمومی مخدوش کنند. حال با عدم حضور قالبیاف در انتخابات تخریب ها نیز علیه او به پایان رسیده است. اما رئیس مجلس در سیاست ورزی اش نشان داده است که تنها اولویتش «کار» است و به حواشی و بگومگوهای سیاسی بی توجه. هرچند که او در انتخابات شرکت نکرد اما سفرهای او به استان محروم در ایام کرونا، سفرهایی که رقیبان آن‌را سفر انتخاباتی می نامیدند هنوز ادامه دارد . حال تخریب های دامنه داری که هر 216 ساعت یک موضوع جدید برای هجمه به او خلق می‌شد حالا 720  ساعت است که دیگر از این تخریب‌های هوشمند خبری نیست.  این آمار نشان می‌دهد که این تخریب‌ها فقط هدف انتخاباتی داشته‌است. در ادامه تخریب های اخیر انتخاباتی علیه قالیباف را مرور می کنیم که هر یک ازآنان به سوژه برای هجمه های دامنه دار و طولانی در رسانه های رقیب بدل شده بود. 

    انتشار گزارش علیه قالیباف از سوی شورای شهر
شورای شهر در اقدامی سیاسی یک بیانیه سیاسی - انتخاباتی سرشار از اکاذیب را برای بقا در خیابان بهشت تحت عنوان گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری دوران قالیباف منتشر کرد.( 19 اردیبشهت 1400)

    حملات عجیب شهردار تهران در کلاب هاوس 
به قالیباف
 شهرداری تهران که کارنامه موفقی ندارند ، برای اینکه ضعف کارهای خود را بپوشانند با حضور در کلاب هاوس به جای پاسخگویی درباره عملکردش به قالیباف حمله کرد. حضور او در نزدیکی ایام ثبت نام های انتخاباتی در کلاب هاوس و تخریب چهره قالیباف قابل تامل بود. 
(۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰)

    اتهام دستکاری بودجه 
 ارویه ای معمول برای اصلاح جداول بودجه توسط هیات رئیسه شورای شهر به دسیسه شبه‌انقلابیون تندرو و اصلاح‌طلبان تبدیل شد که با تهام زنی و انتشار جدول جعلی بودجه به دنبال تخریب چهره قالیباف در نزد افکارعمومی بودند. (فروردین 1400)

    رقیب تراشی برای ریاست مجلس
  برخی رسانه ها با تیتر های پایه لرزان کرسی ریاست قالیباف، سکوت اصلاح‌طلبان و مستقلین شکست و رونمایی از رقیب جدید آقای رئیس، به دنبال لرزان نشان دادن جایگاه قالیباف در مجلس بودند. این درحالی است که قالیباف با 230 رای در مقابل 18 رای رقیب خود رئیس مجلس ماند.( 17 اسفند 1399)

    سهامداری قالیباف! 
 با طرح مجلس برای تحقیق و تفحص از بورس، شایعه سهامداری قالیباف در نماد «واحصا» مطرح شد تا جلوی نظارت مجلس بر تخلفات بازار بورس را بگیرند.
( 15 اسفند 1399)

    گزارش سعید محمد از قالیباف به شورای نگهبان!
کانال غیر رسمی تلگرامی «نیمه محرمانه» در اخباری دروغ از گزارش مفصل «سعید محمد» علیه یکی از نامزدها به شورای نگهبان خبر داد. این کانال مدعی شد که گزارش مفصلی را در قالب سه بخش به شورای نگهبان ارسال کرده که معتقد است می‌تواند موجبات ردصلاحیت یکی از نامزدهای شاخص ریاست جمهوری (محمدباقر قالیباف) را فراهم کند.
(16 اسفند 1399)

      سفر به روسیه، اوج تخریب ها علیه قالیباف
 اولین سفر خارجی قالیباف در کسوت ریاست مجلس، اوج تخریب‌ها و کینه های اصلاح طلبان و محافظه کاران علیه رئیس مجلس را به منصه ظهور رساند. (بهمن 1399)

    مخالفت علنی با ورود مجلس به موضوع بورس
 رقیبان که رفتارهای قالیباف در احقاق حقوق مردم را مثل همیشه سیاسی جلوه می دهند نسبت به ورود مجلس به بحث بورس هم واکنش نشان دادند و واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور حتی در کلامی تهدیدآمیز خطاب به مجلس گفت: مجلس ماموریتش قانونگذاری، پرسیدن سوال و استیضاح است،  اینکه به مسائل ریز اجرایی بپردازند و دخالت کنند سفر استانی بروند و به جای دولت و وزرا تصمیم بگیرند درست نیست. (بهمن 1399)

     سیاسی کردن بودجه 1400 
 دولت و حیامیانش ایرادات مجلس به بودجه را سیاسی و انتخاباتی تلقی کرده بطوری‌که روزنامه اعتماد روز 9 بهمن در گزارشی نوشت: رییس مجلس باید بداند که صحنه پارلمان فضای کار سیاسی و مبارزه انتخاباتی نیست! (بهمن 1399)

    حمله به قانون لغو تحریم ها 
 غوغاسالاران مدعی بودند که قالیباف و مجلس با تصویب این طرح و سپس تبدیل آن به قانون، راه های چانه زنی ایران با غرب را بستند. هجمه هایی که منجر به ورود شورای عالی امنیت ملی به ماجرا و انتشار بیانیه شد.

    شادی مسرت بخش از کرونای رئیس مجلس
 خبر ابتلای قالیباف  به کرونا، اما برای برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب و منتقد مجلس چنان مسرت‌بخش بود که عنان از کف داده و تمام اصول اخلاق را به فراموشی سپردند. محمد مهاجری نوشت بود: برای شفای آقای قالیباف از شر کرونا دعا می‌کنم، اما بیش و پیش از آن برای مردمی که او به شهرشان سفر کرد.»
هرچند گمانه زنی برای ورود محمدباقر قالیباف به کارزار انتخاباتی خواب را از چشمان برخی ربود و با هر روشی و چنگ انداختن به هر ابزاری می خواستند وی را به چالش بکشند و هر اقدام او را انتخاباتی تعبیر می کردند اما ادامه مدیریت جهادی او بعد از عدم حضورش در انتخابات ریاست جمهوری، گفتمان کارآمدی و سیاست ورزی جهادی قالیباف را بار دیگر بر سپهر سیاسی کشور تثبیت کرد.

هرچند که قالیباف در انتخابات شرکت نکرد اما سفرهای او به استان محروم در ایام کرونا،  هنوز ادامه دارد . حال تخریب‌های دامنه داری که هر 216 ساعت یک موضوع جدید برای هجمه به او خلق می‌شد حالا 720  ساعت است که دیگر از این تخریب‌های هوشمند خبری نیست

captcha
شماره‌های پیشین