sobhe-no.ir
1162
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
13
«صبح‌نو» از ویژگی‌های رفتاری علی (ع) می‌گوید

اخلاص، ملاک جایگاه علی(ع) است

شب بیست‌ویکم ماه رمضان و شهادت امیرالمومنین علی (ع) است. در بیان صفات حضرت علی زبان قاصر است و قلم ناتوان. اما هرچند کم، مرور ویژگی‌های رفتاری ایشان در این شب خاص ارزشمند است.

خبر

صبح نو

خبر

«ابراهیم احمد» روایت 
یک امدادگر مدافع حرم
«تنها آن‌کس از عهده‌ رثای شما، ای کبوتران خونین‌بال حرم امن برمی‌آید که بتواند کلام را بر بال عشق بنشاند و به معراج برد و اگر این چنین است، بگذار آن یار غائب مرثیه‌خوان شما باشد که جز او هیچ تنابنده‌ای راه‌های آسمان را 
نمی‌شناسد.»                                                                                                                    
شهید سیدمرتضی آوینی
توطئه‌ای در حال شکل گرفتن و هدفی والا. کدام توطئه و کدام هدف؟ تشکیل یک جنگ به‌ظاهر داخلی. خیلی آرام مردمی به نظام سیاسی سوریه اعتراض داشته، به خیابان رفته و از رهبران خود درخواست اصلاح دارند. قرار نیست کسی کشته شده یا خونی بر زمین ریزد و ناگهان به فاصله‌ 
دو هفته نبردی خونین درمی‌گیرد. جنگی با حضور بیش از 80کشور خارجی با سلاح‌هایی که بسیاری از کشورها حتی نمونه آن را تاکنون ندیده‌اند، آن‌هم در اختیار گروهی شبه‌نظامی متعصب مذهبی که خود را نماینده خدا بر زمین می‌داند. قرار است این گروه متعصب نمادی باشد برای شیعیان از آخرین شرور آخرالزمان، سفیانی، تا مقاومت اسلامی در منطقه شکسته شده و آخرین دژ مقابل شیطان فروریزد. سال‌ها تفکر و آموزش سرکردگان و ترکیب این وهابیون تکفیری با سوسیالیست‌های بعث عراق و ملیشیای منافق. ولی ناگاه غرشی از نائب آن یار غائب از نظر برمی‌خیزد. باید جلوی توطئه دشمن گرفته شود و اکنون هدف حفظ حریم حرم آل‌الله است. در این راه جوانان بیشماری از شیعیان عالم، از آفریقا گرفته تا آسیا و اقیانوسیه و اروپا، به یاری جبهه حق می‌شتابند تا بار دیگر حرم الهی امن بماند و باز در این راه جوانان شیفته‌ای بهشت را با جان خود معامله می‌کنند. ابراهیم احمد یکی از آنان است؛ شهیدی که در شبی دل امدادگر خویش را از گوشه‌ای دیگر از حرم‌الله ربود. قلب و روح وی را تسخیر کرد تا بار دیگر او خود را در کنار برادر شهیدش ببیند که پیش از این به خیل شهیدان پیوسته بود. کتابی که پیش روی شماست، در فصل اول به بیان بخشی از خاطرات یک امدادگر مدافع حرم از آنچه در دیار شام دیده، پرداخته است. فصل دوم آن نیز درباره شهید گمنامی است که در زیارت آستان امام غریبش چهره از گمنامی برمی‌کشد و رخ می‌نماید. شما را به خواندن این مجموعه دعوت می‌کنیم.  این کتاب در قطع رقعی، 124صفحه، 20000تومان ازسوی موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت و به قلم محسن بغلانی منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. برای تهیه این کتاب با شماره 66411151 تماس بگیرید.
 
پخش «شب وصل» 
رادیو نمایش از کربلای معلی
برنامه «شب وصل» رادیو نمایش در ارتباط زنده با کربلای معلی مراسم شب‌های قدر را برگزار می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی رادیو نمایش، برنامه «شب وصل» شامل دعای جوشن کبیر با نوای قاری و مداح اهل‌بیت حاج مهدی منصوری است که شب‌های قدر به‌صورت زنده از کربلای معلی روی آنتن رادیو نمایش می‌رود، همچنین مراسم قرآن بر سر گرفتن نیز از حرم حضرت امام‌حسین ؟ع؟ پخش می‌شود. «شب وصل» به تهیه‌کنندگی محسن جواهری، گویندگی رضا خضرایی در استودیو رادیو نمایش، مداحی حاج مهدی منصوری از کربلا، کارشناسی احمد شفازاده و هماهنگی علیرضا بهروش از ساعت ۲۳ تا ۳۰دقیقه بامداد به‌صورت مستقیم و زنده از کربلای معلی و حرم امام‌حسین ؟ع؟ روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین