sobhe-no.ir
1185
دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
6
«صبح نو» در میزگردی با حضور ناصرایمانی، بیژن مقدم و محمدعلی نمازی اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری 1400 را بررسی کرده است

نامزدها بدون روتوش

نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر شنبه نامزدها را میهمان خانه‌های ایرانیان کرد. اگرچه «اقتصاد» محور این مناظره و سؤالات آن بود، اما نامزدها به این حد بسنده نکرده و پای درشت‌گویی را به کارزار انتخاباتی‌1400، آن هم در شرایط سرد کرونایی کشاندند. اگرچه مردم پاسخ خود درباره «وضع موجود» را از جواب‌های تمام نامزدها، دریافت نکردند اما تعدادی از نامزها هم سعی کردند در دستور بحث کرده و سؤالات را تشریح و تبیین کنند. انتقادها به ساختارها و حواله پینگ‌پنگی کلمات اما وجه غالب دوره اول مناظرات شد تا سازوکار معیوب این روش، بیش از پیش رخ نمایی کند. ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی؛ بیژن مقدم، مدیرمسوول سایت الف و محمدعلی نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، میهمان روزنامه «صبح‌نو» بودند تا در میزگردی درباره این مناظره بحث و ابعاد مختلف آن را تحلیل کنند. انتقاد از شکل برگزاری مناظره‌ها، مطلع سخنانی بود که به باور آن‌ها، منافع و امنیت ملی را نشانه می‌رود. از انتقادها و دفاع‌ها از نامزدها که بگذریم، تحلیل صحبت‌های انجام شده و بررسی برنامه‌ها و گفتمان هر نامزد و ستاد انتخاباتی وی، بحث را داغ کرد و ابعاد مختلفی از آنچه در سیزدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری در جریان است را نشان داد. در ادامه مشروح این میزگرد را می‌خوانید.

آخرین نفس‌های جنایتکار جنگی رژیم اسرائیل در حال شمارش است

نفرت جهانی از بی‌بی

عمرسیاسی نتانیاهو به پایان رسید، نخست‌وزیری که 12‌سال قدرت را به دست داشت و ظلم‌ها و جنایت‌های متعددی در حق مردم مظلوم فلسطین و منطقه روا داشت. جنایتکاری جنگی که دولت جدید آمریکا هم دیگر تمایلی به ماندن او در عرصه سیاست ندارد چرا‌که این احتمال را می‌دهد که با وجود اوست که عمر رژیم اسرائیل هم زودتر به پایان می‌رسد و حتی منافع غرب را در این منطقه از آسیا به خطر می‌اندازد. جنگ 12روزه غزه و شکست رژیم اسرائیل را هم می‌توان آخرین میخ به تابوت عمر سیاسی نتانیاهو دانست که اکنون دارای نفرتی جهانی است.

شماره‌های پیشین