sobhe-no.ir
1186
سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
1
سرمقاله

مساله مردمی بودن

سفرهای استانی قالیباف ادامه دارد

پای کار مردم

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در چهارمین سفر خود به استان‌های کشور، این بار به ایلام رفته است. حضور در استان‌های محروم نشان داده است که رییس مجلس در رفع مشکلات مناطق محروم، جدی است و دغدغه مردم این مناطق را فراموش نخواهد کرد. سفر به خوزستان، چهارمحال‌و‌بختیاری، کردستان و ایلام و دیدار چهره به چهره با مردم، توجه وی به حل مشکلات این مناطق را به رخ می‌کشد.

قبل‌از ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری هر 9روز یک تخریب علیه قالیباف صورت می‌گرفت پس‌از حاضر نشدن او در انتخابات تخریب‌ها به صفر رسیده‌است

30 روز بدون تخریب

«با آمدن آقای رئیسی وظیفه‌ای برای کاندیداتوری احساس نمی‌کنم»؛ این جمله قالیباف اگرچه آب پاکی را روی دست خیلی‌ها ریخت اما شاه‌بیت این غزل، توقف تیربار تخریب و تهمت بود. از 19اردیبهشت که رییس مجلس علی‌رغم انتخاباتی تحلیل کردن اقدامات و رفتارهایش، روی از حضور در ستاد انتخابات کشور برگرداند و بر خدمت به ملت در خانه ملت تاکید کرد، حاشیه‌سازی‌ها و تخریب‌ها به پایان رسید.

گزارش

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت‌الاسلام محتشمی‌پور

رادیکالیسم مهرعلیزاده علیه رئیسی، با هدف ارائه چهره ای غیرمحافظه کار در میان بدنه رای اصلاح طلبان است

در آرزوی چشمک اصلاحات

کمتر از دو هفته تا بزنگاه 28خرداد1400 باقی مانده است و نامزدهای ریاست‌جمهوری پس از اولین مناظره، امروز ساعت17 دومین مناظره را برگزار خواهند کرد. اصلاح‌طلبان که پس از عدم احراز صلاحیت هر 14کاندیدای جبهه اصلاحات ایران، امروز در وضعیت بی‌تصمیمی و بلاتکلیفی محض به سر می‌برند، منتظرند ببینند تاثیر عملکرد عبدالناصر همتی و محسن مهرعلیزاده روی افکارسنجی‌های معتبر چگونه خواهد بود تا در وقت مقتضی، نسبت‌به حمایت از این یا آن، مبادرت کنند. در این میان، محسن مهرعلیزاده تلاش دارد با اظهارنظرهای رادیکال، حمله سنگین به رقبا و ارائه وعده‌های پوپولیستی، ابتدا نظر نخبگان اصلاح‌طلب و پس از آن نظر بدنه رأی اصلاحات و سرآخر نظر توده‌های مردد و غیرایدئولوژیک را برای خود به تصرف درآورد.

صبح نو

سرمقاله

مساله مردمی بودن

 8سال وعده گشایش، رفع تحریم، آمدن سرمایه ها و شرکت های خارجی، چرخیدن چرخ اقتصاد، رفع محرومیت در گوش مردم پر شده است و دیگر حتی کسی گوش به زنگ اخبار وین نیست. دیگر مردم نسبت به تغییر وضع موجود نا امیدند و فاصله زیاد دولتمردان با مردم، آنان را از هر اصلاحی ناامید کرده است. دولتمردانی که با بی‌اعتنایی به طبقات پایین و اقشار حاشیه‌ای و گروگان گرفتن معیشت، سفره آنان را کوچک کرده اند و حالا نیز موجی از ریزش آرا از سوی این طبقات شاهد هستیم. درحالیکه همواره رهبرانقلاب به مسوولان تاکید داشتند که «به میان مردم بروید، با مردم بی‌واسطه مرتبط بشوید، از مردم بشنوید؛ که این از کارهای بسیار مهم است».مردمی بودن به ادعاکردن نیست؛مردمی بودن یعنی مثل مردم زندگی کنند و با طبقات مختلف مردم انس بگیرند که در اصل پشتوانه حقیقی این مسوولیت‌ها، ارتباط با مردم است. اما مردم باید بدانند تنها انتخابات است که فرصت تغییر به آنها می دهد و می توانند با نه بزرگ به مسوولان بی مسوولیت، خسته و پشت میز نشسته، مسوولی مردمی را برگزینند که بتواند سرنوشت آنان را 
تغییر دهد.

captcha
شماره‌های پیشین