sobhe-no.ir
1151
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
10
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد

ساخت 30‌مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی

گزارش «صبح‌نو» از وضعیت جوجه یک‌روزه و مرغ را بخوانید

جوجه‌ها، بازار مرغ را تنظیم می‌کنند

پای لنگ افزایش قیمت و نابسامانی‌های بازار مرغ به جوجه یک‌روزه رسیده است. خبرهای ضد و نقیضی که حکایت از گرانی و کمبود مجدد مرغ دارد و بحث قاچاق جوجه یک‌روزه را به خارج از کشور مطرح می‌کنند. اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مساله قاچاق جوجه یک‌روزه را تکذیب کرده است. «محمدرضا صدیق‌پور»، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه در گفت‌وگو با «صبح‌نو» میزان تولید جوجه یک‌روزه را قابل‌قبول دانسته و قیمت جوجه یک‌روزه را 5200تومان اعلام کرد. «محمد یوسفی» رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغداران گوشتی هم احتمال گرانی مرغ را با گران شدن جوجه یک‌روزه رد می‌کند و از نرسیدن نهاده‌ها برای مرغ 50روزه گلایه‌مند است.

صبح نو

مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد

ساخت 30‌مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی

 مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ از ساخت 30‌مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی کشور خبر داد.
به گزارش «صبح‌نو»، آقای امیرحسین مدنی ضمن بیان این مطلب افزود: 30‌مدرسه برکت سردار شهید سلیمانی در مناطق محروم و روستایی استان‌های خراسان‌رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان‌و‌بلوچستان، فارس، کرمان، گلستان، لرستان، مرکزی و هرمزگان ساخته شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سرمایه‌گذاری این بنیاد برای مدارس برکت سردار شهید سلیمانی 210‌میلیارد ریال است. مدنی خاطرنشان کرد: این 30‌مدرسه با 210‌کلاس درس تحویل وزارت آموزش‌و‌پرورش شده تا در اختیار دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان‌ها قرار گیرد. وی تصریح کرد: مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیادبرکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور است. مدنی ادامه داد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی در مناطق محروم و روستایی راه‌اندازی کشور کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های مدرسه‌سازی این بنیاد در مناطق محروم توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت 2‌هزار مدرسه با 10‌هزار و 750‌ کلاس درس متعهد است که از این تعداد، یک‌هزار و 480‌مدرسه با 7‌هزار و 850‌کلاس درس و ظرفیت پذیرش 230‌هزار دانش‌آموز به بهره‌برداری رسیده است. وی میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت برای ساخت مدارس در مناطق محروم را 10‌هزار و 250‌میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 3‌هزار روستای محروم در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد قرار دارند. مدنی با اشاره به ساخت هزار مدرسه سوم برکت اظهار داشت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت یک‌هزار مدرسه جدید و جایگزینی‌شان با مدارس کانکسی کشور به امضا رسیده است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد:  مدارس برکت براساس آخرین استانداردهای مدرسه‌سازی دنیا و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شوند و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. مدنی از ساخت 250‌مدرسه برکت در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: تا زمانی که کشور نیاز به فضای آموزشی داشته باشد، نهضت مدرسه‌سازی را ادامه خواهیم داد.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین