sobhe-no.ir
1161
یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
1
جهانگیری با فرافکنی نسبت‌به مشکلات کشور خود را به‌عنوان مهم‌ترین نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات1400 مطرح کرد

من نبودم

اگر فردی غیرایرانی یا غیرمطلع را به اتاق گفت‌وگوی اخیر اسحاق جهانگیری در کلاب‌هاوس وارد می‌کردید، قطعا آقای معاون‌اول در چشم آن فرد، در مقام اپوزیسیون حکومت فرض می‌شد. فرافکنی، کذب‌گویی، مسوولیت‌گریزی و دوقطبی‌سازی جهانگیری در اظهارات اخیرش، این سوال بزرگ را در ذهن ایرانیان ایجاد کرده که مسوول اداره کشور در طول هشت‌سال گذشته به‌واقع چه کسی بوده و آیا حضور نام جهانگیری در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان، اینچنین او را نسبت‌به مسوولیت امور کشور بی‌عرق و تعصب ساخته است؟ بازی جهانگیری چه ابعادی دارد؟ او رقیب خود را چه کسی می‌داند؟ این‌ها سوال‌هایی است که تلاش می‌شود در این گزارش به آن‌ها پاسخ داده شود؟ اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری در کلاب‌هاوس در نوع خود حیرت‌انگیز بود.

پس از محسن رضایی و رستم قاسمی، باید منتظر نامزدی جلیلی و ضرغامی هم بود؟

اجماع بعد از ثبت‌نام!

«وحدت»، رمز پیروزی در هر کنش سیاسی است. انسجام و حرکت با یک برنامه مشخص، مسیری روشن را مقابل هر جریان و گروه سیاسی و اجتماعی می‌گشاید. تفرق و دودستگی آفت کنش‌هایی است که ماهیت جمعی دارند. کنش‌هایی که با چندصدایی و عدم وحدت، با صرف کردن انرژی گزاف، هیچ چیزی به‌دست نیاورده و هواداران خود را مأیوس می‌کنند.

کارگزاران و اتحادملت نامزدهای خود را معرفی کردند

ظریف و جهانگیری هستند عارف نیست

رژیم‌صهیونیستی با بحران سلسله حوادث نظامی و غیرنظامی مواجه شده است

حیفا در آتش

رژیم‌صهیونیستی در روزهای اخیر با شکست‌های مختلف در عرصه نظامی، موشکی و پهپادی روبه‌رو شده است تا آنجا که این شکست‌های متوالی، سرگردانی و بی‌ثباتی در حیفا، دیمونا و حتی عرصه سیاسی این رژیم را به همراه داشته است.روز گذشته بود که یکی از تاسیسات پالایشگاه «بازان» در بندر حیفا به‌دلیل خراب شدن یکی از لوله‌های این تاسیسات دچار آتش‌سوزی شد. کانال12 تلویزیون رژیم‌صهیونیستی دراین‌باره گزارش داد شیر کنترل یکی از لوله‌های تاسیسات از کار افتاده بود که در نتیجه آن، آتش‌سوزی رخ داد و تیمی از وزارت محیط‌زیست با حضور در محل آتش‌سوزی به انجام برخی آزمایش‌ها پرداختند.

سرمقاله

پوپولیسم

«صبح‌نو» به بهانه احیای کارخانه ارج با مدیرعامل سابق این مجموعه گفت‌وگو کرده است

بی‌تدبیری پای لنگ تولید

علی جواهری / تولید در کشور ما زخم‌خورده دوران‌هاست. در سال‌های دور از محصولات ایرانی به‌عنوان بهترین‌ها نام‌برده می‌شد و هر ایرانی در خانه‌اش از محصولات تولید داخل استفاده می‌کرد اما همه آنچه داشتیم دستمایه سیاست‌های غلط و واردات بی‌رویه قرار گرفت. آن وقت برندهایی مثل ارج، پارس و بسیاری از تولیدکنندگان مطرح یکی پس از دیگری تعطیل شدند. با تمام این اوصاف، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای حمایت از تولید و اشتغال‌زایی روزنه امیدی را نمایان کرده است که اگر دولتمردان به آن توجه کنند اتفاقات بسیار درخشانی برای کشور رقم خواهد خورد. قوه قضاییه پیرو نامگذاری امسال به‌عنوان تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها رویکرد حمایتی‌اش را درباره بازگشایی و حمایت از تولیدکنندگان آسیب‌دیده آغاز کرده است.

مجلس چگونه آسیب‌های بودجه 1400 را کاهش داد؟

تبدیل بودجه تبعیضی به بودجه حمایتی

خبرگزاری دولت هفته پیش یک جدول جعلی را با عنوان دستکاری نمایندگان مجلس در بودجه سال1400 منتشر کرد که جنجال‌های فراوانی را به وجود آورد. این خبر بلافاصله مورد استقبال جناح‌های سیاسی خاص و رسانه‌های وابسته به آنان به‌ویژه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان قرار گرفت. این رسانه‌ها جدول فوق را با عنوان دستکاری قالیباف در بودجه1400 منتشر کردند. پس از این اتفاق، مشخص شد که این مطلب از اساس کذب بوده و ایرنا مطلبش را حذف کرد. این شانتاژهای علیه مجلس یازدهم درحالی است که «تغییر بودجه به معیشت مردم» کلیدواژه مجلس برای بررسی بودجه1400 بود؛ بودجه‌ای که اعتقاد داشتند غیرواقعی است و با کسری شدید بودجه سفره مردم کوچک‌تر خواهد شد.

شماره‌های پیشین