sobhe-no.ir
1152
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
2
بیانیه بیش ‌از دو هزار استاد دانشگاه:

نباید در مذاکرات نگاه سیاسی بر منافع ملی برتری یابد

گزارش‌ها و گفت‌وگوهای «صبح‌نو» درباره رفتار سیاسی اصول‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری

اصلاح‌طلبان نمی‌توانند با قالیباف، دوقطبی کاذب بسازند

گزینه‌های اصولگرایان برای نامزدی در انتخابات1400 هر روز بیشتر مشخص و روشن می‌شوند. کاندیداهای بالقوه جریان اصولگرایی این روزها مشغول تولیدمحتوا در فضای مجازی هستند و الغای نشست‌های زنده انتخاباتی به‌دلیل شیوع کرونا باعث شده تا این محتواها سنگ محک ایشان نزد رای‌دهندگان باشد. اصولگرایان مدت‌هاست که منتظر تصمیم ابراهیم رییسی برای حضور در انتخابات هستند و مکررا تصریح کرده‌اند که در صورت نامزدی رییسی، بقیه نامزدها به نفع او کنار خواهند رفت. با‌‌این‌حال، مشخص نبودن شرایط آیت‌الله رییسی باعث شده تا یکی از چهره‌ها شرایطی به‌مراتب بهتر در مقایسه با دیگران پیدا کند؛ محمدباقر قالیباف. فردی که واجد شرایط لازم برای کاندیداتوری است.

شورای مرکزی کارگزاران حمایت از ظریف در انتخابات را تصویب کرد

ظرفیت «برجامی» ظریف

صبح نو

شورای مرکزی کارگزاران حمایت از ظریف در انتخابات را تصویب کرد

ظرفیت «برجامی» ظریف

حواشی اطراف آقای گریزان از انتخابات گویا تمامی ندارد. علی‌رغم قسم و آیه‌های پی‌درپی مبنی بر عدم کاندیداتوری اما حامیانش دست از سرش برنمی‌دارند. رایزنی‌ها و گفت‌وگوها برای حضور ظریف در انتخابات1400 باز هم در بر همان پاشنه قبلی می‌چرخد. عملکرد بد دولت روحانی، اصلاح‌طلبان را بیش از هر زمانی به گوشه رینگ برده و سوالات گسترده مردم با عدم پاسخگویی دولت تدبیروامید، حالا به پاشنه آشیل آن‌ها تبدیل شده است.
بی‌میلی مردم نسبت‌به جریان اصلاح‌طلب و دستان خالی آن‌ها شاید دلیلی باشد برای درخواست‌های پیاپی به‌منظور حضور وزیرخارجه در انتخابات ریاست‌جمهوری؛ چهره‌ای شناخته‌شده با هدفی معلوم؛ حضور جریانی در انتخابات علی‌رغم بی‌تفاوتی مردم و عدم رای‌آوری.
در همین راستا، باز هم حضور وی در انتخابات مطرح شده است. محمد عطریانفر در گفت‌وگو با «فردا» می‌گوید: با نیامدن سیدحسن آقای خمینی دست اصلاح‌طلبان خالی شد اما می‌تواند پر شود.
وی در ادامه می‌افزاید: شاید شخصا ظریف علاقه‌مند به نامزدی در انتخابات نباشد اما اگر اجماع روی او شود و منحصربه‌فرد باشد از میل شخصی‌اش باید بگذرد. کارگزاران درباره ظریف صحبت کرد و حمایت از او در شورای مرکزی حزب مصوب شد.
حمایت حزب کارگزاران سازندگی از ظریف حالا شاید چراغ سبزی جناحی برای حضور وی در انتخابات باشد؛ موضوعی که شاید خود وزیر خارجه هم انتظار آن را می‌کشید. ظرفیت برجام برای ظریف به گمان عده‌ای می‌تواند برگ برنده وی باشد؛ برجامی که در دور جدیدی از گفت‌وگوها قرار دارد و سرانجام این نشست‌ها را در افق حضور وزیرخارجه در انتخابات ارزیابی می‌کنند.
در این شرایط و با توجه به وضعیت بد و ناخوشایند اصلاح‌طلبان و عدم پاسخگویی جریانی به مردم و همچنین نداشتن چهره‌ای که بتوانند به‌عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری مطرح کنند باعث شده است تا ظریف مورد استقبال آن‌ها قرار بگیرد.

captcha
شماره‌های پیشین