sobhe-no.ir
1184
چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
12
گزارش «صبح‌نو» از مستند تبلیغاتی سید‌امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی و حواشی ‌آن

به سبک ویدیوهای اینستاگرامی

میلاد نجفی / دوشنبه گذشته مستند تبلیغاتی سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از رسانه ملی پخش شد. اولین سری از فیلم های مستند کاندیداهای سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری متعلق به او بود. طبق جدول قرعه کشی شده برنامه‌های نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هر کاندیدا می تواند دو مستند از خود با مدت زمان ۳۰‌دقیقه برای پخش آماده کند. دومین مستند متعلق به عبدالناصر همتی است و سومین مستند نیز به محسن رضایی اختصاص دارد. چهارمین مستند درباره سعید جلیلی خواهد بود و پنجمین اثر نیز با موضوع زندگی حجت الاسلام رئیسی پخش خواهد شد. محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی نیز به ترتیب نفرات بعدی هستند که فیلم های مستند راجع به آن‌ها روانه آنتن خواهد شد. همچنین دور دوم این فیلم های مستند با یک روز وقفه و پس از برگزاری اولین مناظره با همین ترتیب از هجدهم خردادماه پخش خواهد شد. با این تفاوت که در روزهای ۲۱ و ۲۵‌خردادماه نیز مستندها به‌دلیل پخش مناظره میان کاندیداها پخش نخواهند شد.

نگاه «صبح‌نو» به کتاب «آقای رییس‌جمهور» تألیف فرامرز شعاع‌حسینی

توصیه به جلب اعتماد ملت

مهرناز زندی / من به آقای رییس‌جمهور عرض می‌کنم چهار سال گذشت و چهار سال‌ها می‌گذرد و همه حکومت‌ها همینطور است، می‌گذرد. آن که نخواهد گذشت اعمالی است که ما انجام بدهیم (صحیفه امام، ج 19، ص 375).

صبح نو

نگاه «صبح‌نو» به کتاب «آقای رییس‌جمهور» تألیف فرامرز شعاع‌حسینی

توصیه به جلب اعتماد ملت

مهرناز زندی / من به آقای رییس‌جمهور عرض می‌کنم چهار سال گذشت و چهار سال‌ها می‌گذرد و همه حکومت‌ها همینطور است، می‌گذرد. آن که نخواهد گذشت اعمالی است که ما انجام بدهیم (صحیفه امام، ج 19، ص 375).

جمله بالا یادآور و اشاره به گذر سریع زمان و ناپایداری جایگاه فعلی انسان در هر موقعیتی است. در دنیایی که رسانه و مطبوعات تقریبا  حرف اول و آخر را می‌زنند، اعمال انسان به‌طور گسترده منعکس می‌شود و هیچ نیرویی نمی‌تواند مانع چشم‌پوشی انسان از این ابزار بشود.
اعمال یک سیاستمدار یا حتی یک انسان عادی نیز زیر همین ذره‌بین قرار خواهد گرفت، ثبت شده و در آرشیوی قرار می‌گیرد. با وجود این‌که این مسوولیت به نوبت از دوش سیاستمداران برداشته می‌شود، عملکرد هر‌کدام در تاریخ و حافظه بشر ثبت و همواره مرور خواهد شد.
این کتاب مجموعه‌ای از سفارش‌هاست که در هر فصل به موضوعی پرداخته و وظایف و اختیارات رییس‌جمهوری در قانون اساسی را بیان می‌کند.
در بخش‌هایی از کتاب اشاره به حق طبیعی و موظف‌بودن دولتمردان نسبت به ملت و نیاز حکومت به مردم شده. در کتاب «نهج‌البلاغه» نیز به این موضوع اشاره شده و امیرالمؤمنین؟ع؟ درباره حقوق متقابل مردم و مسوولان، برای هر کدام به چهار گزاره اساسی اشاره می‌کند که مرور این چهار گزاره خالی از لطف نخواهد بود:«ای مردم، مرا بر شما حقی است و شما را بر من حقی اما حق شما بر من این است که خیرخواه شما باشم و غنیمت شما را به‌طور کامل بپردازم و شما را تعلیم بدهم تا جاهل نمانید. همچنین مؤدب به آداب کنم تا بیاموزید.»
همانطور که در یکی از سر فصل‌ها اشاره شده هر حکومتی نیاز مبرمی به مردم خود و جلب اعتمادشان با رفتاری خوب دارد. اگر ملت را کنار بگذاری و گزارشی به ایشان ندهی برایت حکم بیماری مهلک را دارد. امید تنها راه نجات هر جامعه‌ای در طوفان بحران‌ها به حساب می‌آید. اگر رفته‌رفته این موهبت از وجود انسان محو بشود، سکان‌دار یک کشتی هم توانایی رسیدن به مقصد خود را نخواهد داشت.
در فصل پایانی کتاب نیز تاکید امام‌خمینی ؟ره؟بر کوشش خدمتگذاران به ایجاد امید شده است. این کتاب مجموعه‌ای از رهنمودهای امام‌خمینی ؟ره؟به روسای جمهوری اسلامی ایران، است که توسط فرامرز شعاع‌حسینی گردآوری و تدوین شده‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین