sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
2
طی نامه‌ای به دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین:

«اسماعیل هنیه» از حمایت‌های شرافتمندانه رهبر و ملت ایران تقدیر کرد

سفرهای استانی قالیباف ادامه دارد

پای کار مردم

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در چهارمین سفر خود به استان‌های کشور، این بار به ایلام رفته است. حضور در استان‌های محروم نشان داده است که رییس مجلس در رفع مشکلات مناطق محروم، جدی است و دغدغه مردم این مناطق را فراموش نخواهد کرد. سفر به خوزستان، چهارمحال‌و‌بختیاری، کردستان و ایلام و دیدار چهره به چهره با مردم، توجه وی به حل مشکلات این مناطق را به رخ می‌کشد.

گزارش

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت‌الاسلام محتشمی‌پور

صبح نو

سفرهای استانی قالیباف ادامه دارد

پای کار مردم

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در چهارمین سفر خود به استان‌های کشور، این بار به ایلام رفته است. حضور در استان‌های محروم نشان داده است که رییس مجلس در رفع مشکلات مناطق محروم، جدی است و دغدغه مردم این مناطق را فراموش نخواهد کرد. سفر به خوزستان، چهارمحال‌و‌بختیاری، کردستان و ایلام و دیدار چهره به چهره با مردم، توجه وی به حل مشکلات این مناطق را به رخ می‌کشد.

هم صحبت شدن با مردم مناطق مرزی، کولبران، جوانان و زنان، رییس مجلس را با دغدغه‌ها و مشکلات آن‌ها بیش از پیش آشنا کرده است و ابزار قانون‌گذاری را در اختیار مردم مناطق محروم و در راستای منافع آن‌ها قرار داده است. در ادامه این روند، رییس مجلس در چهارمین مقصد سفرهای استانی خود به ایلام رفته است.
رییس مجلس در بدو ورود به استان ایلام اظهار داشت: مردم استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند اما متأسفانه بعد از جنگ تحمیلی به این استان توجه نشد و امروز این استان یکی از مناطق محروم کشور محسو ب می‌شود.
قالیباف با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی مصمم هستیم در برنامه هفتم به این استان توجه ویژه داشته باشیم، افزود: در سال جاری مجلس نگاه ویژه‌ای به استان ایلام در بحث محرومیت‌زدایی و اشتغال دارد. این استان از ظرفیت‌های مهمی مثل نفت و گاز، کشاورزی و دامپروری برخوردار است و قطعا مجلس به این حوزه‌ها توجه خواهد کرد. توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای استان از دیگر موارد مهم برای توسعه استان است که این بخش نیز مورد توجه جدی مجلس است.
رییس مجلس همچنین با حضور در بهشت رضای شهر ایلام بر سر مزار شهدای گمنام حاضر و فاتحه قرائت کرد و با اهدای گل به مقام والای شهدا ادای احترام کرد. در حاشیه این بازدید، مردم با حضور در مزار شهدا به صورت مستقیم و بدون واسطه با
 رییس مجلس دیدار و گفت‌وگو کردند. یکی از بازنشستگان نیروهای مسلح خواستار اعمال امتیاز مزایای بازنشستگی مرزنشینان برای بازنشستگان نیروهای مسلح استان ایلام شد که این امتیاز اخیرا لغو شده است.
همچنین یکی دیگر از اهالی ایلام با انتقاد از عدم توجه مسوولان استان به حاشیه شهر ایلام، خواستار حضور میدانی مسوولان استانی در حاشیه شهر شد.

قالیباف: مصمم به برنامه‌ریزی برای تحول
 در استان ایلام هستیم
قالیباف در جمع مردم در گلزار شهدای این استان اظهار داشت: مصمم به برنامه‌ریزی برای تحول  در استان ایلام هستیم. استان ایلام از جمله استان‌هایی است که شناخت دقیقی از روزهای ابتدای جنگ در آن دارم و مردم بسیار خونگرم و زحمتکشی دارد.
وی با بیان این که این مردم در دوران دفاع مقدس سنگ‌تمام گذاشتند خاطرنشان کرد: پس از جنگ تحمیلی این استان آنچنان مورد توجه قرار نگرفت و ایلام امروز یکی از استان‌های محروم کشور محسوب می‌شود. در مجلس شورای اسلامی مصمم هستیم که در برنامه هفتم توسعه، تحول جدی را در این استان رقم بزنیم.
همچنین رییس مجلس در بازدید از تونل کبیرکوه واقع در شهرستان آبدانان و دره شهر اظهار کرد: تونل کبیرکوه در جنوب استان یکی از مسیرهای منحصر به فرد و متصل‌کننده راه‌های شرقی و غربی در استان است و افزون بر این مسیر مهم ترانزیتی بار و مسافر به عراق نیز است.
وی گفت: این پروژه طی دو سال گذشته به‌دلیل تزریق مناسب اعتبارات پیشرفت خوبی و نزدیک به ۵۰‌درصد داشته است. رییس مجلس بیان کرد: ضرورت دارد رقم ۵۰۰‌میلیارد تومان به این پروژه تزریق شود تا سرعت اجرای پروژه افزایش و پروژه تکمیل شود.
وی گفت: سایر ظرفیت‌های استان با تکمیل زیرساخت و توسعه راه‌ها تکمیل می‌شود، بحث ریلی و تونل کویر کوه از اولویت‌های برنامه هفتم توسعه است. قالیباف اظهار کرد: ایلام به‌عنوان منطقه محروم ‌دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی و دامداری است که در برنامه توسعه هفتم این ظرفیت‌ها و ساختار سازی ها را در نظر خواهیم گرفت.

اختصاص ۴۰۰۰‌میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سامانه گرمسیری ایلام
محمدباقر قالیباف در بازدید از سد خاکی کنجانچم و سامانه گرمسیری در شهرستان مهران از توابع استان ایلام اظهار کرد: تلاش ما این است با اختصاص چهار هزار میلیارد تومان اعتبار این طرح را در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسانیم. وی با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی در استان، بیان کرد: با افتتاح سامانه گرمسیری در استان ایلام بیش از ۱۰‌هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان از دیم به آبی تبدیل می‌شود.
قالیباف افزود: تاکنون ۱۰‌میلیارد دلار برای این پروژه هزینه شده و در حال حاضر دولت و مجلس مصمم هستند رقم مورد نیاز برای بهره‌برداری از این پروژه را تأمین کنند تا پروژه به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد. وی در بازدید از این سد خاکی کنجانچم با هسته رسی گفت: اجرای این طرح هم می‌تواند به توسعه بخش کشاورزی کمک کند و هم به تأمین آب شرب و استفاده در مصارف صنعتی منجر شود.

قالیباف: مشارکت حداکثری، کشور را بیمه می‌کند
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مردم روستای شله‌کش از توابع شهرستان چرداول اظهار کرد: اولویت اول مجلس یازدهم رسیدگی به مناطق محروم است و پایه و اساس انقلاب اسلامی بر‌اساس توجه به محرومان و مستضعفان هست. وی تصریح کرد: مردم ایلام در زمان دفاع مقدس با تمام توان ایستادگی کرده و فرزندان خود را تقدیم آرمان‌های انقلاب اسلامی کردند، بنابراین این مورد باید مورد توجه قرار گیرد. وظیفه داریم به این مناطق رسیدگی کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امسال در بحث روستاها محرومیت‌زدایی، آب، اینترنت، بهداشت و سایر موضوعات، مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: باید دست به دست هم دهیم و مشکلات کشور را حل کنیم، حل مشکلات مردم به دست خود مردم است و باید از اختیارات دولت کم کرده و به مردم اضافه کرده تا در حل مشکلات مردم کمک کنیم و هر جا مردم در صحنه بودند به بهترین نتایج دست یافتیم.
رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز حضور و مشارکت در صندوق‌های رأی تأثیر‌گذار است و می‌تواند شرایط آینده کشور را رقم بزند. وی گفت: ایلام از اولویت‌های مجلس برای محرومیت‌زدایی است و امسال در بخش محرومیت‌زدایی و اشتغال روستایی بیش از ۱۸‌هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

captcha
شماره‌های پیشین