sobhe-no.ir
1168
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
1
رهبرانقلاب در دیدار با دانشجویان الزامات روی کار آمدن یک دولت مطلوب را تبیین کردند

مشاركت بالا، دولت انقلابی

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با اشاره به راهبرد اساسی تحول‌خواهی وتحول‌گرایی، ایجاد حرکت جهشی و جهادی همراه با نوآوری در روش‌ها و کارکردها در همه عرصه‌های حکمرانی و بخش‌هایی از سبک زندگی عمومی را ضروری خواندند و با تأکید بر اهمیت درجه اول مشارکت بالا در انتخابات ۲۸ خرداد و تبیین آثار مهم این مشارکت افزودند: در درجه دوم باید با انتخابی خوب و مطلوب کسی را روی کار آورد که مؤمن، انقلابی، با کفایت، مردمی، سرشار از امید، معتقد به جوانان و توانمندیهای داخلی، و حقیقتا‌ عدالت‌خواه و ضدفساد باشد.

سرمقاله

اولویت اول انتخابات

با عدم اجرای مصوبه شورای نگهبان، حاشیه‌های ثبت‌نام در انتخابات تکرار شد

معرکه در ستاد انتخابات کشور

با صدور دستور برگزاری ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری ازسوی عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور که صبح دیروز انجام شد، رسما روند ثبت‌نام از نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به مدت پنج‌روز آغاز شد. ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران به پاشنه آشیلی تبدیل شده که در دو دهه اخیر حیثیت ایرانیان را به چالش کشیده است؛ از حضور محکومان کیفری و امنیتی در ستاد انتخابات کشور که بگذریم، حضور افرادی در رده‌های متفاوت سنی با ظاهر و گویش‌های متفاوت، طنز تلخ این ماجرا را بیشتر به نمایش می‌گذارد. اگرچه شورای نگهبان با ابلاغ مصوبه‌ای در روزهای گذشته، تلاش کرد تا جلوی تکرار معرکه‌گیری در آغاز ثبت‌نام داوطلبان سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری را بگیرد اما با تدبیر رییس‌جمهور این تلاش‌ها ابتر ماند و حواشی به چهره غالب ثبت‌نام‌ها، تبدیل شد. مصوبه جدید انتخاباتی شورای نگهبان قانون اساسی با توجه به اینکه ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال‌های گذشته همواره حواشی‌ای را در پی داشته است، ضرورتی غیرقابل کتمان بود. معرکه‌گیری در ستاد انتخابات کشور با صرف وقت، هزینه مادی و معنوی بسیاری را نیز بر ملت ایران تحمیل می‌کند که می‌بایست برای آن چاره‌اندیشی شود.

گزارش «صبح‌نو» درباره آخرین وضعیت تولید واکسن و روند واکسیناسیون کرونا را بخوانید

عزم جدی برای شکست کرونا

گام‌به‌گام ویروس کرونا عقب‌نشینی خواهد کرد. اقدامات اخیر در تولید واکسن و سرعت یافتن روند واکسیناسیون روایتگر این موضوع است. نخستین محموله انبوه «واکسن ایرانی کرونا» که شامل 300هزار دوز واکسن کوو ایران‌برکت است، روز گذشته آماده تحویل به وزارت بهداشت شد. آنطور که برآورد می‌شود تا فروردین‌ سال آینده، ظرفیت تولید ۱۹۷میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ایجاد شود. همچنین ثبت‌نام واکسن برای همه شروع شده و تاکنون ۵۴هزار و ۵۰نفر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند. درباره آخرین وضعیت کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس موسسه رازی هم خبرهای خوبی به گوش می‌رسد و فاز دوم کارآزمایی بالینی این واکسن از اوایل خردادماه آغاز می‌شود. خوشبختانه روند بیماری در همه استان‌ها نزولی شده و پنج‌استانی هم که قبلا به قله رسیده بوده و سیر نزولی را طی نکرده بودند، اکنون سیر نزولی‌شان شروع شده است. تهران هم سیر نزولی خوبی را شروع کرده است.

وزیر بهداشت: از ویروس آفریقای‌جنوبی هراس دارم

پایان فشار حداکثری کرونای انگلیسی

شماره‌های پیشین