sobhe-no.ir
1184
چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
9
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ظهر امروز سفر با خودروی شخصی ممنوع است

راهی راه نشوید

تعطیلات نیمه‌خرداد از راه رسید و حالا ممنوعیت‌های تردد در جاده‌های کشور از ظهر امروز اجرایی خواهد شد. تجربه سفرهای نوروزی و روزهای طغیان کرونا بعد از تعطیلات موجب شد ستاد ملی مقابله با کرونا این‌بار کمی هوشیارانه‌تر عمل کرده و قبل از آغاز تعطیلات هشدارهای لازم را صادر کرده و برای ممنوعیت‌های تردد تصمیم‌گیری کند.

بهره‌برداری از 500‌پروژه آبرسانی به 500‌روستای محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟

امضای تفاهمنامه برای آبرسانی به 500‌روستای دیگر

گزارش

کرونا سرآرامش ندارد شناسایی ۱۰۶۸۷‌ مبتلای جدید در یک روز

صبح نو

گزارش

کرونا سرآرامش ندارد شناسایی ۱۰۶۸۷‌ مبتلای جدید در یک روز


10‌هزار و 687‌بیمار جدید کرونایی در فاصله ظهر روز دوشنبه تا ظهر روز سه‌شنبه 11خرداد در کشور شناسایی شدند که از این تعداد 1600‌نفر در مراکز درمانی سراسر کشور بستری شدند. در همین بازه زمانی نیز 171‌نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند تا مجموع جان‌باختگان این بیماری به 80‌هزار و 327‌نفر برسد.
آنطور که وزارت بهداشت و درمان اعلام 
کرده است تا ظهر دیروز مجموع بیماران کرونایی سراسر کشور هم به دو میلیون و 923‌هزار و 823‌نفر رسید. همچنین در حال حاضر ۴‌هزار و ۶۴‌نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
وزارت بهداشت و درمان درباره آمار واکسیناسیون هم آخرین گزارش‌ها را منتشر کرده است. بر این اساس تا ظهر دیروز سه میلیون و ۷۸۶‌هزار و ۲۶۸‌نفر دوز اول واکسن کرونا و ۵۲۶‌هزار و ۳۲۶نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴‌میلیون و ۳۱۲‌هزار و ۵۹۴‌دوز رسید. از دیروز تا امروز ۱۱‌خرداد‌۱۴۰۰ و بر‌اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰‌هزار و ۶۸۷‌بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۶۰۰‌نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۲۳‌هزار و ۸۲۳‌نفر رسید.
کرونا در جهان
در حال حاضر تمام کشورهای جهان با درصد ابتلای کم و زیاد درگیر بیماری کرونا هستند. اما در این میان برخی کشورها آمار وحشتناکی را تجربه می‌کنند. یکی از این کشورها پرو است که با توجه به تجدیدنظر در آمار فوتی‌های کرونا، حالا تبدیل به کشوری شده که بالاترین میزان تلفات در جهان را دارد. مقامات پرو روز دوشنبه اظهار داشتند که آمار فوتی‌های کروناویروس در این کشور حدودا  سه برابر بیش از رقم اعلام شده است و آمار واقعی به رقم ۱۸۰‌هزار و ۷۶۴‌مورد رسیده است. به گزارش ایسنا، دولت پرو اعلام کرده: اکنون شمار موارد فوت ناشی از بیماری کووید‌۱۹ را که رقم ۶۹‌هزار و ۳۴۲‌مورد است به روز می‌کند. بخشی از این تفاوت آماری به‌دلیل کمبود تجهیزات تست‌های تشخیصی است که تأیید مرگ بیمار بر اثر ابتلا به ویروس یا عوامل دیگر را دشوار می‌کند. طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، پیش از این مجارستان با حدود ۳۰۰‌نفر در هر ۱۰۰‌هزار نفر، بیشترین سرانه مرگ ناشی از بیماری کووید‌۱۹ را داشته است که اکنون با 
به روز شدن آمار فوتی‌های کروناویروس در پرو، سرانه مرگ ناشی از این بیماری در این کشور به ازای هر ۱۰۰‌هزار نفر بیش از ۵۰۰‌مورد خواهد بود. دانشگاه جانز هاپکینز با استناد به رقم جدید، پرو را پرتلفات ترین کشور به نسبت سرانه مرگ‌و‌میر ناشی از ویروس کرونا معرفی کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین