sobhe-no.ir
1184
چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
1
سرمقاله

حواس جمع

به مناسبت رحلت جانگداز امام خمینی؟ره؟رهبر کبیر انقلاب اسلامی سبک زندگی ساده و اسلامی ایشان را مرور کردیم

با قلبی آرام از میان ما رفت

«امام خمینی؟ره؟» مردی فرزانه و رهبری مردمی بود و به همین دلیل بعد از سال‌ها همچنان یادش در قلب مردم ساری و جاری است. خردادماه هر سال که می‌رسد، داغی تازه در دل مردم ایران زنده می‌شود؛ داغی که هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد. خرداد‌ماه سال‌68؛ ایران شخصیتی را از دست داد که دیگر مانندی برای او نخواهد یافت. او با قلبی آرام از میان ما رفت و ما را با انبوهی از یادها و خاطرات خود تنها گذاشت. توصیه‌ها و جملات ارزشمند و پر از نکات اخلاقی امام خمینی؟ره؟را که بررسی می‌کنیم دست‌مان می‌آید که این عارف بزرگ و بنده مخلص خدا توجه زیادی نسبت به امور خانوادگی و سبک زندگی اسلامی داشته است. این دستورات و توصیه‌های اخلاقی هرچند که به نظر ساده و قابل انجام به نظر می‌رسد اما در حقیقت پشتوانه محکم اسلام را دارد و عمل به آن نیازمند رعایت نکته‌های بسیار مهمی در زندگی است.

بهره‌برداری از 500‌پروژه آبرسانی به 500‌روستای محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟

امضای تفاهمنامه برای آبرسانی به 500‌روستای دیگر

طیف های مختلف جبهه اصلاحات برای اتخاذ رویکردی واحد در انتخابات ریاست جمهوری، مشغول رایزنی فشرده هستند

کلنجار عمل گرایان با ناب گرایان

وقتی نتیجه احراز صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان بیرون آمد و جلوه رسمی به خود گرفت، اصلاح‌طلبان به سرعت به دو طیف تقسیم شدند؛ یکی عمل‌گرایان که معتقد بودند باید منتظر روندهای پیش رو از جمله حکم حکومتی ماند و دوم، ناب‌گرایان که بر تصمیم خود مبنی بر ترک صحنه انتخابات و مشارکت غیرفعال تکیه و تاکید داشتند. پس از آنکه احتمال صدور حکم حکومتی کم رنگ شد، عمل‌گرایان روی دو گزینه اصلاح‌طلب موجود از میان 7‌نامزد تایید صلاحیت شده تصریح و به‌طور موازی سعی کردند نظر ناب‌گرایان را نیز به نظر خود نزدیک و نزدیک‌تر سازند. بنابر شنیده‌ها، رایزنی میان چهره‌های مطرح اصلاحات برای تعیین مختصات حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری، همچنان ادامه دارد.

«صبح‌نو» در گزارشی مواضع چهره‌های سیاسی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری را مورد بررسی قرار داد

رونمایی رئیسی از طرح ویژه مسکن

نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری این روزها هر کدام به بیان مواضع خود درباره نحوه مدیریت کشور در دولت احتمالی خود می‌پردازند. محسن رضایی گفته که آمار نشان می‌دهد که کیک اقتصادی در حال کوچک شدن است. سعید جلیلی نیز از اینکه کشور بخواهد معطل این باشد که قاتلان سردار سلیمانی به ایران لبخند بزنند، ابراز تاسف کرد. علاوه بر این‌ها، سخنگوی شورای نگهبان نیز تاثیر ردصلاحیت‌ها بر میزان مشارکت را اندک دانست.

گزارش «صبح‌نو» از مستند تبلیغاتی سید‌امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی و حواشی ‌آن

به سبک ویدیوهای اینستاگرامی

میلاد نجفی / دوشنبه گذشته مستند تبلیغاتی سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از رسانه ملی پخش شد. اولین سری از فیلم های مستند کاندیداهای سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری متعلق به او بود. طبق جدول قرعه کشی شده برنامه‌های نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هر کاندیدا می تواند دو مستند از خود با مدت زمان ۳۰‌دقیقه برای پخش آماده کند. دومین مستند متعلق به عبدالناصر همتی است و سومین مستند نیز به محسن رضایی اختصاص دارد. چهارمین مستند درباره سعید جلیلی خواهد بود و پنجمین اثر نیز با موضوع زندگی حجت الاسلام رئیسی پخش خواهد شد. محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی نیز به ترتیب نفرات بعدی هستند که فیلم های مستند راجع به آن‌ها روانه آنتن خواهد شد. همچنین دور دوم این فیلم های مستند با یک روز وقفه و پس از برگزاری اولین مناظره با همین ترتیب از هجدهم خردادماه پخش خواهد شد. با این تفاوت که در روزهای ۲۱ و ۲۵‌خردادماه نیز مستندها به‌دلیل پخش مناظره میان کاندیداها پخش نخواهند شد.

«صبح‌نو» کمپین انتخاباتی محسن رضایی را بررسی کرده است

بیم و امید «آقا محسن»

«آقا محسن»؛ نامی آشنا برای رزمندگان دفاع مقدس و مردم ایران در سال‌های گذشته است. حضور در سپاه در اوایل انقلاب از وی شخصیتی متفاوت و فرماندهی تاثیرگذار ساخته است. فرماندهی که طرفداران زیادی در سال‌های جنگ تحمیلی و پس از آن داشته است. سیاست‌ورزی و حضور در عرصه‌های سیاسی پس از پایان یافتن دفاع مقدس، چهره‌ای دیگر از سرلشکر محسن رضایی را به جامعه شناساند؛ چهره‌ای که حالا با خط‌ونشان برای دیگر نامزدهای ریاست‌جمهوری مثل رئیسی، همتی و ...، جدیت وی در به دولت رسیدن را به نمایش می‌گذارد.رقابت در چند دوره انتخابات ریاست‌جمهوری باعث شده است مردم ایران این فرمانده سال‌های دور را در یاد داشته باشند و با برنامه‌ها و راهکارهایش برای اداره کشور تا حدودی آشنا باشند. اصرار بر حل معضلات اقتصادی کشور دارد و در دوره‌های مختلف طرح‌های اقتصادی بسیاری را برای به‌حرکت درآوردن چرخ‌های اقتصادی کشور، مطرح کرده است، اما مردم به برنامه‌هایش اعتماد نکرده‌اند.

شماره‌های پیشین