sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از فعالیت‌های سعید جلیلی در فضای مجازی گزارش می‌دهد

تمرکز روی توییتر

مرکز پژوهشی بتا / از شماره قبل در سلسله گزارش‌های آماری به فعالیت‌های مجازی نامزدهای انتخاباتی ورود کردیم.

گزارش

علی مرادخانی هم با کرونا رفت

صبح نو

گزارش

علی مرادخانی هم با کرونا رفت

صبح روز دوشنبه- ۱۷خردادماه-علی مرادخانی، معاون سابق هنری و مدیر موزه موسیقی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، در بیمارستان خاتم‌الانبیا درگذشت. بنا بر این گزارش، علی مرادخانی، که از چندی پیش به‌دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری و مداوا شده بود، طی روزهای اخیر به‌دلیل عوارض ناشی از کرونا و افت گلبول‌های سفید خون دوباره در بیمارستان بستری شد که متاسفانه با افزایش وخامت حال او، صبح روز گذشته (دوشنبه ۱۷خرداد) چشم از جهان فروبست. از آن جمله پست‌های مدیریتی مرادخانی می‌توان اشاره کرد به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاری‌های سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیریت مرکز آموزش فیلمسازی (۱۳۶۷ تا ۱۳۶۹)، مشاور معاون سیاحتی و زیارتی وزارت فرهنگ و ارشاد (۱۳۶۹ تا ۱۳۸۳)، مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷) و مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون).
شناخت‌نامه مرادخانی: زنده‌یاد علی مرادخانی سال۱۳۳۷ در قم به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی از دانشگاه تهران بود و پس از پایان تحصیلات، با حضور در پست‌های مدیریتی فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه داد. از دیگر سمت‌ها، فعالیت‌ها و مشاغل مرادخانی می‌توان مشاور معاون سیاحتی و زیارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی و از سال۱۳۶۹ مدیریت موسیقی کشور را نام برد. مرادخانی از بهترین مدیران فرهنگی کشور پس از انقلاب بود که در طول مسوولیت خود طراحی و اجرای جشنواره‌های متعدد و متنوعی را برعهده داشته است. دوران مدیریت او در مرکز موسیقی، دوران درخشان تحرک ارکسترسمفونیک تهران به رهبری زنده‌یاد فریدون ناصری و همکاری با لوریس چکناواریان، نادر مشایخی، منوچهر صهبایی، ایرج صهبایی و ... بود که از این منظر می‌توان او را رکورددار در مدیریت موسیقی تاریخ ایران به شمار آورد اما سال۱۳۸۳ مرادخانی از مرکز موسیقی وزارت ارشاد رفت و تنها عنوان مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده گرفت.
کارنامه درخشان علی مرادخانی: تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیرتولید مجموعه زبان فارسی برای غیرفارسی‌زبانان (امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد)، دبیر تخصصی دو دوره جشنواره موسیقی شمسه (شهرداری تهران، سال‌های۹۰ و ۹۱) از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی و هنری مرادخانی بودند. در کارنامه او همچنین عضویت موسسان جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۰)، شورای طرح و برنامه شبکه اول صداوسیما (۱۳۶۲)، مدیر 14دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر (۱۳۶۹ تا ۱۳۸۲)، مدیریت، طراحی و نظارت بر تولید ۹۶ساعت آثار موسیقی نواحی ایران در انجمن موسیقی ایران (۱۳۷۵)، طراحی و مدیریت تولید و اجرای سمفونی عاشورا (خسوف) (۱۳۸۰)، مدیر تولید سرود کتاب و سرود دانش برای کتابخانه ملی ایران و برای دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، طراحی و اجرای جشنواره‌های موسیقی نواحی ایران، ذکر و ذاکرین (در غرب کشور ـ کردستان)، اولین جشنواره موسیقی پاپ، جشنواره بانوان (گل یاس) و جشنواره ملل مسلمان، مدیریت تولید آلبوم آثار قرآنی (۱۳۷۵)، عضو هیات موسس و همچنین اولین هیات‌مدیره بنیاد فرهنگی و هنری رودکی، ایجاد خانه هنرمند (اختصاص بخشی از منازل شخصی هنرمندان موسیقی به موزه شخصی) در سال۱۳۷۶، همکاری در تاسیس و مدیریت ارکستر موسیقی ملی با استاد فرهاد فخرالدینی به چشم می‌خورد. 
روزنامه «صبح‌نو»، ضایعه درگذشت این مدیر فرهیخته و توانمند فرهنگی و هنری را به جامعه هنرمندان کشور تسلیت می‌گوید.

captcha
شماره‌های پیشین