sobhe-no.ir
1162
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
8
شهردار تهران همچنان به جای ارائه کارنامه، مدیران گذشته را متهم می کند

دور جدید اتهام زنی برای فرار از رسوایی واکسن

وقتی درباره مدیریت شهری تهران صحبت می‌کنیم باید کمی با مکث و تامل صحبت کنیم. چون قرار است درباره یک ابر شهر نگاه و نظر داشته باشیم. مسلما مدیریت چنین شهری باید با چنین نگرشی باشد. این روزها وقتی در شهر قدم می‌زنیم آثار بسیار گسترده‌ای از توسعه را مشاهده می‌کنیم که نمایانگر یک مدیریت جهادی و انقلابی است. اگر از تک‌تک شهروندان این شهر سوال کنیم که این همه توسعه مدیون زحمات چه افرادی است، بدون شک از مدیریت شهری کنونی حرفی نخواهند زد، بلکه درباره مدیریتی حرف می‌زنند که بخش عمده توسعه شهر حاصل تلاش‌های آن است. اگر بخواهیم برآورد سطحی نسبت به دوره کنونی و سابق داشته باشیم تفاوت عملکرد زمین تا آسمان است. نظرسنجی‌ها از فعالیت شهردار و شورای شهر کنونی نشان از عملکردی ضعیف دارد و هیچ موضوع و حتی حاشیه‌سازی‌ها هم نمی‌تواند مرهمی برای خلأهای ایجاد شده باشد. اینکه شهرداری تهران در دوره سوم و چهارم چه عملکردی داشته روایتی است که تاریخ این شهر بزرگ گواه به آن می‌دهد. حالا آقای شهردار انتقادی درباره دوره شهرداری محمدباقر قالیباف کرده است؛ مطالبی که بیشتر نشان از فرافکنی دارد. پیروز حناچی در پایان دوره‌اش موضوعاتی چون مدیریت نظامی را برای شهردار سابق تهران بیان کرده و همچنین حساسیت دستگاه نظارتی در دوره خود را نسبت به دوره گذشته بیشتر می‌داند. بیان این مسائل بعد از یک عملکرد ضیف تنها نوک تیز انتقادات رو به سوی آقای شهردار گرفته است.

گیل‌آبادی: مردم تهران درمورد دوره مدیریت قالیباف قضاوت می‌کنند

کیفرخواست وزیر مستعفی به دادگاه رفت

عباس آخوندی، متهم پرونده اقتصادی پسرش شد

شهرداری تهران به جای اسامی دریافت‌کنندگان واکسن کرونا کد ملی منتشر کرد

شفافیت بهانه است

ماجرای سوءاستفاده از واکسن پاکبانان شهرداری تهران در روزهای اخیر مورد توجه افکارعمومی قرار گرفته است. اگرچه متاسفانه به‌دلیل نبود نظارت درست این مساله در برخی از شهرهای دیگر کشور هم تکرار شده است اما درباره پایتخت از آن جهت اهمیت دارد که مدیران فعلی شهر با شعار قانون‌گرایی و شفافیت سکان اداره شهر را در دست گرفتند و حالا تخلفی روی داده است که نشان از کدر بودن فضای مدیریتی دارد نه شفافیت. اگرچه شهردار تهران بعد از این ماجرا اعلام کرد که اسامی دریافت‌کنندگان را روی سایت شفافیت شهرداری تهران اعلام خواهد کرد اما آنچه که در عمل اتفاق افتاد انتشار کد ملی افرادی بود که مشخص نیست هویت واقعی آن‌ها چیست.

صبح نو

کیفرخواست وزیر مستعفی به دادگاه رفت

عباس آخوندی، متهم پرونده اقتصادی پسرش شد

19آذر98 در رسانه‌های کشور اعلام شد که پرونده‌ای برای رسیدگی به اتهامات اقتصادی محمدمهدی آخوندی، فرزند عباس آخوندی، وزیر مستعفی راه‌وشهرسازی تشکیل شده است. این پرونده روز گذشته بعد از حدود یک‌سال‌ونیم وارد مرحله جدیدی شد. براساس آنچه رسانه‌ها دیروز اعلام کردند حالا عباس آخوندی در پرونده اقتصادی پسرش متهم شده و کیفرخواست او نیز به دادگاه ارسال شده است.
سابقه بازداشت فرزند عباس آخوندی به سوم آذرماه سال98 بازمی‌گردد؛ البته این خبر 9روز بعد از سوی آقای غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه تایید شد. علت این بازداشت هم مسائل مالی و اقتصادی عنوان شد؛ البته سخنگوی قوه قضاییه همان زمان اعلام کرد که در پرونده محمدمهدی آخوندی «چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده در بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا در حال انجام است.»
بر اساس این اعلام، مهدی آخوندی با صدور قرار بازداشت موقت ازسوی شعبه بازپرسی به قرار صادره اعتراض کرده و پرونده وی به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک برای تصمیم‌گیری درخصوص اعتراض متهم به قرار بازداشت، ارسال شده است اما روز گذشته، خبرگزاری «تسنیم» گزارش داد که در روزهای گذشته کیفرخواست 167صفحه‌ای این پرونده صادر و به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده است تا در آنجا مورد رسیدگی قرار گیرد. براساس کیفرخواست، این پرونده 26متهم دارد که عباس آخوندی، وزیر سابق راه‌وشهرسازی نیز متهم ردیف بیستم آن است. اتهام محمدمهدی آخوندی مشارکت در ارتشای شبکه‌ای به میزان 42میلیارد ریال و تحصیل مال نامشروع عنوان شده است. همچنین عباس آخوندی به پذیرش نفوذ پسرش و یکی دیگر از متهمان پرونده متهم شده است.

captcha
شماره‌های پیشین