sobhe-no.ir
1153
سه شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
1
عروج شهادت‌گونه سردار حجازی، موجی از اندوه را در جامعه برانگیخت

پرواز تا قاسم

خبر عروج شهادت‌گونه سردار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی در ساعت‌های پایانی روز 29فروردین، موجی از اندوه و تاثر را در جامعه و شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. سردار حجازی به‌واسطه حضور در نیروی مقاومت بسیج و نیروی قدس سپاه چهره‌ای شناخته‌شده و قابل‌احترام برای دوستداران انقلاب و جبهه مقاومت بود.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با یک منتقد سینما سریال «می‌خواهم زنده بمانم» را بررسی کرد

از جنس سریال‌های شرقی

میلاد نجفی / «می‌خواهم زنده بمانم» مجموعه نمایشی به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و به تهیه‌کنندگی محمد شایسته، محصول سال۱۴۰۰-۱۳۹۹ است که به‌صورت اختصاصی توسط فیلیمو پخش می‌شود. قسمت یکم این سریال دوشنبه ۴اسفند۱۳۹۹ پخش شد و بقیه قسمت‌های آن،دوشنبه هر هفته ادامه می‌یابد. داستان سریال در دهه 60-70خورشیدی رخ می‌دهد. هما حقی (سحر دولتشاهی) و نادر (پدرام شریفی) به همراه خانواده حقی آماده می‌شوند تا برای شب تولد همایون حقی، پدر خانواده (بابک کریمی) او را غافلگیر کنند. اما با رسیدن پدر، همه خانواده غافلگیر می‌شوند ... . شهرام شاه‌حسینی سال‌هاست که در سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند و حالا اولین سریال‌اش را برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرده است. «می‌خواهم زنده بمانم»، این روزها درکنار سریال‌هایی چون «سیاوش»، «خوب، بد، جلف2»، «دراکولا» و «ملکه گدایان» پخش می‌شود. البته تا چندی پیش رقیب شناخته‌شده‌ دیگری به نام «قورباغه» هم داشت که با پایان پخش سریال هومن سیدی، حالا گوی سبقت را از دیگر مجموعه‌ها ربوده است.

وزیر بهداشت در نشست مجمع سیاستگذاری هلسینکی از توزیع جهانی واکسن کرونا انتقاد کرد

آغاز واکسیناسیون یک میلیون ایرانی

سخنان رییس‌جمهوری درباره صدور مجوز برای واردات واکسن کرونا از سوی شرکت‌های خصوصی در روزهای اخیر موجب شده است تا افکارعمومی نسبت به مساله واردات واکسن و حواشی آن از جمله شیوه توزیع و حتی احتمال فروش و قیمت‌گذاری آن حساس شود. این در حالی است که به گفته وزیر بهداشت و درمان تزریق یک میلیون دوز واکسن جدید از دیروز آغاز شده که تا پایان هفته ادامه خواهد داشت. همچنین تا روز گذشته سه شرکت توانسته‌اند مجوز واردات واکسن کرونا را دریافت کنند.

خبر

شیطنت‌ها علیه یک توئیت

اعلام خبر غنی‌سازی 60 درصدی توسطرییس مجلس به خواست علی‌اکبر صالحی بود

محمد جواد ظریف به عنوان گزینه اصلی کارگزاران معرفی شد

قمار اصلاح‌طلبانه

آنطور که به نظر می‌رسد، محمدجواد ظریف از بیشترین اقبال و محبوبیت برای اجماع در جبهه اصلاح‌طلبان برخوردار است. این را می‌توان از اظهارنظر فعالان اصلاح‌طلب متوجه شد. بااین‌حال هنوز ظریف به شائبه‌ها درباره حضور یا عدم حضور در آوردگاه 28خرداد به‌طور قاطع پاسخ نگفته است؛ هرچند انتشار پست اینستاگرامی اخیرش نشان از این دارد که وزیر امورخارجه برای پوشیدن ردای ریاست‌جمهوری، چندان بی‌میل نیست.

گفت‌وگو با حسن دانایی‌فر درباره شایعه مذاکره میان ایران - عربستان

در هیأت حاکمه سعودی اختلاف وجود دارد

روح‌الله فرقانی / بهبود روابط ایران و عربستان از موضوعاتی است که بارها ازسوی مقامات ایران مورد تاکید و توجه قرار گرفته است؛ چراکه کشورمان به توسعه روابط و مذاکرات با کشورهای همسایه خود توجه دارد. مذاکراتی که روز گذشته رسانه‌های عراقی به ابعادی از آن پرداختند که هیات‌هایی از تهران و ریاض در منطقه سبز بغداد، گفت‌وگوهایی داشته‌اند؛ مذاکراتی که سخنگوی کشورمان در نشست خبری روز گذشته خود بر توسعه چنین روابطی تاکید و تلویحا این مذاکرات را تایید کرد. البته، «حسن دانایی‌فر» سفیر سابق ایران در عراق در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» مذاکرات تهران و ریاض در بغداد را در راستای توسعه روابط طرفین دانست و عنوان کرد: «محمد بن‌سلمان» می‌گوید بدمان نمی‌آید با ایران رابطه برقرار کنیم ولی آمریکایی‌ها نمی‌گذارند. شکست سعودی‌ها در یمن موجب فشار بر آن‌ها شده و ناچارند، با عبور از اختلافات درونی، مذاکرات را دنبال کنند. سعودی‌ها نباید فراموش کنند، حرف‌هایی که در خفا می‌زنند در عمل هم انجام دهند.

سرمقاله

جای خالی مدافعان سلامت

شماره‌های پیشین