sobhe-no.ir
1161
یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
3
پس از محسن رضایی و رستم قاسمی، باید منتظر نامزدی جلیلی و ضرغامی هم بود؟

اجماع بعد از ثبت‌نام!

«وحدت»، رمز پیروزی در هر کنش سیاسی است. انسجام و حرکت با یک برنامه مشخص، مسیری روشن را مقابل هر جریان و گروه سیاسی و اجتماعی می‌گشاید. تفرق و دودستگی آفت کنش‌هایی است که ماهیت جمعی دارند. کنش‌هایی که با چندصدایی و عدم وحدت، با صرف کردن انرژی گزاف، هیچ چیزی به‌دست نیاورده و هواداران خود را مأیوس می‌کنند.

طی بیانیه‌ای عنوان شد

خانواده شهدای مدافع حرم خواستار عذرخواهی ظریف شدند

صبح نو

طی بیانیه‌ای عنوان شد

خانواده شهدای مدافع حرم خواستار عذرخواهی ظریف شدند

در پی انتشار فایل صوتی اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه درباره شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی، جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم بیانیه‌ای را خطاب به وی صادر کردند که بخشی از متن آن به شرح ذیل است:
  با عنایت به فایل منتشرشده از جنابعالی درخصوص سیدالشهدای محور مقاومت شهید بزرگوار حاج‌قاسم سلیمانی عزیز، جهت ثبت در حافظه تاریخ و به‌جهت جلوگیری از تحریف خط مقاومت و منافع عظیم کسب‌شده برای ایران اسلامی ازسوی این شهید عزیز و فارغ از هرگونه تمایل به جناح‌های سیاسی موجود در کشور نکاتی به سمع جنابعالی و هموطنان گرامی عرض می‌نماییم امید است که مورد توجه شما قرار بگیرد.
نکته اول :
چهره‌ای که جنابعالی از شهید بزرگوار حاج‌قاسم سلیمانی در فایل منتشره ترسیم کردید به گواه خیل عظیم تشییع‌کنندگان و دوستداران بی‌شمار ایشان در جای‌جای این کره خاکی با واقعیت منطبق نبوده و نیست، حال این سوال مطرح می‌شود که چرا این سخنان پر از ابهام باید زمانی بیان شود که ایشان در قید حیات دنیوی نبوده و به‌جهت ظاهری قادر به دفاع از خود در قبال سخنان شما نیستند؟ آیا این رسم انصاف و اخلاق است؟ جناب آقای ظریف سخنان منتشرشده به‌قدری غیرمنصفانه بود که با عرایض شما در تاریخ 08/02/1400 نیز کاملا در تضاد بود.
نکته دوم :
 ادعا کردید به‌جهت تصمیمات منطقه‌ای حاج‌قاسم سلیمانی، دیپلماسی را در سطح منطقه نتوانستید به صورتی که دلخواه‌تان بوده است جاری کنید و سیاست‌های منطقه‌ای ایشان باعث از بین رفتن برجام شده است اما سوال اینجاست چرا این ناتوانی در کسب نتیجه مطلوب را به چند سال اخیر جنگ سوریه گره زده و دلیل ناتوانی خود را به دیگرانی همچون سردار دل‌ها نسبت می‌دهید؟ صراحتا بیان می‌کنیم که جنابعالی از ابتدای مذاکرات در دوره‌های مختلف در کسب نتیجه مطلوب ناتوان بوده‌اید اما هربار با بهانه‌های مختلف این عدم توفیق را به دیگرانی غیر از خودتان نسبت می‌دهید. آیا شایسته نیست دلیل تمام این شکست‌ها را در اعتماد بی‌اساس به دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی، در وجود خودتان جست‌وجو کنید.
نکته سوم :
 جناب آقای ظریف باید به عرض شما برسانیم اگر مجاهدت‌های بی‌وقفه سردار دل‌ها که همراه با تیزهوشی و دشمن‌شناسی منحصربه‌فرد ایشان صورت گرفت، نبود، ایران اسلامی دست برتری در منطقه نداشت که دشمنان این کشور حاضر به مذاکره با جنابعالی به‌عنوان نماینده دولت قانونی ایران سرفراز شوند. در حقیقت اگر جنابعالی را برای مذاکره به رسمیت شناختند به‌خاطر قدرتی بود که به‌وسیله رشادت‌های بی‌نظیر سردار سلیمانی برای شما فراهم شد؛ چراکه هیچ کشوری حاضر به مذاکره با دیپلمات یک کشور مغلوب و شکست‌خورده نیست و شأنی برای نماینده یک کشور مغلوب متصور نیست اما متاسفانه این حقیقت کاملا برخلاف واقعیت در سخنان شما جاری و منعکس شده است اما دریغ از انصاف و مروت در کلام‌تان!
نکته چهارم :
درخصوص دیدار سردار بزرگ مقاومت با آقای پوتین مطالبی را گفتید که با گفته‌های دیگرانی که در جریان این دیدار بودند کاملا متفاوت است و حتی مطالب خودتان نیز با هم در تناقض است؛ به‌عنوان‌مثال بیان کردید که از وزیرخارجه فعلی سوریه سوال کردید در تیرماه سال94 نظام سوریه از بحران عبور کرده است که ایشان پاسخ دادند بله، حال این سوال مطرح می‌شود اگر کشور سوریه دچار بحران نبود چرا آقای پوتین قریب به یک‌سال بعد به این نتیجه می‌رسد که باید در خاک سوریه مداخله نظامی داشته باشد؟ حال صرف‌نظر از این تناقض‌ها سوالی مطرح می‌شود و آن اینکه قصد و نیت جناب‌تان از بیهوده‌انگاری و بی‌ارزش نشان دادن دیدار موثر حاج‌قاسم سلیمانی و آقای پوتین چه بوده است؟ آیا نفی ثمرات این دیدار برای شما آورده‌ای دارد که آن را کتمان می‌کنید؟
نکته پنجم :
از سر دلسوزی و خیرخواهی به اطلاع شما می‌رسانیم با بیان اینگونه سخنان که کاملا یکطرفه و بدون سنجش صحت و سقم آن، از جانب معتمدان و مطلعان نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، نه از محبوبیت سردار دل‌ها را در قلوب مردم کم می‌کند، نه سرپوش مناسبی برای عدم توفیقات شما مهیا می‌کند؛ در نتیجه راه مناسب برای کسب محبوبیت درس گرفتن از راه و رسم مردانگی سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی است که مردمداری واقعی را در عمل به منصه ظهور رسانید. در پایان ضمن محکوم کردن سخنان غیرمنصفانه و غیراخلاقی منتشره، جنابعالی را به عذرخواهی و پرهیز از تکرار  اینگونه سخنان، که تداعی‌کننده تحریف عملکرد آن مرد میدان است دعوت می‌کنیم.
جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم
برادر شهید بلباسی، پدر شهید زارع، همسر شهید مشتاقی، پدر شهید نوریان، همسر شهید خوش‌محمدی، همسر شهید سلطانی، همسر شهید عشریه، همسر شهید ولایی، همسر شهید رجایی‌فر، همسر شهید تاش‌موسی، مادر شهید بواس، پدر شهید عابدینی، همسر شهید اسدی، همسر شهید حیدری، پدر شهید زال‌نژاد، همسر شهید دارابی، مادر شهید طاهری، مادر شهید رادمهر.
 

captcha
شماره‌های پیشین