sobhe-no.ir
1182
دوشنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
6
«صبح نو» در پرونده‌های مختلف به هفت نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌پردازد اولین نامزد، عبدالناصر همتی است که فعلا اخبار زیادی درباره او وجود دارد

برکناری نامزد بوروکرات

عبدالناصر همتی که در سابقه مدیریتی خود مدیرکلی خبر و معاونت سیاسی صداوسیما، ریاست بیمه مرکزی و مدیرعاملی بانک ملی و این اواخر ریاست کل بانک مرکزی در دولت دوازدهم را داشته، با حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری‌1400 به چهره‌ای متفاوت در نوع خود تبدیل شده است. همتی، تلاش دارد از تجربه اقتصادی خود، در جهت ایجاد تمایز با سایر نامزدهای انتخابات بهره ببرد لیکن اقتصادزدگی در کلامش شاید در ادامه راه، به امتیاز منفی برای او تبدیل و باعث شود تا توده مردم، به‌خصوص پایگاه اجتماعی اصلاحات، از او ناامید و دلزده شوند. همتی برای تبدیل شدن به پدیده انتخابات ریاست جمهوری راه طاقت‌فرسایی در پیش دارد. علاوه بر زبان اقتصادی زده همتی، رویگردانی کنونی قاطبه اصلاح‌طلبان از عرصه سیاسی و حضور در دولت به‌عنوان ایجادکننده وضع موجود و رای منفی حدودا 30درصدی او مهم‌ترین موانع انتخاباتی همتی هستند که اجازه نمی‌دهند او به راحتی در نظرسنجی‌ها ارتقا یابد. در ادامه به جهت‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی همتی طی هفته‌های گذشته، به‌خصوص اظهارات اخیرش در کلاب هاوس، پرداخته‌ایم.

گزارش «صبح‌نو» از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی حول انتخابات ریاست‌جمهوری

عبور پایداری از جلیلی به مقصد رییسی

با آغاز تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، فضای انتخابات گرم‌تر شده و رقابت‌های میان کاندیداها عیان‌تر شده است اما در میان خبرهای ریزودرشت انتخاباتی حمایت پایداری از آیت‌الله رئیسی و عدم حمایت این جبهه از جلیلی خودنمایی می‌کرد. پایداری که حامی سرسخت سعید جلیلی بود حالا در این رقابت‌ها ترجیح داده است که از کاندیدای دیگری حمایت کند. در ادامه مهم‌ترین خبرهای انتخاباتی را مرور می‌کنیم.

شماره‌های پیشین