sobhe-no.ir
1156
یکشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
2
خبر

توافق کارگزاران بر حمایت از ظریف در انتخابات

علی‌رغم هجمه‌ها به جریان انقلابی، تلاش‌ها برای «وحدت» ادامه دارد

«وحدت» برای ملت

جواد بخشی / «تفرقه» راهبردی شده است برای نکوهش جریان انقلابی. اگرچه «تشتت» بخشی از رفتار اصلاح‌طلبان در ماه‌های گذشته بوده است؛ آن هم به‌واسطه عملکرد فردی که با تکیه بر پاستور قرار بود خیال سردار سازندگی را از آینده کشور راحت کند. آینده‌ای که حالا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. اما نباید از این حقیقت هم گذشت که «وحدت» مؤلفه‌ای است که امروز ضرورت آن برای پیروزی در انتخابات پیش رو بیش از 92 و 96‌خودنمایی می‌کند؛ وحدتی برای مردم. گمانه‌زنی‌های پی‌در‌پی به‌ویژه به‌واسطه شکل‌گیری، شکل جدیدی از کنش سیاسی نخبگانی و مردمی در بستر «کلاب هاوس»، ضرورت رسیدن به اجماع در بازه زمانی مشخص را بیش از پیش به رخ می‌کشد. اهمیت وحدت و نشستن در یک قایق در انتخابات پیش رو مؤلفه‌ای است که جریان انقلابی باید نسبت به آن حساس بوده و تمام تلاش خود را برای تحقق آن به‌کار گیرد. در این خصوص با حجت‌الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانیت مبارز و حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که از کاندیداتوری انصراف داده است به گفت‌وگو نشستیم.

گزارش

عذرخواهی از مردم برای روی کار آوردن روحانی

گزارش

استفاده انتخاباتی از مذاکرات خیانت است

صبح نو

خبر

توافق کارگزاران بر حمایت از ظریف در انتخابات

محمد عطریانفر در تشریح مواضع اصـلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری‌۱۴۰۰ تصریح کرد: از نگاه حزب کارگزاران، شخصیت‌هایی، چون آقایان اسحاق جهانگیری، محمدجواد ظریف، مسعود پزشکیان، محمدرضا عارف و ... صلاحیت کافی را برای نامزدی دارند، اما از میان این چهره‌ها کسی که اجماع نخبگان و اقبال جامعه را نیز همراه داشته باشد؛ محمدجواد ظریف است.
وی در گفت‌وگو با صداوسیما، خاطرنشان کرد: حزب کارگزاران سازندگی در کمیته سیاسی خود بر روی آقای ظریف توافق کرده است.
عطریانفر گفت: توصیه کارگزاران به جبهه اصلاحات تمرکز بر آقای ظریف است البته در این بین سد شخصی ظریف نیز وجود دارد، اما اگر نامزد مورد نظر اصلاح‌طلبان منحصرا آقای ظریف باشد وی از موضع فردی خود پایین آمده و همراهی خواهد کرد.
این فعال اصلاح‌طلب افزود: تاکنون به صورت فردی با آقای ظریف برای دعوت به حضور در انتخابات گفت‌وگو شده، اما به صورت رسمی دیدار و گفت‌و‌گویی انجام نگرفته است.
عطریانفر همچنین با اشاره به سوابق اجرایی و مدیریتی علی لاریجانی نیز گفت: به دوستان اصول‌گرایم توصیه می‌کنم که به سراغ آقای لاریجانی بروند و او را به میدان رقابت 
بیاورند.
وی افزود: حضور لاریجانی به‌عنوان نماد جریان اصول‌گرایی و ظریف به‌عنوان نماد جریان اصلاح‌طلبی رقابت تنگاتنگ و معنادار بین خوب و خوب‌تر است.
عطریانفر یادآور شد: اگر اصلاح‌طلبان نتوانند چهره شاخصی را از درون خود به‌عنوان نامزد اجماعی معرفی کنند و در عین حال حضور آقای لاریجانی قرین به پیروزی باشد، 
چه بسا برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب از ایشان حمایت کنند.

captcha
شماره‌های پیشین