sobhe-no.ir
1184
چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
5
«صبح‌نو» کمپین انتخاباتی محسن رضایی را بررسی کرده است

بیم و امید «آقا محسن»

«آقا محسن»؛ نامی آشنا برای رزمندگان دفاع مقدس و مردم ایران در سال‌های گذشته است. حضور در سپاه در اوایل انقلاب از وی شخصیتی متفاوت و فرماندهی تاثیرگذار ساخته است. فرماندهی که طرفداران زیادی در سال‌های جنگ تحمیلی و پس از آن داشته است. سیاست‌ورزی و حضور در عرصه‌های سیاسی پس از پایان یافتن دفاع مقدس، چهره‌ای دیگر از سرلشکر محسن رضایی را به جامعه شناساند؛ چهره‌ای که حالا با خط‌ونشان برای دیگر نامزدهای ریاست‌جمهوری مثل رئیسی، همتی و ...، جدیت وی در به دولت رسیدن را به نمایش می‌گذارد.رقابت در چند دوره انتخابات ریاست‌جمهوری باعث شده است مردم ایران این فرمانده سال‌های دور را در یاد داشته باشند و با برنامه‌ها و راهکارهایش برای اداره کشور تا حدودی آشنا باشند. اصرار بر حل معضلات اقتصادی کشور دارد و در دوره‌های مختلف طرح‌های اقتصادی بسیاری را برای به‌حرکت درآوردن چرخ‌های اقتصادی کشور، مطرح کرده است، اما مردم به برنامه‌هایش اعتماد نکرده‌اند.

امیدوار رضایی: همه گروه‌ها باید در اداره کشور سهیم باشند

قهرمانپور: رضایی تلاش می کند تبدیل به چهره اقتصادی شود

صبح نو

امیدوار رضایی: همه گروه‌ها باید در اداره کشور سهیم باشند

 امیدوار رضایی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»، اظهار داشت: محسن رضایی از هفده‌سالگی و در همان دوره دبیرستان وارد عرصه سیاست شد و در گروه‌های مبارزاتی علیه رژیم طاغوت فعالیت داشت.
وی افزود: در این گروه‌ها دوستانی را 
گرد هم آورد و به‌سبب فعالیت‌های مبارزاتی تحت تعقیب ساواک قرار گرفت. بعد از انقلاب هم  وارد سپاه شد و به ضرورت وضعیت کشور و ناامنی‌های موجود، موفقیت‌هایی را به‌عنوان  عضو شورای مرکزی سپاه و مسوول اطلاعات سپاه به دست آورد.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از این دوره با حکم امام‌خمینی(ره) فرمانده کل سپاه شد. در آن دوره وضعیت جنگ اسفناک شد و امام با حکمی که به وی داده بود، مامور سامان‌دهی وضعیت جنگ شد. بسیاری از مناطق ما مورد تصرف دشمن قرار گرفته بود و بسیاری از هموطنان ما تحت‌فشار بودند.
 
باید عدالت اقتصادی ایجاد شود
رضایی ادامه داد: با کمک جوانان رشید و ایثارگر، وضعیت جنگ سامان‌دهی و استعدادهایی کشف شد و برای اولین بار در ۲۰۰سال تاریخ ایران یک وجب از کشور به دشمن واگذار نشد.
برادر کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: محسن رضایی در طول چندین سال که در مجمع تشخیص بود به کمک کارشناسان به یک جمع‌بندی سیاسی رسیدند که به مقام معظم رهبری هم اعلام و ابلاغ شد. در واقع این سیاست‌ها همان سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل۴۴ است که ابلاغ شد.
وی به این سرفصل‌ها اشاره و تصریح کرد: از جمله سرفصل‌ها می‌توان به اقتصاد مردمی اشاره کرد که این موضوع در سرلیست قرار دارد. اقتصاد دولتی با هزینه‌های گزاف و مشارکت کم مردم و فسادهایی مواجه است، به همین منظور دولت باید در صندلی خودش، یعنی صندلی سیاست‌گذاری و حمایت از مردم قرار گیرد و اقتصاد هم مردمی شود.
 
همه گروه‌ها باید در اداره کشور سهیم باشند
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: در این چارچوب ایشان معتقد است که عدالت اقتصادی باید ایجاد شود و در استان‌ها و مناطق مختلف کشور باید طبق بند۳ همین سیاست‌های کلی ابلاغی بتوانند براساس منابع و امکانات‌شان رشد کنند و با هدایتی که از مرکز می‌شوند، بتوانند در حیطه خودشان توسعه داشته و درآمد خودشان را داشته باشند. در این شرایط از سیستان تا آذربایجان همه باید بتوانند بر اساس داشته‌ها و تلاش‌های خودشان مراقبت‌های لازم را 
به عمل آورده و آنجایی که در توان‌شان نیست، دولت مرکزی ورود کرده و  کمک کند.
برادر کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: رضایی معتقد است همه اقوام ایرانی باید در اداره کشور مشارکت کنند، افراد بااستعدادی در مناطق مختلف هستند و باید خودشان تصمیم‌گیرنده اداره ایالت‌ها باشند و اینطور نباشد که همه تصمیم‌ها در یک اتاق در تهران گرفته شود؛ بلکه اقوام و زنان و اقلیت‌ها و همه گروه‌ها در اداره کشور سهیم باشند.
وی گفت: شعار دولت ایشان، دولت تحول و اقدام است که براساس فرمایشات رهبری و نیاز امروز کشور انتخاب شده است، چراکه حوزه‌های مختلف کشور به تحول نیاز دارد و این تحول به اقدام نیاز دارد.
 
رضایی به جوانان میدان می‌دهد
رضایی درباره فعالیت‌های ستاد انتخاباتی محسن رضایی گفت: تقسیم کار شده و ستاد به‌صورت شبکه‌ای اداره می‌شود و در امور سلامت و ادوار، بنده در خدمت دوستان هستم؛ در امور مختلف از جمله رسانه و ایثارگری و ... فعالیت‌هایی انجام می‌شود.
برادر کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: برخی‌ها در مورد جوانان حرف می‌زنند اما ایشان عمل کرد؛ زمانی که امام به ایشان حکم داد جوانان مختلفی را جذب کرد و این جوانان را رشد داده و فرمانده لشکر کرد؛ مثل قاسم سلیمانی، مهدی باکری، احمد کاظمی. یکی از هنرهای ایشان این است که استعدادیابی قوی دارد و به جوانان میدان می‌دهد.
وی درباره تعیین رییس ستاد انتخاباتی محسن رضایی هم گفت: در جریان کامل این موضوع نیستم. روی چند شخصیت بحث‌هایی صورت گرفته بود اما من نتیجه را نمی‌دانم.
 

captcha
شماره‌های پیشین