sobhe-no.ir
1160
شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» درباره تمدید محدودیت‌ها وگام‌های جدید برای مقابله با کرونا را بخوانید

کووبرکت به تولید انبوه رسید

موج چهارم کرونا موجب شد تا یکبار دیگر محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی برای یک هفته دیگر تمدید شود. این خبر را روز پنجشنبه دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد. به گفته آقای حسین قاسمی این محدودیت‌ها تا 17‌اردیبهشت در سراسر کشور اعمال خواهد شد. البته تمدید این محدودیت‌ها برخی از مشاغل را به شدت تحت فشار قرار داده است که دولت باید برای این گروه به فکر چاره باشد اما موضوع امیدوارکننده دیگر خبرهای خوشی است که از واکسن کرونا به گوش می‌رسد.

خبر

گزارش «صبح‌نو» درباره واکسن‌های وارداتی به کشور را بخوانید

چهارقلوهای خارجی

رونمایی از اسپری ایرانی ضد کرونا

صبح نو

رونمایی از اسپری ایرانی ضد کرونا

خبر خوب دیگر در حوزه مقابله با کرونا اینکه نخستین اسپری ایرانی مقابله با کرونا روز پنجشنبه در بیمارستان مسیح دانشوری تهران رونمایی شد. در این مراسم علی‌اکبر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران و پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند.
ولایتی در این مراسم بر استفاده از ماسک به‌عنوان بهترین وسیله برای پیشگیری از ابتلا و انتقال کرونا اشاره کرد و افزود: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به‌زودی شاهد تولید و توزیع اسپری ضد کرونا در کشور که در این مرکز رونمایی شد نیز خواهیم بود. علیرضا زالی نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: عملکرد اسپری ضد کرونا که به مرحله رونمایی رسید به‌گونه‌ای است که پس از آغشته شدن بر روی سطح ماسک یا لباس، ویروس کرونا به صورت اختصاصی شناسایی شده و غیر فعال می‌شود. مخترع اسپری ضد کرونا نیز در این مراسم گفت: شواهد نشان می‌دهد بخش عظیمی از انتقال ویروس کرونا از طریق ذرات هوا صورت می‌گیرد که این محصول قابلیت شناسایی ویروس کرونا به صورت اختصاصی را داشته و فورا ویروس را غیر‌فعال می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین