sobhe-no.ir
1163
چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
3
پرویز سروری به «صبح نو» خبر داد؛

آغاز گفت و گوی شورای ائتلاف با نامزدها

جواد بخشی / انتخابات، وحدت و اصولگرایان، مدت هاست که در صدر اخبار جریان انقلابی و رقیبان قرار گرفته است. دمیدن بر تفرق راهبردی شده است برای چوب لای چرخ اصولگرایان گذاشتن؛ راهبردی‌ای که حالا جریان رقیب سرمایه گذاری قابل توجهی روی آن کرده است. تلاش برای رسیدن به وحدت در چند ماه گذشته به طور جدی در دستور کار «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب»، «شورای وحدت اصولگرایان» و دیگر گروه‌های همسو بوده است؛ تلاش هایی که تا به امروز به نتیجه مطلوب نرسیده است. تکثر نامزدها شاید مانعی باشد برای رسیدن به وحدت که پس از احراز صلاحیت ها توسط شورای نگهبان قانونی اساسی شاید دست یافتنی‌تر باشد.در این خصوص و بسیاری از موضوعات دیگر با پرویز سروری دبیرشورای ائتلاف نیروهای انقلاب به گفت‌وگو نشستیم. وی در گفت‌وگوی تفصیلی با «صبح نو» درباره ضرورت وحدت اظهارداشت: جریان انقلاب بارها از «توهم پیروزی» ضربه خورده است. باید با یک مدلی به «وحدت حداکثری» دست یابیم تا از تفرق سبد رای نیروهای انقلاب جلوگیری شود.دبیرشورای ائتلاف نیروهای انقلاب از نشست شورای ائتلاف با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در هفته آینده خبر داد و گفت: با افرادی که در جبهه انقلاب تعریف می شوند انشاالله کار را شروع خواهیم کرد.متن کامل گفت‌وگوی تفصیلی با پرویز سروری به شرح زیر است:

یادداشت

منازعاتی که بایدن آن‌ها را در مذاکرات خرج می‌کند!

دکتر حنیف غفاری

صبح نو

یادداشت

منازعاتی که بایدن آن‌ها را در مذاکرات خرج می‌کند!

دکتر حنیف غفاری


طی روزهای اخیر، اعضای وزارت امور خارجه آمریکا و رسانه‌های وابسته به دو حزب سنتی دموکرات و جمهوری‌خواه، تمرکز زیادی  روی منازعات به‌وجود آمده در فضای سیاست داخلی و خارجی این کشور در قبال برجام کرده‌اند!برخی رسانه‌ها  روی دوگانه «دموکرات -جمهوری‌خواه» و برخی دیگر،  روی دوگانه «واشنگتن-تل‌آویو» متمرکز شده‌اند.
در تازه‌ترین این موارد، رسانه‌های غربی ،سفر اخیر «یوسی کوهن» ریس سازمان جاسوسی و تروریستی موساد به واشنگتن و دیدار وی با بایدن در کاخ سفید را مورد توجه قرار داده و از آن به‌عنوان نقطه آشکارساز اختلافات آمریکا و رژیم صهیونیستی در خصوص بازگشت کاخ سفید به برجام یاد می‌کنند. اخیرا بایدن در ملاقات با یوسی کوهن،  گفته است که واشنگتن راه درازی در گفت‌وگوهای جاری با ایران برای بازگشت به برجام پیش رو دارد. در این ملاقات که جمعه گذشته در کاخ سفید صورت گرفت، رییس موساد به رییس‌جمهوری آمریکا گفته است که بازگشت واشنگتن به برجام بدون اصلاح و تغییر این توافق اشتباه است. در پاسخ، جو بایدن به رییس موساد اطمینان داده که در آینده آمریکا همچنان خواستار مشارکت و کمک رژیم اسرائیل خواهد بود.
بر‌اساس گزارش‌های منتشر شده ، ملاقات یوسی کوهن و رییس‌جمهوری آمریکا درباره ایران به مدت تقریبا یک ساعت به درازا کشیده و در این ملاقات علاوه بر جو بایدن، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا و بیل برنس، رییس سازمان اطلاعات آمریکا، سیا، نیز حضور داشته‌اند.
همانگونه که اشاره شد، دوگانه‌سازی دیگری که رسانه‌ها و مقامات آمریکایی  روی استمرار آن تاکید دارند، مربوط به جدال جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر برجام است. پررنگ ساختن مواضع سناتورهایی مانند لیندسی گراهام ( یکی از مخالفان سرسخت برجام در کنگره آمریکا) در همین راستا قابل تجزیه و تحلیل است. اما ماجرا به این نقطه ختم نمی‌شود!
جوبایدن، رییس‌جمهوری آمریکا از رابرت مالی، نماینده این کشور در مذاکرات برجامی وین خواسته است تا از این مخالفت‌ها، به مثابه «امتیازات» و «دستمایه‌هایی» برای امتیازگیری از ایران و حتی دیگر اعضای کمیته مشترک برجام استفاده کند. دموکرات‌ها معتقدند که با پررنگ‌سازی اختلافات آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر بازگشت کاخ سفید به برجام و برجسته‌سازی منازعاتی که میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر این ماجرا صورت گرفته و خواهد گرفت، می‌توان به ایران و دیگر کشورها اثبات کرد که دموکرات‌ها برای «احیای برجام»، مشغول مبارزه‌ای نفس‌گیر در داخل و خارج از آمریکا بوده و جهت طی شدن این مسیر( مسیر بازگشت آمریکا به برجام)، باید فشارهایی که بر کاخ سفید وجود دارد را مدنظر قرار داد! واقعیت امر این است که در سال‌2015 میلادی نیز مقامات آمریکایی بارها به مخالفت‌های رژیم صهیونیستی، جمهوری‌خواهان و حتی کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی با برنامه جامع اقدام مشترک اشاره کرده و عزم خود در انعقاد کلیت این توافق را مورد ستایش قرار می‌دادند! بدیهی است که لااقل دیگر نباید فریب این منت‌گذاری کاذب دموکرات‌ها را خورد!
 

captcha
شماره‌های پیشین