sobhe-no.ir
1159
چهارشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
8
شهردار تهران به جلد «صبح‌نو» واکنش نشان داد

آقای حناچی! به این دلایل عذرخواهی کن

چندی پیش آقای محسن هاشمی در صحن شورای شهر از مردم بابت عملکرد شهرداری عذرخواهی کرد. پیرو این موضوع در «صبح‌نو» گزارشی درباره عملکرد شهرداری نوشتیم که در آن بخش‌هایی از صحبت‌های رییس شورای شهر و همچنین «محمد یوسفی» نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون مدیریت شهری و «ناصر امانی»، معاون سابق برنامه‌ریزی شهرداری تهران مطرح شد و آن‌ها نظرات خود درباره عملکرد شهرداری تهران در دوره اخیر را اعلام کردند. البته در این گزارش واکنش مردم نسبت به عذرخواهی آقای هاشمی هم مطرح شد. اما پس انتشار این گزارش، آقای پیروز حناچی، شهردار تهران در توییتر نسبت به این گزارش واکنش نشان داد و نوشت: «ابایی از عذرخواهی بابت کاستی‌ها در برابر مردم نداشته‌ام و ندارم؛ ولی با مشاهده تحریف‌های غیر‌تخصصی و غیرمنصفانه‌ای که با غفلت از عملکرد مجموعه خدوم شهرداری در بحبویه تحریم و کرونا بنا بر مقاصد سیاسی انجام می‌شود؛ لازم می‌دانم نوع دیگر از مردم عذرخواهی نمایم.» این سخنان سوالات و ابهامات بسیاری را به‌وجود آورد. نخست اینکه در کارهای شهرداری اهمال وجود داشته و دارد و مسلما آقای حناچی باید از مردم عذرخواهی کند. غالب این کم‌کاری‌ها از سوی اعضای شورای شهر مطرح شده است که بررسی آن کار دشواری نیست. فقط کافی است در فضای گوگل جست‌وجویی انجام شود. کاری به تخصص و میزان معلومات شورای شهری نداریم که مسلما توانایی اعضا در حوزه‌های مختلف شهر آنان را در این مسند نشانده است و البته بعید اینکه نقطه نظرات‌شان خارج از بحث تخصصی باشد. مسأله این است که وضع موجود شهر تهران حاصل فعالیت‌های شما نیست و تاریخ این شهر خود بهتر می‌داند که چه کسانی در آبادی آن نقش داشته‌اند.

انتقادات شورای شهر تهران به عملکرد شهرداری تهران:

ضعف در حمل‌و‌نقل عمومی

صبح نو

انتقادات شورای شهر تهران به عملکرد شهرداری تهران:

ضعف در حمل‌و‌نقل عمومی

محسن هاشمی‌رفسنجانی، رییس شورای شهر: در مجموع فکر می‌کنم مدیریت شهری در این دوره در حوزه حمل‌ونقل موفق عمل نکرده است. با وجود آنکه در شورا همراهی صددرصد وجود داشته و در دولت نیز مخالفت‌هایی که قبلا بین رییس‌جمهوری و شهردار دیده می‌شد، وجود نداشت، شهرداری نتوانست از فرصت استفاده کند و الان که در ابتدای سال آخر این دوره هستیم، باید از هر روز این فرصت برای جبران استفاده کنیم.

گفت‌وگو با روزنامه شرق- هفتم تیرماه‌1399 
محسن هاشمی، رییس شورای شهر: حناچی چندان پیگیر نقد شدن کمک‌های دولت جهت توسعه حمل‌و‌نقل عمومی نبوده است.
گفت‌و‌گو با خبر آنلاین- 8‌تیر‌1399
 
ضعف در مسأله ترافیک
زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر: تکلیف شهروندان در مورد طرح ترافیک هنوز مشخص نیست و شهردار تهران باید در خصوص آشفتگی ترافیکی پایتخت پاسخگو باشد. از روز شنبه بسیاری از شهروندان اطلاعی از اجرا نشدن طرح ترافیک نداشتند و این مسأله برای‌شان دردسرساز شد.
موضوع مطرح شده در صحن 11‌خردادماه‌1399 -منبع خبرگزاری فارس
 
دستگاه زباله‌سوز کجا شد؟
زهرا نژاد بهرام، عضو شورای شهر تهران: دستگاه زباله‌سوز اهدایی شهردار پکن به تهران در پاسخ به کمک‌های انسان‌دوستانه مدیریت شهری پایتخت است و حجم زباله‌های بیمارستانی و پسماندهای عفونی تهران نیز در مقایسه با شهر قم 20‌برابر است و کارکرد این دستگاه در پایتخت به مراتب مؤثرتر خواهد بود. با توجه به آمار بالای شیوع کرونا و وضعیت قرمز در پایتخت شهروندان از حناچی خواستار پیگیری جدی در این زمینه را دارند و در همین ارتباط به شهردار تهران تذکر می‌دهم که آخرین اقدامات و پیگیری‌ها را برای دریافت دستگاه زباله‌سوز اهدایی شهردار پکن انجام دهد.
مطرح شده در صحن شورا   11 خرداد 1399- منبع خبرگزاری فارس
 
نبود تأمل بین شهرداری و شورای شهر
محمدجواد حق‌شناس، رییس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران: به نظر می‌رسد شهردار تهران و مدیران تراز اول شهرداری، تعامل قابل قبولی با شورا نداشته و خود را ملزم به این تعامل نیز نمی‌دانند که ادامه این روند، شوراها را از عمل به وظایف قانونی خود بازمی‌دارد و سبب متزلزل شدن جایگاه شوراها می‌شود  و... حدود پنج‌ماه از انتخاب سومین شهردار دوره پنجم شورای شهر می‌گذرد. امید و انتظار آن بود که با انتخاب یک شهردار اصلاح‌طلب آشنا به امور شهری و شهرداری شاهد دوره‌ای موفق، کارآمد و پرافتخار در مدیریت شهری تهران باشیم. اما به نظر می‌رسد که شهردار محترم تهران و به تبع آن مدیران محترم تراز اول شهرداری تعامل سازنده و قابل قبولی با شورای شهر نداشته و اساسا خود را ملزم به این تعامل نمی‌دانند.
مطرح شده در صحن شورا 8اردیبهشت‌1398- منبع خبرگزاری مهر
 
عملکرد نامطلوب در حوزه ایمنی
زهرا صدراعظم‌نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران: مجدد از شهردار محترم می‌خواهم که احکام پیش‌بینی شده در برنامه پنج ساله سوم در حوزه ایمنی و افزایش تاب‌آوری شهری به‌ویژه ماده‌۸۹ برنامه را که بر بازنگری در ساختار‌HSE شهرداری تهران تاکید دارد، در اولویت توجه و اقدام قرار دهند تا بتوان در آینده از تکرار وقوع حوادث تلخی از این دست جلوگیری نمود.
گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر- 21‌مرداد‌1399    
 
معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک این حوزه  را رها کرده است
محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران: محدوده طرح ترافیک در گذشته واحدی در درون معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک داشت، حتی مسوولان معاونت درباره این طرح به ندرت اظهارنظر می‌کردند و مسوول مستقیم داشت، اگرچه اکنون نیز این مسوول وجود دارد، اما دیگر نقشی ندارند.  معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک، سایر امور مربوط به حوزه حمل‌و‌نقل را رها کرده است و تنها به طرح ترافیک می‌پردازد.
گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا- 3‌تیرماه‌1398

captcha
شماره‌های پیشین