sobhe-no.ir
1150
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
5
آيا ظريف بر خلاف آنچه پيش از اين گفته بود، به صحنه انتخابات وارد می‌شود؟

دوربرگردان

بعد از کنارکشیدن سیدحسن خمینی از گردونه رقابت‌های انتخاباتی1400، حالا کار اصلاح‌طلبان برای رسیدن به اجماع روی گزینه‌ای واحد سخت شده است. گزینه‌های زیادی برای جایگزینی نواده حضرت امام مطرح هستند که هر کدام در نوع خود واجد مزایا و معایبی‌اند؛ هرچند زمزمه‌ها روی یک گزینه بیشتر از بقیه متمرکز است؛ همانی که پیشتر قسم جلاله خورده بود که نمی‌آید اما اکنون کرباسچی، دبیرکل کارگزاران سازندگی اعلام کرد که او شاید «کفاره قسم» بدهد. در این گزارش به گزینه‌های متنوع و متکثر اصلاح‌طلبان برای جایگزین سیدحسن خمینی پرداخته‌ایم که قرار است از میان‌شان روی یکی، اجماع شود. کار به‌غایت سختی که امکانش بستگی به شرایط پیش رو دارد.

درحالیکه اصلاح طلبان در حال رایزنی انتخاباتی هستند، زمزمه های تحریم انتخابات از سوی برخی از لیدرهای این جریان شنیده می شود

حربه تحریم برای فرار از واقعیت

چندی پس از کناره‌گیری از عرصه رقابت‌های انتخاباتی، اظهارات روز گذشته سیدحسن خمینی در دیدار اعضای حزب اعتمادملی نشانی از تمکین او به توصیه پدرانه‌ای که سیدیاسر خمینی از آن یاد کرد، نداشت. سیدیاسر خمینی اخیرا در گفت‌وگویی با سایت «جماران» با اشاره به کناره‌گیری برادرش از صحنه نامزدی انتخابات به توصیه رهبر انقلاب، تصریح کرد: سیدحسن خمینی با تردید در حال مشورت و بررسی جوانب امر بودند تا اینکه امروز مطابق دیدارهای نوبه خود با رهبری به دیدن ایشان رفتند که طی این ملاقات، رهبر انقلاب کاندیداتوری ایشان در انتخابات را به صلاح ندانستند و با بیان اینکه حاج حسن‌آقا را مانند فرزند خود می‌دانند، از ایشان خواستند که در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکنند.

شماره‌های پیشین