sobhe-no.ir
1183
سه شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
1
«صبح نو » وضعیت کمپین انتخاباتی علیرضا زاکانی را بررسی کرده است

سیاست‌مدار آنتی فساد

علیرضا زاکانی، چهره مشهور اصولگرایی یکی از نامزدهای احراز صلاحیت‌شده در انتخابات ریاست‌جمهوری‌1400 است؛ چهره‌ای که او را معمولا با پرونده‌های ضدفسادی همچون حسین فریدون و اکبر طبری می‌شناسیم و همین سابقه فسادستیزی، به او برای ایجاد تمایز با سایر نامزدها اعتمادبه‌نفس بالایی داده است. زاکانی در طول یک هفته گذشته، عمده اظهارات خود را حول مساله فساد و لزوم برخورد با آن قرار داده است. بااین‌حال، زاکانی در فاصله 17روز تا انتخابات هنوز نتوانسته به تبلیغات خود سروشکل همسو و منسجمی ببخشد و انتظار می‌رود که از ابتدای هفته آینده با آمادگی کامل کمپین کند. در این گزارش علاوه بر بررسی پیشینه سیاسی و مدیریتی زاکانی، به مهم‌ترین مزیت‌ها و اشکالات تبلیغاتی او می‌پردازیم. علیرضا زاکانی در سال‌هال92 و 96 در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد اما صلاحیتش در آن دو دوره احراز نشد. زاکانی ۱۳سال سابقه نمایندگی مجلس و یک‌سال ریاست بر مرکز پژوهش‌های مجلس را در کارنامه خود دارد. زاکانی یکی از منتقدان جدی برجام و تصویب بیست‌دقیقه‌ای آن در مجلس نهم با ریاست لاریجانی بود.

«صبح‌نو» آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی را بررسی می‌کند

مشارکت فعلا حدود 40 درصد؛ رئیسی در صدر

با نزدیک شدن به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، بازار تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره میزان مشارکت مردم داغ شده است. در این میان، مراکز افکارسنجی متعددی مشغول کار هستند تا بتوانند تمایلات سیاسی و اجتماعی مردم و میزان گرایش آن‌ها به نامزدها و در نتیجه میزان مشارکت را به شکل کمی و نموداری به تصویر بکشند. یکی از این مراکز که نتایج آن معمولا از اعتبار بالایی برخوردار است، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) است. بررسی‌های این مرکز نشان می‌دهد که سیدابراهیم رئیسی در میان نامزدهایی که بیشترین توجهات به آن‌ها وجود دارد، وضعیت بسیار بهتری دارد. همچنین برآیند افکارسنجی های ایسپا گویای آن است که به تدریج و با نزدیک شدن به 28خرداد یعنی روز برگزاری انتخابات، آگاهی و تمایل مردم به مشارکت در حال افزایش است.

مهرعلیزاده به نهاد اجماع‌ساز نامه نوشت

مهرعلیزاده به دنبال همتی

اگرچه گذر از کاندیدای اجاره‌ای، در ماه‌های اخیر لقلقه زبان اصلاح‌طلبان بود اما دل بستن به لاریجانی از وجنات‌شان هویدا بود. اصلاح‌طلبان در اظهارات ضدونقیض سعی داشتند بین خود و دولت روحانی فاصله انداخته و با احیای سرمایه ازدست‌رفته اجتماعی خود، وضعیت ایده‌آلی را برای خود فراهم کنند.

«صبح‌نو» ماجرای توقیف «می‌خواهم زنده بمانم» را بررسی می‌کند

ساترا و امنیت مجوز‌ها

میلاد نجفی / سریال «می‌خواهم زنده بمانم»، به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی محمد شایسته که هر دوشنبه از فیلیمو پخش می‌شود با توجه به اتفاقات پیش‌آمده، قسمت پانزدهم آن ـ دوشنبه دهم خردادماه پخش نشد.

سرمقاله

چینش بانشاط کنداکتور

شماره‌های پیشین