sobhe-no.ir
1163
چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
5
پرویز سروری به «صبح نو» خبر داد؛

آغاز گفت و گوی شورای ائتلاف با نامزدها

جواد بخشی / انتخابات، وحدت و اصولگرایان، مدت هاست که در صدر اخبار جریان انقلابی و رقیبان قرار گرفته است. دمیدن بر تفرق راهبردی شده است برای چوب لای چرخ اصولگرایان گذاشتن؛ راهبردی‌ای که حالا جریان رقیب سرمایه گذاری قابل توجهی روی آن کرده است. تلاش برای رسیدن به وحدت در چند ماه گذشته به طور جدی در دستور کار «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب»، «شورای وحدت اصولگرایان» و دیگر گروه‌های همسو بوده است؛ تلاش هایی که تا به امروز به نتیجه مطلوب نرسیده است. تکثر نامزدها شاید مانعی باشد برای رسیدن به وحدت که پس از احراز صلاحیت ها توسط شورای نگهبان قانونی اساسی شاید دست یافتنی‌تر باشد.در این خصوص و بسیاری از موضوعات دیگر با پرویز سروری دبیرشورای ائتلاف نیروهای انقلاب به گفت‌وگو نشستیم. وی در گفت‌وگوی تفصیلی با «صبح نو» درباره ضرورت وحدت اظهارداشت: جریان انقلاب بارها از «توهم پیروزی» ضربه خورده است. باید با یک مدلی به «وحدت حداکثری» دست یابیم تا از تفرق سبد رای نیروهای انقلاب جلوگیری شود.دبیرشورای ائتلاف نیروهای انقلاب از نشست شورای ائتلاف با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در هفته آینده خبر داد و گفت: با افرادی که در جبهه انقلاب تعریف می شوند انشاالله کار را شروع خواهیم کرد.متن کامل گفت‌وگوی تفصیلی با پرویز سروری به شرح زیر است:

اصلاح طلبان پس از پايين آمدن احتمال ثبت نام ظريف به دنبال طرح جديدی هستند محسن هاشمی در میان اصلاح طلبان از شانس بالایی برخوردار است

بین المصطفیین

معادله اصلاح‌طلبان برای انتخاب یک گزینه نهایی در انتخابات ریاست‌جمهوری، حالا دیگر پیچیده‌تر از گذشته شده است. مدعیان اصلاح‌طلب ریاست‌جمهوری آنقدر زیاد شده‌اند که برخی محافل اصلاح‌طلبی از هم‌اکنون بابت تکرار بحران چندنامزدی همچون انتخابات سال84 ، نگرانی خود را ابراز کرده‌اند. در این میان، یک چهره بیش از دیگران در مظان اجماع اصلاح‌طلبان قرار دارد؛ چهره‌ای که کم‌سروصداترین بوده اما در نوع خود می‌تواند در آستانه 28خرداد، غوغای زیادی به پا کند؛ محسن هاشمی‌رفسنجانی. علاوه‌بر پرداختن به محسن هاشمی، در این گزارش به این سوال پاسخ می‌دهیم که هدف اصلاحات از علم کردن چهره‌هایی مانند تاجزاده چیست.روز 12اردیبهشت‌ماه بود که جبهه اصلاح‌طلبان ایران پس از هفته‌ها بالا و پایین و چانه‌زنی درباره نامزدها، بالاخره از 14چهره موردنظر خود برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری رونمایی کرد. طبق سیاهه منتشرشده، جواد ظریف از جانب ۳۷عضو جبهه اصلاحات، اسحاق جهانگیری ازسوی 35نفر و مصطفی تاجزاده ازسوی ۳۲نفر به جبهه اصلاحات پیشنهاد شده و در رده‌های بعدی هم مسعود پزشكیان با ۲۵پیشنهاد، محمدرضا عارف با ۲۱، محسن هاشمی با 20، محمد شریعتمداری با 19، مصطفی كواكبیان با ۱۵، محمد صدر با ۱۳ و محمود صادقی با ۱۲پیشنهاد در جمع 10نفر نخست قرار دارند.

شماره‌های پیشین