sobhe-no.ir
1160
شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
10
مدیرعامل شرکت راه‌آهن به اظهار نظر حریرچی واکنش نشان داد

رعایت سختگیرانه پروتکل‌ها در قطارها

بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در فروردین‌ماه خبر داده اما کارشناسان نظر دیگری دارند

با یک گل بهار نمی‌شود

فروردین‌1400، شاهد یک اتفاق عجیب اقتصادی بود و آن هم اینکه بعد از دو سال افزایش مداوم قیمت مسکن، برای نخستین‌بار متوسط قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی در تهران نسبت به ماه قبل از آن 3.1‌درصد کاهش یافت. این آمار را بانک مرکزی ارائه کرده است. اتفاقی که می‌تواند کورسوی امید را در دل مستاجران و متقاضیان خرید مسکن زنده کند. این کاهش قیمت در صورت ادامه‌دار بودن به‌خصوص در فصل جابه‌جایی‌ها که بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود، می‌تواند تا حدودی موجب کاهش فشار بر مردم شود.

صبح نو

مدیرعامل شرکت راه‌آهن به اظهار نظر حریرچی واکنش نشان داد

رعایت سختگیرانه پروتکل‌ها در قطارها

ماجرای سفرهای بیماران کرونایی با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی درون‌شهری و برون‌شهری همچنان مورد توجه است. نگاهی به آمار سفرهای نوروزی و اظهارات برخی مقامات نشان می‌دهد که تعداد زیادی از افراد با وجود آگاهی از بیماری خود اما از طرق مختلف به سفر رفته یا از وسایلی همچون قطار یا هواپیما استفاده کرده‌اند. دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت و درمان نیز به تازگی گفته است که 51‌هزار نفر از مردمی که تست مثبت کرونا در اختیار داشته‌اند قرنطینه را شکسته و به سفر رفته‌اند.
حالا مدیرعامل شرکت راه‌آهن به این اظهار نظر واکنش نشان داده و به ایسنا گفته است: همه سفرهای ریلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته و به هیچ‌یک از مسافرانی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده است، بلیت قطار فروخته نمی‌شود. آقای سعید رسولی در ادامه اظهار داشت: از ابتدای راه‌اندازی سامانه ماسک تاکنون این سامانه در همه بخش‌های حمل‌و‌نقل ریلی فعال است و در زمان خرید بلیت و انجام سفر ریلی کد ملی مسافر در سامانه ماسک چک شده و اگر تست کرونای این مسافر مثبت شده باشد به او بلیتی فروخته نخواهد شد. وی افزود: همچنان همه پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش ریلی به صورت سختگیرانه‌ای رعایت می‌شود و نظارت جدی بر روند اجرای صحیح آن در همه ایام هفته داریم و هیچ تخلفی از این دست که مسافری با تست مثبت کرونا اقدام به سفر کرده باشد در حوزه ریلی انجام نشده است.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه باید از همه شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی بابت رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تشکر کرد که در ماه‌های گذشته شیوع ویروس کرونا با وجود مشکلات و سختی‌های فراوان این کار را انجام داده‌اند، ادامه داد: برای انجام سفر ریلی در دو نوبت 
کد ملی مسافران با سامانه ماسک چک می‌شود و به صورت روزانه نظارت مستمری بر روند خرید و فروش بلیت قطار از سوی همه شرکت‌ها داریم.
رسولی درباره روند پرداخت تسهیلات کرونایی شرکت‌های ریلی که برخی از آن‌ها با وجود گذشته بیش از یکسال هنوز آن را دریافت نکرده‌اند نیز گفت: این مسأله و مشکل به صورت مستمر در حال پیگیری است و هم‌اکنون بر‌اساس اطلاعات دریافتی چند شرکت ریلی در حال طی مراحل اداری بانکی‌شان هستند و به‌زودی تسهیلات به آن‌ها پرداخت خواهد شد. وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه با وجود گذشته حدود یکسال و نیم از شیوع ویروس کرونا آیا تسهیلات دیگری برای بخش ریلی و جبران خسارت و زیان‌های وارد شده به آن‌ها در حال پیگیری و تصویب است یا خیر، اظهارکرد: مشکلات حوزه حمل‌ونقل ریلی را به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده‌ایم اما تصمیمات در این زمینه در این ستاد گرفته می‌شود.
 

captcha
شماره‌های پیشین