sobhe-no.ir
1151
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
8
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مدیرمسوول نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی محافل مذهبی« عقیق » را بخوانید

پیشگامی هیأتی‌ها در برگزاری مجالس زنده مجازی

علی جواهری / هیات‌های مجازی در ماه مبارک رمضان حال و هوای خاص و زیبایی را به خانه‌ها بخشیده‌اند. خانواده‌ها دور هم می‌نشینند و تلفن هوشمندشان را به تلویزیون متصل می‌کنند و از مراسم زنده مذهبی در فضای‌مجازی فیض می‌برند. درحالی‌که محدودیت‌های کرونایی همه‌چیز را تحت‌تاثیر قرار داده است، چراغ هیات‌ها و محافل مذهبی روشن است. از همان روزهای نخست کرونایی که مصادف با ما‌ه‌های رجب و شعبان بود، سبک جدیدی از هیات‌داری با برگزاری مجالس روضه به‌صورت زنده در فضای مجازی نمایان شد. خیلی زود موجی از هیات‌های مجازی به راه افتاد و هیات‌ها یکی پس از دیگری از ابزارهای رسانه‌ای و راه‌های ارتباطی مثل روبیکا و حتی اینستاگرام برای برگزاری جلسات‌شان استفاده کردند. این روند ازسوی مخاطبان با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد و مردم پیگیر مجالس اهل‌بیت؟ع؟ از این طریق شدند. «صبح‌نو» در گفت‌وگو با «رضا صیادی»، فعال رسانه‌ای و مدیرمسوول نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی محافل مذهبی «عقیق» ابعاد مختلف ایجاد مجالس مذهبی زنده در فضای مجازی را بررسی و میزان استقبال مخاطبان از این پدیده نوظهور را ارزیابی کرده است.

گزارش «صبح‌نو» درباره تزریق غیرقانونی واکسن در شهرهای آبادان و علی‌آباد کتول را بخوانید

به نام پاکبانان، به کام مدیران

ماجرای واکسیناسیون مدیران شهری آبادان در دو روز گذشته موجی از حیرت و البته گلایه را بین مردم به وجود آورده است. در شرایطی که موج چهارم کرونا در کشور، کادر درمان و مردم را به هراس انداخته است و همه به دنبال دریافت اخبار صحیح و درست درباره واردات واکسن کرونا به کشور هستند، حالا خبر رسیده که برخی از مدیران شهری آبادان اقدام به تزریق واکسن کرونایی کرده‌اند که ویژه پاکبانان این شهر بوده است. این مساله تا جایی در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد که روز گذشته وزیر بهداشت و درمان نیز خواستار رسیدگی جدی به این مساله و برخورد محکم با این مساله شد.

گزارش

۳۱۹فوتی جدید کرونا در کشور 4694 بیمار در شرایط سخت هستند

صبح نو

گزارش

۳۱۹فوتی جدید کرونا در کشور 4694 بیمار در شرایط سخت هستند

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در فاصله ظهر روز جمعه تا ظهر روز شنبه 28فروردین‌ماه ۲۱هزار و ۳۱۲بیمار جدید کووید۱۹ شناسایی شدند و متاسفانه ۳۱۹تن نیز جان باختند.
 همچنین از مجموع بیمارانی که روز گذشته شناسایی شدند دوهزار و ۱۷۶نفر از آن‌ها بستری شدند. مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرده است که با فوت 319بیمار در مدت زمانی یادشده مجموع جان‌باختگان بیماری کرونا در کشور به 66هزار و 327نفر رسید. همچنین مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دومیلیون و ۲۱۵هزار و ۴۴۵نفر رسید. بنابر اعلام وزارت بهداشت، چهارهزار و ۶۹۴نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
وزارت بهداشت درباره روند واکسیناسیون در کشور نیز گزارشی ارائه کرد. بر این اساس تا ظهر دیروز ۳۷۶هزار و ۶۸۴نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۲۱هزار و ۸۰۳نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۴۹۸هزار و ۴۸۷دز رسیده است. درحال‌حاضر ۲۵۷شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۹شهر در وضعیت نارنجی،۵۱شهر در وضعیت زرد و ۱۱شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
 
بیش از ۳میلیون فوتی در جهان
شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا ظهر دیروز به ۱۴۰میلیون و ۵۳۱هزار و ۲۹۰نفر رسیده و مرگ سه‌میلیون و ۱۲هزار و ۲۰۶نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تایید شده است. آمریکا تاکنون با بیش از ۳۲/۳میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۹هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از ۱۴/۵میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از ۱۳/۸میلیون نفر فراتر رفته و درحال‌حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. پس از ایالات‌متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۶۹هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۱هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به‌ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید۱۹ در انگلیس از ۱۲۷هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به‌علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۶هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد. همچنین روسیه بیش از ۱۰۴هزار، فرانسه بیش از ۱۰۰هزار و آلمان نیز بیش از ۸۰هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ را گزارش داده‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین