sobhe-no.ir
1162
دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
1
سرمقاله

پیام جدی به طرف‌های مذاکره

گیل‌آبادی: مردم تهران درمورد دوره مدیریت قالیباف قضاوت می‌کنند

شهردار تهران همچنان به جای ارائه کارنامه، مدیران گذشته را متهم می کند

دور جدید اتهام زنی برای فرار از رسوایی واکسن

وقتی درباره مدیریت شهری تهران صحبت می‌کنیم باید کمی با مکث و تامل صحبت کنیم. چون قرار است درباره یک ابر شهر نگاه و نظر داشته باشیم. مسلما مدیریت چنین شهری باید با چنین نگرشی باشد. این روزها وقتی در شهر قدم می‌زنیم آثار بسیار گسترده‌ای از توسعه را مشاهده می‌کنیم که نمایانگر یک مدیریت جهادی و انقلابی است. اگر از تک‌تک شهروندان این شهر سوال کنیم که این همه توسعه مدیون زحمات چه افرادی است، بدون شک از مدیریت شهری کنونی حرفی نخواهند زد، بلکه درباره مدیریتی حرف می‌زنند که بخش عمده توسعه شهر حاصل تلاش‌های آن است. اگر بخواهیم برآورد سطحی نسبت به دوره کنونی و سابق داشته باشیم تفاوت عملکرد زمین تا آسمان است. نظرسنجی‌ها از فعالیت شهردار و شورای شهر کنونی نشان از عملکردی ضعیف دارد و هیچ موضوع و حتی حاشیه‌سازی‌ها هم نمی‌تواند مرهمی برای خلأهای ایجاد شده باشد. اینکه شهرداری تهران در دوره سوم و چهارم چه عملکردی داشته روایتی است که تاریخ این شهر بزرگ گواه به آن می‌دهد. حالا آقای شهردار انتقادی درباره دوره شهرداری محمدباقر قالیباف کرده است؛ مطالبی که بیشتر نشان از فرافکنی دارد. پیروز حناچی در پایان دوره‌اش موضوعاتی چون مدیریت نظامی را برای شهردار سابق تهران بیان کرده و همچنین حساسیت دستگاه نظارتی در دوره خود را نسبت به دوره گذشته بیشتر می‌داند. بیان این مسائل بعد از یک عملکرد ضیف تنها نوک تیز انتقادات رو به سوی آقای شهردار گرفته است.

چرا نباید برجام را تبدیل به ابزار سیاست داخلی کرد؟

مذاکره در وین، ماهی گیری در تهران

ایجاد «دوقطبی» در جامعه، شاید تنها راه باقیمانده برای کسانی باشد که با وعده «امید» سال‌ها بر کرسی ریاست نشستند؛ بدون اینکه کورسوی امیدی در زندگی مردم پدید بیاورند. ناامیدی حالا تنها دستاورد مردم ایران از انتخابی است برای حل مشکلات، بازه‌های کوتاه زمانی تعیین کرده بود اما حالا با گذشت هشت‌سال نه‌تنها وضع بهتر نشده، بلکه اوضاع بدتر هم شده است.

خبرهای «صبح نو» حکایت از بالا رفتن احتمال نامزدی رییس سابق مجلس بعد از کاهش بخت ظریف دارد

غلبه لاریجانی بر تردیدها؟

هر چه جلوتر می‌رویم، نام لاریجانی چه در محافل اصولگرایی و چه در محافل اصلاح‌طلبی، کمتر از قبل به گوش می‌رسد. دلیل این امر شاید در همراهی او با دولت حسن روحانی طی سال‌های گذشته باشد. هر چه هست، رییس پیشین بهارستان این روزها در میان نخبگان سیاسی و در میان مردم، چندان از جذابیت لازم جهت احراز پست ریاست‌جمهوری برخوردار نیست. با این حال، نمی‌شود از کنار نام او به‌راحتی گذشت؛ شاید یک اتفاق غیرمنتظره، نام او را در رقابت‌های انتخاباتی دوباره به چرخش درآورد.

تاسف رهبر انقلاب از دوگانه‌سازی میان دیپلماسی - میدان

خطای بزرگی بود

رهبر معظم انقلاب، روز گذشته (یکشنبه ۱۲اردیبهشت) به مناسبت روز کارگر و روز معلم، با اشاره به اهمیت نقش معلمان و کارگران در جامعه، نکات مهمی را درباره نقش این دو قشر گوشزد کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه، سخنان مهمی را درباره انتخابات ریاست‌جمهوری و اظهارات اخیر برخی مسوولان ایراد فرمودند.

شماره‌های پیشین