sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
10
مدیرعامل بنیاد برکت برای سال‌1400 خبر داد

210‌هزار شغل جدید برکت در 12‌هزار روستا

گزارش «صبح‌نو» درباره لزوم توجه به فرداهای سالمندی کشور را بخوانید

پیری آرام آرام از راه می‌رسد

سالمندی آینده محتوم بسیاری از جمعیت جوان و میانسال فعلی کشور است که اگر به صورت فوری کاری برای مقابله با آن صورت نگیرد باید دچارش شد. توقف رشد جمعیت به‌دلیل کاهش آمار ازدواج از یک سو و نیز علاقه نداشتن خانواده‌های جوان به فرزندآوری از سوی دیگر موجب شده است تا گروه‌های کارشناسی بسیاری مدام درباره سالمندی جمعیت کشور در دو دهه آینده هشدار دهند.

صبح نو

مدیرعامل بنیاد برکت برای سال‌1400 خبر داد

210‌هزار شغل جدید برکت در 12‌هزار روستا


بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟قصد دارد در سال جاری 210‌هزار شغل ایجاد کند. این خبررا روز گذشته آقای امیرحسین مدنی اعلام کرد.
به گزارش «صبح‌نو»، وی در تشریح این خبر اظهار داشت: بنیاد برکت راه‌اندازی 70‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور جدید را در سال‌1400 در دستور کار دارد که باعث ایجاد 210‌هزار فرصت شغلی در مناطق محروم خواهد شد. مدنی خاطرنشان کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت از 7‌هزار و 575‌روستا در سال‌99 به 12‌هزار روستا در سال جدید رسیده است.
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد پیش از این در 276‌شهرستان از 31‌استان کشور در زمینه ایجاد فرصت‌های کسب‌و‌کار فعال بود که این تعداد در سال‌1400 به 350‌شهرستان خواهد رسید. مدنی با اشاره به فعالیت 800‌تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم گفت: 95‌هزار میلیارد ریال اعتبار کل پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی 70‌هزار شغل جدید برکت در سال‌1400 است. وی در تشریح رسته‌های شغلی در اولویت برای سال جدید اظهار داشت: آبزی‌پروری، مشاغل دانش‌بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت‌افزار، محصولات گلخانه‌ای، تولید قارچ و پرورش گیاهان دارویی از جمله رسته‌های اولویت‌دار سال‌1400 به‌شمار می‌روند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص از جمله کولبران، سوخت‌بران، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های زندانیان و دارای معلول تمرکز کرده است. مدنی یادآور شد: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته 100‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور عملیاتی کرده که ایجاد 300‌هزار شغل خرد و خانگی را به‌دنبال داشته است. وی تاکید کرد: بنیاد برکت بر‌اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به‌عنوان اولویت اصلی در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است. مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت هیچ‌گونه محدودیتی برای حمایت از کارآفرینان در مناطق و روستاهای محروم کشور قائل نیست و با پیش‌بینی پشتیبان و بازار فروش برای محصولات تولیدی، یک زنجیره اقتصادی را تشکیل می‌دهد که اشتغال پایدار را به‌دنبال دارد. مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار کشور، علاوه بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح زندگی و معیشت، مهاجرت معکوس را نیز در این مناطق به‌دنبال داشته است.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین