sobhe-no.ir
1160
شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
9
گزارش «صبح‌نو» درباره تمدید محدودیت‌ها وگام‌های جدید برای مقابله با کرونا را بخوانید

کووبرکت به تولید انبوه رسید

موج چهارم کرونا موجب شد تا یکبار دیگر محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی برای یک هفته دیگر تمدید شود. این خبر را روز پنجشنبه دبیر کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد. به گفته آقای حسین قاسمی این محدودیت‌ها تا 17‌اردیبهشت در سراسر کشور اعمال خواهد شد. البته تمدید این محدودیت‌ها برخی از مشاغل را به شدت تحت فشار قرار داده است که دولت باید برای این گروه به فکر چاره باشد اما موضوع امیدوارکننده دیگر خبرهای خوشی است که از واکسن کرونا به گوش می‌رسد.

خبر

گزارش «صبح‌نو» درباره واکسن‌های وارداتی به کشور را بخوانید

چهارقلوهای خارجی

رونمایی از اسپری ایرانی ضد کرونا

صبح نو

خبر

۳۵۵شهر در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند
کرونا جان 407ایرانی را 
در یک روز گرفت
روز چهارشنبه گذشته بود که وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد کشور از قله موج چهارم کرونا عبور کرده است اما همچنان مقدار تلفات کرونا تا
 دو هفته آینده بالا خواهد بود. براساس آمار وزارت بهداشت و درمان از ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه نیز 407بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند. بر این اساس، مجموع جانباختگان این بیماری به 71هزار و 758نفر رسید. همچنین در همین مدت 19هزار و 272بیمار جدید مبتلا به کووید19 نیز در سراسر کشور شناسایی شدند که از این تعداد سه‌هزار و 202نفر در مراکز درمانی کشور بستری شدند. مجموع بیماران کرونایی کشور در 16ماه گذشته نیز به دومیلیون و 499هزار و 77نفر رسید. براساس آمار مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت و درمان، پنج‌هزار و ۳۹۸نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که تاکنون ۸۵۸هزار و ۲۹۶نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۰۹هزار و ۸۲۷نفر نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به یک‌میلیون و ۶۸هزار و ۱۲۳دُز رسید. براساس اعلام وزارت بهداشت، درحال‌حاضر ۱۹۸شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷شهر در وضعیت نارنجی، ۷۴شهر در وضعیت زرد و ۹شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
 
آمار جهانی کرونا
شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در جهان تا ظهر دیروز به ۱۵۱میلیون و ۱۴۳هزار و ۵۸۲نفر رسیده و مرگ سه‌میلیون و ۱۷۹هزار و ۴۹۵نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳ میلیون مبتلا و بیش از ۵۸۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از 7/18 میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از 5/14 میلیون نفر فراتر رفته و درحال‌حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. پس از ایالات‌متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۰۱هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۶هزار جانباخته همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین