sobhe-no.ir
1156
یکشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
3
واکنش گروه‌های سیاسی عراقی به عدم تمایل کاخ سفید برای خروج از عراق

مبارزه با آمریکا به سبک افغان‌ها

گروه‌های مقاومت فلسطین با شلیک ده‌ها موشک به رژیم‌صهیونیستی هشدار جدی دادند

حمایت موشکی از قدس

روح‌الله فرقانی / مقاومت غزه با شلیک ده‌ها موشک در اراضی اشغالی بــــــــــــر ادامه ایستادگی در برابر تجاوزات آشکار رژیم‌صهیونیستی تاکید کرد؛ اقدامی که پس از یورش نظامیان صهیونیستی به ده‌ها هزار نفر نمازگزار فلسطینی در مسجدالاقصی روی داد و گروه‌های مقاومت فلسطین با شلیک موشک به‌سوی رژیم‌صهیونیستی هشدار جدی به تجاوزات این رژیم دادند؛ هشداری که بیانگر آتش جواب آتش بود.

یادداشت

آیا حواس‌مان به مکانیسم ماشه هست؟!

دکتر حنیف غفاری

صبح نو

گروه‌های مقاومت فلسطین با شلیک ده‌ها موشک به رژیم‌صهیونیستی هشدار جدی دادند

حمایت موشکی از قدس

روح‌الله فرقانی / مقاومت غزه با شلیک ده‌ها موشک در اراضی اشغالی بــــــــــــر ادامه ایستادگی در برابر تجاوزات آشکار رژیم‌صهیونیستی تاکید کرد؛ اقدامی که پس از یورش نظامیان صهیونیستی به ده‌ها هزار نفر نمازگزار فلسطینی در مسجدالاقصی روی داد و گروه‌های مقاومت فلسطین با شلیک موشک به‌سوی رژیم‌صهیونیستی هشدار جدی به تجاوزات این رژیم دادند؛ هشداری که بیانگر آتش جواب آتش بود.

روز جمعه بود که بیش از 75هزار فلسطینی در مسجدالاقصی حضور یافتند؛ حضوری گسطرده  و مردمی از سوی فلسطینی‌ها که عمده آن‌ها نوجوان و جوان بودند؛ موضوعی که صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها را به‌شدت نگران کرد و همه درباره شروع یک انتفاضه جدید در سرزمین‌های اشغالی هشدار داده‌اند. این حضور گسطرده و مردمی هراس رژیم‌صهیونیستی را برانگیخت تا با ورود برخی از اشغالگران اسرائیلی و حمایت نیروهای نظامی این رژیم، درگیری شدید میان دو طرف ایجاد شود که به مجروح شدن ده‌ها تن از فلسطینی‌ها منجر شد.
نکته قابل‌توجه در این ارتباط حضور 75هزار فلسطینی در اعتراض با سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم‌صهیونیستی بود که پس از سال‌ها برای نخستین‌بار بود که رخ داد و نشان از هوشیاری فلسطینیان قدس و کرانه باختری دارد و نیز توجه آن‌ها به ظرفیت‌های خود در مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمن اشغالگر را نشان می‌دهد. حضور گسطرده مردمی فلسطین که عمده آن‌ها نوجوان و جوان بودند صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها را به‌شدت نگران کرده است و همه درباره شروع یک انتفاضه جدید در سرزمین‌های اشغالی هشدار دادند؛ انتفاضه‌ای که به نظر می‌رسد هم‌اکنون نیز به‌صورت خودجوش آغاز شده است. 
هلال‌احمر فلسطین تاکید کرد که 20فلسطینی در درگیری‌ با نظامیان صهیونیست در قدس زخمی شدند که حال چهار تن از آنان وخیم گزارش شده است.
نکته دیگر واکنش مقاومت در غزه به حوادث بیت‌المقدس بود که بامداد شنبه با پرتاب موشک‌های متعدد عملا به صهیونیست‌ها در ارتباط با ادامه خشونت‌ها در قدس هشدار داد. کارشناسان معتقدند این اقدام مقاومت در غزه در واقع متضمن این پیام برای جامعه فلسطینی کرانه باختری نیز بود که مقاومت در همه حال در کنار آن‌هاست و اگر این جامعه برای مقابله با دشمن صهیونیستی به حرکت درآید، مقاومت با سلاح‌های پیشرفته خود از انتفاضه و قیام آن‌ها حمایت خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا معادله در قدس و کرانه باختری یکطرفه به نفع رژیم‌صهیونیستی باشد.
حضور این جمعیت بزرگ در حرم شریف قدس علی‌رغم همه محدودیت‌ها و موانع نظامی با علم به اینکه ممکن است شهید، مجروح یا بازداشت شوند، نشان می‌دهد که این ظرفیت از نظر ذهنی آماده مسلح شدن و تعریف معادله‌ای دوطرفه با دشمن صهیونیستی نیز هستند.
در پی درگیری صهیونیست‌های تندرو و نظامیان اسرائیلی با فلسطینی‌ها در قدس، گروه‌های مقاومت فلسطین با حمایت از ساکنان قدس، هرگونه برخورد وحشیانه رژیم‌صهیونیستی با فلسطینیان را محکوم کردند و به اسرائیل هشدار دادند تا صبر مقاومت را امتحان نکند؛ از این رو شب گذشته و در پاسخ به اقدامات وحشیانه‌ اشغالگران صهیونیست و هدف قرار دادن ساکنان قدس و پشتیبانی از صهیونیست‌های تندرو در درگیری با نمازگزاران فلسطینی، مقاومت فلسطین در چند مرحله، اقدام به شلیک راکت به‌سمت مناطق اشغالی کرد که باعث به صدا درآمدن آژیر خطر و فعال شدن سامانه گنبد آهنین شد.پس از آنکه منابع محلی اعلام کردند که در درگیری‌های شدید شب گذشته جوانان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی در شهرک سلوان و بخش قدیمی قدس، دستکم 20نفر زخمی شدند، برخی از جوانان فلسطینی با تجمع در مقابل منزل شهید «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در محله شجاعیه، خواستار پاسخ نظامی مقاومت فلسطین به اقدامات وحشیانه رژیم‌صهیونیستی شدند؛ خواسته‌ای که تحقق یافت و حملاتی راکتی به‌سوی اراضی اشغالی شکل گرفت.
 «احمد المدلل»، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که بدون شک پیام غزه به دست دشمن صهیونیستی رسید و این باریکه هرگز در برابر جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه قدس ساکت نمی‌نشیند.
 وی اشاره کرد که با وجود اینکه غزه پیامی قوی و قاطع به دشمن صهیونیستی در واکنش به عربده‌کشی‌ها و جنایات شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست داد، اما فلسطینیان کرانه باختری نیز باید در حمایت از قدس علیه اشغالگران به‌پا خیزند و زمین را زیر پای‌شان به آتش بکشند.
همچنیـــن «خالد البطـــش»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که مردم فلسطین هرگز تسلیم شدن در برابر اشغالگران صهیونیست را نمی‌پذیرند و تسلیم خواست صهیونیست‌ها نمی‌شوند. وی در راهپیمایی حمایت از قدس و مسجدالاقصی در غزه بر ضرورت ترسیم استراتژی واحد ملی برای خنثی‌سازی توطئه‌های اشغالگران تاکید کرد. البطش ادامه داد: چالش‌های فراروی آرمان فلسطین نیازمند مقاومت و در هم کوبیدن دشمن است، راه ما، صلح با دشمن نیست بلکه مقابله با آن است. وی با ستودن انتفاضه اهالی قدس برای دفاع از مسجدالاقصی خاطرنشان کرد: ما با موشک، سلاح و خون‌مان از شما حمایت می‌کنیم و به دفاع از این سرزمین، ملت و مقدسات ادامه خواهیم داد.
ارتش رژیم‌صهیونیستی تایید کرده که روز گذشته 36راکت از نوار غزه به‌سمت سرزمین‌های اشغالی فلسطین شلیک شده و از این تعداد تنها 6مورد رهگیری شده است؛ البته جالب‌تر از آشکار شدن افتضاح گنبد آهنین در این روزها، تصویر معناداری است که مقاومت اسلامی غزه با این عنوان منتشر کرده است: «ما هنوز شروع نکرده‌ایم».
روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت اعلام کرد که ارتش رژیم‌صهیونیستی به‌سبب تنش با مقاومت و درگیری‌ها در روزهای گذشته، تمامی جاده‌های مجاور نوار مرزی باریکه غزه را بسته است. ارتش رژیم‌صهیونیستی نیز در پاسخ به حملات راکتی مقاومت به سرزمین‌های اشغالی، یک پایگاه مقاومت فلسطین در شمال نوار غزه، منطقه‌ای در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه، زمین‌های کشاورزی در شرق رفح و منطقه جبل الریس در محله التفاح واقع در شرق غزه را هدف قرار داد.

captcha
شماره‌های پیشین