sobhe-no.ir
1184
چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
9
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ظهر امروز سفر با خودروی شخصی ممنوع است

راهی راه نشوید

تعطیلات نیمه‌خرداد از راه رسید و حالا ممنوعیت‌های تردد در جاده‌های کشور از ظهر امروز اجرایی خواهد شد. تجربه سفرهای نوروزی و روزهای طغیان کرونا بعد از تعطیلات موجب شد ستاد ملی مقابله با کرونا این‌بار کمی هوشیارانه‌تر عمل کرده و قبل از آغاز تعطیلات هشدارهای لازم را صادر کرده و برای ممنوعیت‌های تردد تصمیم‌گیری کند.

بهره‌برداری از 500‌پروژه آبرسانی به 500‌روستای محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟

امضای تفاهمنامه برای آبرسانی به 500‌روستای دیگر

گزارش

کرونا سرآرامش ندارد شناسایی ۱۰۶۸۷‌ مبتلای جدید در یک روز

صبح نو

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ظهر امروز سفر با خودروی شخصی ممنوع است

راهی راه نشوید

تعطیلات نیمه‌خرداد از راه رسید و حالا ممنوعیت‌های تردد در جاده‌های کشور از ظهر امروز اجرایی خواهد شد. تجربه سفرهای نوروزی و روزهای طغیان کرونا بعد از تعطیلات موجب شد ستاد ملی مقابله با کرونا این‌بار کمی هوشیارانه‌تر عمل کرده و قبل از آغاز تعطیلات هشدارهای لازم را صادر کرده و برای ممنوعیت‌های تردد تصمیم‌گیری کند.

از ساعت 12ظهر امروز چهارشنبه 12خرداد تا ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 17خردادماه سفر بین‌استانی بدون توجه به رنگ‌بندی شهرها ممنوع است. همچنین برابر طرح هوشمند مدیریت محدودیت‌ها، برای ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه‌ها اعمال خواهد شد. برای شهرهای زرد، صرفا  در طول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰هزار تومانی برای یکبار اعمال خواهد شد. درحال‌حاضر ۱۳شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱شهر در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از نیروی انتظامی نیز خواست که نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق مصوبه ستاد اقدامات ضروری را اجرایی کند. شمار جانباختگان کرونا در کشور روز گذشته درحالی از مرز ۸۰هزار نفر گذشت که ستاد ملی مقابله با کرونا از همه هموطنان خواست به‌منظور جلوگیری از بروز روند صعود بیماری، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همکاری لازم را در اجرای مصوبات ستاد داشته باشند.
 
راه‌ها بسته هستند
رییس پلیس راهور هم روز گذشته جزییات بیشتری درباره محدودیت و ممنوعیت سفر در روزهای جاری را ارائه کرد. سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره به اثربخشی اعمال محدودیت تردد در ایام عید فطر و کاهش تعداد مبتلایان با کرونا افزود: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های تردد در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد و منع تردد بین استان‌های سراسر کشور اجرا می‌شود. 
وی با بیان اینکه محدودیت تردد بین استان‌ها بدون رنگ‌بندی اعمال می‌شود و بین شهرهای یک استان بلامانع است، تصریح کرد: در همین مقطع محدودیت تردد در شهرهای زرد نیز انجام خواهد شد. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اکنون 221شهر زرد داریم، همچنین اعمال محدودیت تردد و بین‌استانی با مبلغ جریمه 500هزار تومان ازسوی همکاران و دوربین‌ها انجام می‌شود. 
هادیانفر با بیان اینکه درحال‌حاضر 13شهر قرمز و 214شهر نارنجی داریم، گفت: همکاران ما تا این لحظه بالغ بر 800هزار ساعت نفر در حوزه منع تردد و در راستای مقابله با بیماری کرونا فعالیت کردند و تقریبا تمام استان‌ها و شهرها مشمول تردد بودند.
 
منع ترددهای شبانه هم برقرار است
رییس پلیس راهور تاکید کرد: علاوه بر محدودیت‌های موجود در شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و بین‌استانی، کماکان منع تردد شبانه از ساعت22 تا سه بامداد در تمام شهرهای کشور جاری است و متخلفان 200هزار تومان جریمه می‌شوند. وی متذکر شد: در طرح جدید علاوه بر استقرارها در نقاط مختلف در دوهزار و 500نقطه کشور استقرار خواهیم داشت، همکاران بنده برای تذکر و انصراف از سفر رانندگان، به‌صورت فیزیکی در جاده‌ها حضور خواهند یافت، همچنین دوربین‌های پلیس در این رابطه فعال هستند. این مقام انتظامی یادآور شد: بعد از روز 17خرداد، کماکان استقرار و کنترل ما در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه‌دار خواهد بود. این مقام انتظامی با بیان اینکه شهرهای تهران کرج، ورامین، دماوند، اسلامشهر و... یکپارچه دیده است، درباره اعتبار مجوزهای صادرشده از فرمانداری‌ها در تعطیلات نیمه‌خرداد نیز گفت: تاکید شده که فرمانداری‌ها حتی‌الامکان از صدور مجوز خودداری کنند اما اگر کسی دارای مجوز معتبر از فرمانداری باشد، تردد وی بلامانع است و به همکاران گفتیم همکاری لازم را انجام دهند.
رییس پلیس راهور خاطرنشان کرد: درهرصورت اگر کسی سفر ضرروی دارد، باید از ناوگان عمومی استفاده کند، این افراد می‌توانند برای تردد شبانه از تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها و برای تردد بین شهرها از ناوگان هوایی، ریلی، مسافری و تاکسی بین شهری بهره ببرند.
 

captcha
شماره‌های پیشین