sobhe-no.ir
1156
یکشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
2
خبر

توافق کارگزاران بر حمایت از ظریف در انتخابات

علی‌رغم هجمه‌ها به جریان انقلابی، تلاش‌ها برای «وحدت» ادامه دارد

«وحدت» برای ملت

جواد بخشی / «تفرقه» راهبردی شده است برای نکوهش جریان انقلابی. اگرچه «تشتت» بخشی از رفتار اصلاح‌طلبان در ماه‌های گذشته بوده است؛ آن هم به‌واسطه عملکرد فردی که با تکیه بر پاستور قرار بود خیال سردار سازندگی را از آینده کشور راحت کند. آینده‌ای که حالا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. اما نباید از این حقیقت هم گذشت که «وحدت» مؤلفه‌ای است که امروز ضرورت آن برای پیروزی در انتخابات پیش رو بیش از 92 و 96‌خودنمایی می‌کند؛ وحدتی برای مردم. گمانه‌زنی‌های پی‌در‌پی به‌ویژه به‌واسطه شکل‌گیری، شکل جدیدی از کنش سیاسی نخبگانی و مردمی در بستر «کلاب هاوس»، ضرورت رسیدن به اجماع در بازه زمانی مشخص را بیش از پیش به رخ می‌کشد. اهمیت وحدت و نشستن در یک قایق در انتخابات پیش رو مؤلفه‌ای است که جریان انقلابی باید نسبت به آن حساس بوده و تمام تلاش خود را برای تحقق آن به‌کار گیرد. در این خصوص با حجت‌الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز و حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که از کاندیداتوری انصراف داده است به گفت‌وگو نشستیم.

گزارش

عذرخواهی از مردم برای روی کار آوردن روحانی

گزارش

استفاده انتخاباتی از مذاکرات خیانت است

صبح نو

گزارش

عذرخواهی از مردم برای روی کار آوردن روحانی

حجت‌الاسلام محسن رهامی، داوطلب سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ما برای اداره و توسعه متوازن در حوزه‌های مختلف کشور و همچنین برطرف کردن مشکلاتی که داریم، برنامه تدوین کرده‌ایم و من در سال‌های گذشته در نهادهای مختلف بوده‌ام، سفرهای خارجی داشته‌ام و از تجارب خوبی در این زمینه برخوردار هستم. وی افزود: فرهنگ، علم و فناوری، مسائل و موضوعات اجتماعی، اقتصادی، دفاعی امنیتی و قضایی از جمله سرفصل‌های برنامه مذکور است و در این زمینه با کارشناسان مشورت و از نظرات آن‌ها استفاده کرده‌ام. رهامی تصریح کرد: باید در اداره کشور شرکت کنیم و مشارکت داشته باشیم، به‌میزان سهمی که در روی کار آوردن روحانی داشته‌ایم، مشکلات را قبول داریم و از مردم هم عذرخواهی کرده‌ایم.
این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سوال که چه کسی را جایگزین سیدحسن خمینی می‌دانید و اگر آقای ظریف وارد عرصه انتخابات بشود، حاضر به کناره‌گیری هستید؟ گفت: آقای سیدحسن خمینی هم به‌طور قطعی اعلام حضور نکرده بود؛ در جریان اصلاحات به‌دنبال اجماع روی یک نفر هستیم. آقای ظریف تا اینجا اعلام کرده که نمی‌آید ولی باید دید که امکان اجماع روی ایشان وجود دارد یا نه. بحث کناره‌گیری مطرح نیست بلکه موضوع ائتلاف مطرح است.
وی در ادامه درخصوص اینکه چه کسی را مهم‌ترین رقیب خود در جناح روبه‌رو می‌داند، افزود: آقای رییسی قوی‌ترین رقیب ما در انتخابات است و باید خودمان را برای رقابت با او آماده کنیم و اگر جریان اصلاحات از من حمایت کند، آمادگی رقابت با ایشان را دارم.

captcha
شماره‌های پیشین