sobhe-no.ir
1162
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
15
معاون ساترا توضیح داد

تکلیف بودجه 1500 میلیارد تومانی مشخص شد

در هفته گذشته ارقام مندرج در بودجه سال جاری مصوب مجلس در فضای مجازی سروصدای زیادی کرد. درکنار برخی خبرسازی‌ها و حتی جعل خبر درباره عملکرد مجلس در موضوع بودجه که توسط برخی رسانه‌ها صورت گرفته بود، یک بند از بودجه مورد بحث و نظر ویژه‌ای واقع شد.

واکنش تند حسن فتحی به حواشی جدید «مست عشق»

لعن و نفرین نخرید

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

۷۰درصد «زخم کاری» فیلمبرداری شد
مراحل فنی و تصویربرداری سریال «زخم کاری» به‌صورت همزمان برای رسیدن به پخش در حال انجام است.  به گزارش روابط‌عمومی پروژه، تصویربرداری سریال 
«زخم کاری» ساخته محمدحسین مهدویان از مرز ۷۰درصد گذشت و مراحل فنی آن همزمان با فیلمبرداری برای رسیدن به پخش در حال انجام است. «زخم کاری» اولین سریال محمدحسین مهدویان است که در فضای نوآر ساخته شده و داستانی متفاوت را روایت می‌کند. این سریال محصول جدیدی از پلتفرم فیلیمو است که قرار است به‌زودی پخش آن آغاز شود. جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی، (با حضور) کاظم هژیرآزاد، منوچهر علیپور، مه‌لقا باقری، مائده طهماسبی، (با هنرمندی) سیاوش طهمورث، (با معرفی) مرتضی امینی‌تبار و  سارا حاتمی بازیگران «زخم کاری» هستند.
 
  جایزه ملک‌الشعرا بهار به راه افتاد
خانه کتاب و ادبیات ایران چهارمین دوره جشنواره انجمن‌های ادبی (جایزه ملک‌الشعرا بهار) را برگزار می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، دبیرخانه چهارمین جشنواره انجمن‌های ادبی برای دریافت «طرح‌های قابل اجرا در سال1400» فراخوان داد. این طرح‌ها الزاما باید قابلیت اجرا در فضای مجازی را داشته باشند. در متن این فراخوان آمده است: جشنواره‌ انجمن‌های ادبی با نام جایزه ملک‌الشعرا بهار، از اردیبهشت۱۳۹۶ با هدف حمایت از طرح‌ها و فعالیت‌های موثر و خلاقانه‌ انجمن‌های ادبی آغازبه‌کار کرده است. این جشنواره هرساله همزمان با برگزاری مجمع عمومی انجمن‌های ادبی برگزار می‌شد اما امسال به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی برگزاری مجمع عمومی به زمان دیگری موکول شده است. آیین پایانی چهارمین دوره جایزه ملک‌الشعرا بهار نیمه اول خرداد۱۴۰۰ و پس از بررسی طرح‌ها از سوی کارگروه اجرایی امور انجمن‌های ادبی به‌صورت مجازی برگزار و در این مراسم از انجمن‌های برگزیده تقدیر خواهد شد. در این دوره از جشنواره انجمن‌ها در بخش «طرح پیشنهادی برای سال۱۴۰۰» با یکدیگر رقابت خواهند کرد. «طرح‌های پیشنهادی» باید در یکی از زمینه‌های محتوایی ادبیات خلاق، شعر، داستان و مستندنگاری یا نقد ادبی باشد. هر انجمن می‌تواند فقط یک طرح ارسال کند. طرح‌ها باید در قالب یک متن کوتاه (حداکثر ۵۰۰کلمه) و شامل اطلاعات مختصری از برنامه همچون: عنوان برنامه، هدف، زمان (پیشنهادی) برگزاری، (پیش‌بینی) هزینه‌های برگزاری، جزییات (سین اجرایی) برنامه و... باشد. انجمن‌ها می‌توانند «طرح‌های پیشنهادی سال۱۴۰۰» خود را از طریق صفحه‌ انجمن در سامانه‌ امور انجمن‌های ادبی به نشانی HLClubs.ir به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کنند.
   
کلنگ بزرگ‌ترین پردیس سینمایی شمال کشور 
به زمین خورد
 موسسه «بهمن سبز» عملیات ساخت پردیس سینمایی ایران ساری را پس از چند سال پیگیری برای دریافت مجوزهای لازم آغاز کرد. به گزارش روابط‌عمومی بهمن سبز، کلنگ احداث پردیس سینمایی ایران ساری به‌عنوان بزرگ‌ترین پردیس سینمایی شمال کشور با زیربنایی در حدود ۳هزار مترمربع با حضور استاندار مازندران، نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، سرپرست شهرداری ساری، معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری کشور، مدیرکل حوزه هنری استان، مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی مازندران و مدیرعامل موسسه بهمن سبز به زمین 
زده شد. این پردیس سینمایی قرار است در زمین ۵۵۰متری سینما ایران سابق ساری و در پنج طبقه روی همکف و دو طبقه زیرزمین به‌عنوان پارکینگ مجموعا هشت طبقه شامل پنج سالن سینمای مجهز و مدرن با امکانات بروز پخش فیلم و امکانات رفاهی نظیر سالن اختصاصی کودک، فودکورت، پلاتو، استودیو، گالری و… احداث شود. سالن اصلی این سینما با ظرفیت ۱۸۵نفر، چهار سالن سینمای دیگر با ظرفیت‌های ۷۲ و ۹۳نفر و یک کافه سینمای روباز ۱۰۰نفره، مجموع ظرفیت کل سینما را به ۶۱۵نفر خواهند رساند. اعتبار اولیه برای اجرای این پروژه ۳۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که مطابق توافق با مشارکت حوزه هنری، شهرداری ساری و سرمایه‌گذار بخش خصوصی تامین می‌شود. موسسه بهمن سبز طراحی و اجرای این پروژه مهم فرهنگی استان مازندران را برعهده دارد و مدت زمان احداث آن یک‌سال‌ونیم درنظر گرفته شده است. 

captcha
شماره‌های پیشین