sobhe-no.ir
1185
دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
15
«صبح‌نو» از حواشی و متن مستند انتخاباتی عبدالناصرهمتی گزارش می‌دهد

یک مستند دم‌دستی

در روزهای گذشته و پس از پخش مستند انتخاباتی سیدامیرحسین قاضی‌زاده، به ترتیب جدول مشخص‌شده، مستند دیگر نامزدها هم به روی آنتن رفت. البته مستند انتخاباتی عبدالناصر همتی ماجرایش فرق داشت.

سرمقاله

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

نمایش «شب/ خارجی/ یرما» تمدید شد
با استقبال خوب مخاطبان اجرای «یرما» به کارگردانی مشترک نسیم ادبی و ندا شاهرخی پس از تعطیلات، از 17 تا 21 خرداد یک‌هفته دیگر روی صحنه می‌رود. به گزارش روابط‌عمومی نمایش «شب/ خارجی/ یرما»، این نمایش بر اساس «یرما» اثر فدریکو گارسیا لورکا است و در دسته تئاتر مستند ـ نمایشی قرار می‌گیرد.
یرما روایت زنی‌ست که برای آن‌چه آرزو دارد، می‌جنگد و تسلیم قضاوت‌های جامعه نمی‌شود. روایت یرما با روایت‌های مستند بازیگران از زندگی شخصی خود گره می‌خورد و نمایش با تصاویر بدیع و دیدنی روی صحنه جان می‌گیرد. آناهید ادبی، علیرضا عبدالعلی‌زاده، سجاد طاهری، سوگند حسینی، عاطفه غضنفری، دانیال محمدی، سجاد باقری، صدف محسنی، شبنم‌خاتون حسین‌خانی، مرجان رنود، شکیبا عسگری، رایحه پاشا، شبنم ابریشمی، حامد مهربانی، سهراب صمیمی و شهاب خجسته‌راد بازیگران این نمایشند. 
رسول محمدی، سجاد طاهری و شایان صادق‌پور دستیار کارگردان، روشنک شهبازی منشی صحنه، رهی علی‌بالائی طراح نور، سارا احمدی موسیقی، دانیال محمدی نوازنده گیتار، مونا مقدم گرافیک و ویدیوآرتیست، مهدی سربازی روابط عمومی و مونا مقدم عکاس و ساخت تیزر نمایش را بر عهده دارند. این اجرا، حاصل کارگاه ایده تا اجرای مدرسه بین‌المللی تئاتر فانوس است و با توجه به این‌که در مدت اجرا مورد استقبال خوب مخاطبان قرار گرفته، نسیم ادبی و ندا شاهرخی تصمیم گرفتند به مدت یک هفته نمایش را تمدید بکنند. نمایش «شب/ خارجی/ یرما» از ساعت ۱۸ به مدت60 دقیقه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود. مخاطبان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند از طریق سایت تیوال اقدام کرده و همچنین جهت کسب اطلاعات بیش‌تر به سایت سینما آفیس مراجعه بکنند.
 
 «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» از ۱۷ خرداد آغاز می‌شود
«بهارانه کتاب‌۱۴۰۰» از امروز (۱۷‌خردادماه‌۱۴۰۰) با حضور ۸۶۰‌کتابفروشی در سراسر کشور کار خود را آغاز خواهد کرد. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در «بهارانه کتاب‌۱۴۰۰» سقف مجاز خرید برای هر خریدار دو میلیون ریال است و خریداران می‌توانند از ۱۷تا ۲۳‌خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های عمومی،کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰‌درصدی خریداری بکنند. 
از مجموع ۸۶۰‌کتابفروشی عضو طرح «بهارانه کتاب‌۱۴۰۰»، ۱۲۴‌کتابفروشی در استان تهران و ۷۳۶ کتابفروشی در استان‌های دیگر هستند. گفتنی است؛ اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب۱۴۰۰» به تفکیک هر استان روی سایت‌tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

captcha
شماره‌های پیشین