sobhe-no.ir
1162
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
9
وزیر بهداشت و درمان خبر داد: در سرازیری قله‌های پیک چهارم کرونا هستیم

قدرت مردم در برابر دفاع کرونا

اقدامات پی در پی و ضربات کاری در حال مهار موج چهارم کرونا در کشور است. این در حالی است که رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی از مردم همچنان جدی گرفته نمی‌شود که باید فکری جدی به حال این مساله کرد. وزیر بهداشت و درمان دیروز در اجلاس مجازی مشترک روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و فرماندهان سپاه استان‌ها اعلام کرد: با وجود همه فشارهایی که ویروس موتاسیون یافته آورد در مرحله سرازیری این قله‌های رو به صعود هستیم. از سوی دیگر خبرهای جدیدی هم درباره افزایش واکسن‌های وارداتی و تولید نمونه‌های ایرانی به گوش می‌رسد.

۳۹۴‌فوتی جدید کرونا در کشور

۲۷۱۱‌بیمار جدید کرونایی بستری شدند

صبح نو

۳۹۴‌فوتی جدید کرونا در کشور

۲۷۱۱‌بیمار جدید کرونایی بستری شدند

وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد که در فاصله ظهر روز شنبه تا ظهر روز یکشنبه 12‌اردیبهشت‌ماه 394‌هموطن که در بستر بیماری کرونا بودند، جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند. بر این اساس مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۷۲‌هزار و ۴۸۴‌نفر رسید.
وزارت بهداشت و درمان همچنین از شناسایی 18‌هزار و 698‌بیمار جدید دیگر در مدت زمان یاد شده خبر داده و در اطلاعیه خود آورده است: دو هزار و ۷۱۱‌نفر از بیماران جدید در مراکز درمانی کشور بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۵۳۴‌هزار و ۸۵۵‌نفر رسید. همچنین پنج هزار و ۴۴۳‌نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
وزارت بهداشت و درمان درباره وضعیت واکسیناسیون انجام شده در کشور نیز اعلام کرده است که تاکنون ۹۵۶‌هزار و ۴۲۳‌نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۱۸‌هزار و ۶۳۱‌نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به
 یک میلیون و ۱۷۵‌هزار و ۵۴‌دوز رسید. تا ظهر دیروز نیز ۱۶‌میلیون و ۱۰۱‌هزار و ۳۹۹‌آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. از سوی دیگر ۱۹۸‌شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷‌شهر در وضعیت نارنجی، ۸۴‌شهر در وضعیت زرد و ۹‌شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

رقابت آمریکا و برزیل در تعداد قربانیان کرونا
بر‌اساس آمار جهانی شمار مبتلایان به بیماری «کووید۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا ظهر دیروز به ۱۵۲‌میلیون و ۸۱۹‌هزار و ۶۸۴‌نفر رسید و مرگ سه میلیون و ۲۰۶‌هزار و ۶۴۱‌نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شد. این در حالی است که آمریکا تاکنون با بیش از 1/33میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۰‌هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از 5‌/19میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از ۱۴.۷‌میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۰۶‌هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۷‌هزار جانباخته همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید‌۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جان‌باختگان کووید۱۹ در هند بیش از ۲۱۵‌هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷‌هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۱‌هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد. همچنین روسیه بیش از ۱۱۰‌هزار، فرانسه بیش از ۱۰۴‌هزار و آلمان نیز بیش از ۸۳‌هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ را گزارش داده‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین