sobhe-no.ir
1159
چهارشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
1
پیام رهبر انقلاب به شاعران:

دیدار تصویری دل مشتاق را آرام نمی‌کند

هرساله همزمان با نیمه رمضان و ولادت امام حسن مجتبی(ع)، رهبر فرزانه انقلاب با تعدادی از شعرا و اهالی فرهنگ نشستی صمیمانه در قالب شب شعر برگزار می‌کنند.

انصارالله و نیروهای ارتش یمن به 2کیلومتری شهر مأرب رسیدند

یک گام تا پیروزی

سلسله پیشروی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نبرد با متجاوزان سعودی در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت یمن طی روزهای اخیر دستاوردهای مهمی را در این جبهه به دست آورده‌اند؛ دستاوردهایی که عربستان‌سعودی را بر آن داشته است تا برای نجات خود از باتلاق، به قدرت‌های بین‌المللی متوسل شود. انصارالله و نیروهای ارتش یمن به دو کیلومتری شهر مأرب رسیدند و می‌رود با بازپس‌گیری این منطقه، بزرگ‌ترین پیروزی خود در مبارزه با ائتلاف سعودی را جشن بگیرند. اشغالگران سعودی که از سقوط و اخراج‌شان از شهر مأرب در هراس هستند؛ به همین منظور به شورای امنیت سازمان ملل متحد متوسل شدند تا شاید این نهاد بین‌المللی بتواند در عرصه سیاسی، ‌کاری برای آن‌ها انجام دهد.

شهردار تهران به جلد «صبح‌نو» واکنش نشان داد

آقای حناچی! به این دلایل عذرخواهی کن

چندی پیش آقای محسن هاشمی در صحن شورای شهر از مردم بابت عملکرد شهرداری عذرخواهی کرد. پیرو این موضوع در «صبح‌نو» گزارشی درباره عملکرد شهرداری نوشتیم که در آن بخش‌هایی از صحبت‌های رییس شورای شهر و همچنین «محمد یوسفی» نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون مدیریت شهری و «ناصر امانی»، معاون سابق برنامه‌ریزی شهرداری تهران مطرح شد و آن‌ها نظرات خود درباره عملکرد شهرداری تهران در دوره اخیر را اعلام کردند. البته در این گزارش واکنش مردم نسبت به عذرخواهی آقای هاشمی هم مطرح شد. اما پس انتشار این گزارش، آقای پیروز حناچی، شهردار تهران در توییتر نسبت به این گزارش واکنش نشان داد و نوشت: «ابایی از عذرخواهی بابت کاستی‌ها در برابر مردم نداشته‌ام و ندارم؛ ولی با مشاهده تحریف‌های غیر‌تخصصی و غیرمنصفانه‌ای که با غفلت از عملکرد مجموعه خدوم شهرداری در بحبویه تحریم و کرونا بنا بر مقاصد سیاسی انجام می‌شود؛ لازم می‌دانم نوع دیگر از مردم عذرخواهی نمایم.» این سخنان سوالات و ابهامات بسیاری را به‌وجود آورد. نخست اینکه در کارهای شهرداری اهمال وجود داشته و دارد و مسلما آقای حناچی باید از مردم عذرخواهی کند. غالب این کم‌کاری‌ها از سوی اعضای شورای شهر مطرح شده است که بررسی آن کار دشواری نیست. فقط کافی است در فضای گوگل جست‌وجویی انجام شود. کاری به تخصص و میزان معلومات شورای شهری نداریم که مسلما توانایی اعضا در حوزه‌های مختلف شهر آنان را در این مسند نشانده است و البته بعید اینکه نقطه نظرات‌شان خارج از بحث تخصصی باشد. مسأله این است که وضع موجود شهر تهران حاصل فعالیت‌های شما نیست و تاریخ این شهر خود بهتر می‌داند که چه کسانی در آبادی آن نقش داشته‌اند.

سرمقاله

مرد میدان زنده است

حسام‌الدین آشنا چه هدفی از گفت‌وگوی لیلاز و فاضلی با وزرا دارد

آن‌سوی دولت

مصاحبه برای تاریخ، موضوعی شده است برای حاشیه‌سازی و فرافکنی؛ اگرچه ادعاهای بی‌اساس پای جان کری و کنگره آمریکا را نیز به میان کشید اما بازتاب آن در داخل زوایای گوناگونی به خود گرفت. تیم آشنا با فضای رسانه‌ای دولت حالا بر سر دوراهی پذیرش یا عدم پذیرش ماجرا قرار گرفته است. هرچند شاید مواضع طلبکارانه مسیر بهتری برای روشن نشدن ابعاد ماجرا باشد اما در نهایت این دولت است که باید نسبت به این اقدام، پاسخگو باشد.

چرا اصلاح‌طلبان اظهارات ظریف را محکوم نمی‌کنند

پروژه انتخاباتی

سال‌ها بود که اصلاح‌طلبان پی‌درپی از روابط خاص و حسنه خود با سردار قاسم سلیمانی افسانه‌ها می‌گفتند اما در شرایط کنونی به‌جای نقد سخنان جنجالی وزیر امورخارجه در باب آن شهید، مشغول پرداختن به حواشی داستان فایل صوتی هستند. هدف اصلاح‌طلبان از آن افسانه‌بافی‌ها چه بود و چرا در شرایط فعلی حاضر نیستند از ساحت مرد اول مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا، دفاع کنند؟

سرمقاله

مرد میدان زنده است

شماره‌های پیشین