sobhe-no.ir
1181
یکشنبه، ۰۹ خرداد ۱۴۰۰
15
«صبح‌نو» از جلد کم‌نظیر نیویورک تایمز گزارش می‌دهد

برای کودکان شهید فلسطین

فروردین امسال دادگاه رژیم صهیونیستی احکامی را علیه فلسطینیان ساکن محله شیخ جراح در شهرقدس صادر کرد که براساس آن احکام، فلسطینیان باید خانه‌های خود را طی کمتر از یک ماه تخلیه کرده، به صهیونیست‌های شهرک‌نشین تحویل دهند. شیخ جراح، محله‌ای در سه کیلومتری شمالی مسجدالاقصی است. ماجرای زمین‌های مربوط به خانه‌های این محله که شامل چهارخانواده بزرگ فلسطینی است و مجموع اعضای آن‌ها حدود‌500 نفر هستند، به زمان اشغال فلسطین باز‌می‌گردد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

فراخوان همایش بین‌المللی 
«کرونا؛ شعر و ادبیات داستانی»
خانه کتاب و ادبیات ایران، همایش بین‌المللی «کرونا؛ شعر و ادبیات داستانی» را تیرماه‌۱۴۰۰ برگزار می‌کند. به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، همایش بین‌المللی «کرونا؛ شعر و ادبیات داستانی» روزهای نوزدهم و بیستم تیرماه‌1400 به صورت وبینار از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در محورهای زیر به دبیرخانه همایش ارسال کنند؛ محورهای همایش: بیماری‌های همه‌گیر در متون ادب فارسی، ادبیات و امیدبخشی در دوران بحران، نقش ادبیات در دوران کرونا، آفرینش‌های ادبی در عصر کرونا در کشورهای فارسی‌زبان، وضعیت آثار ادبی در روزگار کرونا، فرصت‌ها و چالش‌های شعر و ادبیات داستانی در دوران همه‌گیری کرونا شرایط ارسال اثر: مقالات پژوهشی باید در چارچوب مقالات علمی و دارای چکیده، مقدمه، پیشینه پژوهش، روش پژوهش، بحث منسجم و نتیجه‌گیری و حداقل در ۱۲‌صفحه باشد. زمان ارسال مقالات: مهلت ارسال چکیده آثار: ۱۳‌خرداد‌۱۴۰۰، زمان ارسال اصل آثار: ۱۰‌تیر‌۱۴۰۰ و زمان برگزاری وبینار: ۱۹ و ۲۰‌تیر‌۱۴۰۰ علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی، تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک‌۲، طبقه‌۴، دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران، کدپستی :۱۳۱۵۷۷۳۴۱۱ ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر ۶۶۹۶۶۱۵۲‌داخلی ۴۳۲ تماس بگیرند.
 
عرضه کتابی ویژه انتخابات با تخفیف 50درصدی
موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری، کتاب «حرم در انتظار ما» را با 50درصد تخفیف عرضه می‌کند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی (6/2/1400) از صاحبان سخن نافذ و همه اصناف مختلف مردم که دارای سخن نافذ هستند، دعوت کردند تا در ترویج انتخابات و مشارکت حداکثری در آن تلاش کنند. مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت با انتشار کتاب «حرم در انتظار ما» که در فاصله یک ماه به چاپ چهارم رسیده، امکان مشارکت آنان را فراهم آورده است. قلم نافذ این کتاب، جوانان و به ویژه رأی‌اولی‌ها را برای مشارکت در انتخابات و ملاک‌گرایی در انتخاب فرد اصلح ترغیب و قانع می‌نماید و بدین وسیله، کار کسانی را که خواهان پاسخ مثبت به دعوت رهبری در این امر خدایی هستند، آسان کرده است. مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت جهت مشارکت در این کار تأثیرگذار و مهم علاوه بر تولید و انتشار این کتاب، آماده است تا با اجرای تخفیف 50‌درصدی، سهم بیشتری را به عهده بگیرد. مردم انقلابی و متدین می‌توانند با پرداخت 50‌درصد قیمت کتاب (10 هزار تومان) این کتاب را برای جوانان خانواده خود و بستگان نزدیک و دور، برای دانشجویان و هرکس که درباره انتخابات شبهه و ابهامی دارد، تهیه‌ کنند و گامی در جهت ترویج انتخابات بردارند. برای مشارکت در این حرکت انقلابی با شماره تماس‌های‌66411151 ـ 66469958  تماس بگیرید.
 
آغاز پخش فیلم‌های مستند کاندیداها از دوشنبه
پخش اولین سری از فیلم‌های مستند کاندیداهای سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری از روز دوشنبه 10‌خردادماه آغاز می‌شود.  به گزارش فارس، طبق جدول قرعه‌کشی شده برنامه‌های نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هر کاندیدا می‌تواند دو مستند از خود با مدت زمان 30‌دقیقه برای پخش آماده کند. بنا بر این گزارش، این مستندها هرکدام 30‌دقیقه زمان دارند و ساعت‌20 از شبکه یک سیما روانه آنتن خواهند شد. اولین مستند روز دوشنبه -10خردادماه- پخش می‌شود و به امیرحسین قاضی‌زاده اختصاص خواهد داشت. دومین مستند متعلق به عبدالناصر همتی است و سومین مستند نیز به محسن رضایی اختصاص دارد. چهارمین مستند درباره سعید جلیلی خواهد بود و پنجمین اثر نیز با موضوع زندگی حجت‌الاسلام رئیسی پخش خواهد شد. محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی نیز به ترتیب نفرات بعدی هستند که فیلم های مستند راجع به آن‌ها روانه آنتن خواهد شد. همچنین دور دوم این فیلم‌های مستند با یک روز وقفه و پس از برگزاری اولین مناظره با همین ترتیب از هجدهم خردادماه پخش خواهد شد. با این تفاوت که در روزهای 21 و 25‌خردادماه نیز مستندها به‌دلیل پخش مناظره میان کاندیداها پخش نخواهند شد.

captcha
شماره‌های پیشین