sobhe-no.ir
1151
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
12
گفت‌وگوی کارگردان مستند «لشکرزینبی»پیرامون دیدار‌های رهبر انقلاب و خانواده‌ شهدای مدافع حرم با «صبح‌نو» را بخوانید

پدر، پسری

میلاد نجفی / مستند «لشکر زینبی» گوشه‌ای از دیدارهای متعدد رهبر انقلاب با خانواده‌ معزز شهدای مدافع حرم در پنج سال گذشته را به تصویر کشیده است. این مستند که روایتی از تصاویر منتشرنشده دیدار خانواده‌های شهدای مدافع حرم با رهبر معظم انقلاب است، اخیرا از تلویزیون پخش شد. این مستند با تلاش موسسه پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای) و به کارگردانی محسن اردستانی تهیه و تولید شده‌ است. در ماه‌های اخیر، مستندهایی از دیدارهای رهبر فرزانه انقلاب با اقشار مختلف جامعه از تلویزیون پخش شد که هرکدام در زمان پخش مخاطبان زیادی را به خود جذب و بازخوردهای متفاوتی در رسانه‌ها ایجاد کرد. نکته جالب درباره بازخوردها این بود که این بحث‌ها صرفا محدود به رسانه‌های رسمی نبود. بسیاری از کاربران فضای مجازی و حتی آن‌هایی که ظاهری متفاوت داشتند نسبت‌به صمیمیت و فضای انتقادی در این جلسات ابراز تعجب کرده بودند.

خانه‌های‌تان را قرآنی کنید

صبح نو

خانه‌های‌تان را قرآنی کنید

پویش ملی خانه‌های قرآنی به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد کشور، همزمان با ماه مبارک رمضان در بخش‌های متنوع برگزار می‌شود. به گزارش «فارس»، پویش ملی «خانه‌های قرآنی» به مناسبت ماه مبارک رمضان به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی -هنری مساجد کشور و همکاری ستاد فهمای استان اردبیل برگزار می‌شود.
قرآن، دعا و مناجات‌خوانی، نماز جماعت، روزه‌اولی‌ها موضوعات این پویش ملی را تشکیل می‌دهند. این پویش همچنین در بخش‌های متنوعی چون عکس، نقاشی و فیلم صدثانیه‌ای برگزار خواهد شد.
بخش عکس با موضوعاتی نظیر تلاوت قرآن، نماز جماعت، جشن تکلیف، روزه اولی‌ها (به‌صورت خانوادگی و حداکثر دو اثر)، بخش نقاشی با موضوعات آیات قرآنی ویژه رده سنی ۷ تا ۱۴سال است که فرد شرکت‌کننده می‌تواند با ارسال یک اثر در این بخش شرکت کند که در آن اثر باید به آیه موردنظر اشاره شود. همچنین بخش فیلم صدثانیه‌ای نیز با موضوعات دعا و مناجات‌خوانی (دعاهای ویژه ماه مبارک رمضان) و در رده سنی آزاد برگزار می‌شود که علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، می‌توانند یک اثر با حجم ۳۰مگابایت ارسال کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال عبارت «خانه قرآنی» به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۸۹۴۰۴۵۱ و ارسال آثار در پیام‌رسان‌های گپ، واتساپ، ایتا به شماره ۰۹۰۱۴۰۲۱۵۱۶ به همراه مشخصات (نام و نام‌خانوادگی، کدملی، استان، مذهب) در این پویش شرکت کنند.
مهلت ارسال آثار تا سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر است که به ۳۰خانواده منتخب کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین