sobhe-no.ir
1150
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
1
آيا ظريف بر خلاف آنچه پيش از اين گفته بود، به صحنه انتخابات وارد می‌شود؟

دوربرگردان

بعد از کنارکشیدن سیدحسن خمینی از گردونه رقابت‌های انتخاباتی1400، حالا کار اصلاح‌طلبان برای رسیدن به اجماع روی گزینه‌ای واحد سخت شده است. گزینه‌های زیادی برای جایگزینی نواده حضرت امام مطرح هستند که هر کدام در نوع خود واجد مزایا و معایبی‌اند؛ هرچند زمزمه‌ها روی یک گزینه بیشتر از بقیه متمرکز است؛ همانی که پیشتر قسم جلاله خورده بود که نمی‌آید اما اکنون کرباسچی، دبیرکل کارگزاران سازندگی اعلام کرد که او شاید «کفاره قسم» بدهد. در این گزارش به گزینه‌های متنوع و متکثر اصلاح‌طلبان برای جایگزین سیدحسن خمینی پرداخته‌ایم که قرار است از میان‌شان روی یکی، اجماع شود. کار به‌غایت سختی که امکانش بستگی به شرایط پیش رو دارد.

قالیباف: دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یافتند

جواب به صهیونیست‌ها

رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته خبر داد که نیمه شب جمعه در ساعت‌۰۰:۴۰ و در شب زیارتی سید الشهدا(ع)، دانشمندان جوان وخداباور ایرانی توانستند به محصول اورانیوم با غنای ۶۰درصد دست یابند. روند غنی‌سازی 60‌درصد در نطنز پس از اقدام ترورستی 6‌روز پیش در شبکه توزیع برق مجمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن و از کار افتادن بخشی از سانتریفیوژهای نسل یک آغاز شد.

مطالبه عمومی از جریان انقلابی برای وحدت در انتخابات «ترند» شد

#همه_یکی_هستیم

جواد بخشی /«همه یکی هستیم»، حالا به هشتگ مهم و پرمخاطب توییتر تبدیل شده است. اعلام کاندیداتوری چهره‌های مختلفی در جریان اصول‌گرا و سابقه وحدت در انتخابات ریاست جمهوری سال‌96 بیان‌گر و نشان‌دهنده اهمیت اجماع و حرکت هدفمند برای آبادانی و برون‌رفت از مشکلات موجود است.

درحالیکه اصلاح طلبان در حال رایزنی انتخاباتی هستند، زمزمه های تحریم انتخابات از سوی برخی از لیدرهای این جریان شنیده می شود

حربه تحریم برای فرار از واقعیت

چندی پس از کناره‌گیری از عرصه رقابت‌های انتخاباتی، اظهارات روز گذشته سیدحسن خمینی در دیدار اعضای حزب اعتمادملی نشانی از تمکین او به توصیه پدرانه‌ای که سیدیاسر خمینی از آن یاد کرد، نداشت. سیدیاسر خمینی اخیرا در گفت‌وگویی با سایت «جماران» با اشاره به کناره‌گیری برادرش از صحنه نامزدی انتخابات به توصیه رهبر انقلاب، تصریح کرد: سیدحسن خمینی با تردید در حال مشورت و بررسی جوانب امر بودند تا اینکه امروز مطابق دیدارهای نوبه خود با رهبری به دیدن ایشان رفتند که طی این ملاقات، رهبر انقلاب کاندیداتوری ایشان در انتخابات را به صلاح ندانستند و با بیان اینکه حاج حسن‌آقا را مانند فرزند خود می‌دانند، از ایشان خواستند که در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکنند.

گفت وگوی «صبح‌نو» با حاج مهدی آصفی پیرغلام و مداح اهل بیت؟عهم؟ را بخوانید

روسپیدی هیاتی‌ها در روزهای کرونایی

علی جواهری / زندگی برای هیاتی‌ها و عاشقان اهل بیت؟عهم؟ معیار و معنای متفاوتی دارد. حتی وقتی بلایی مثل کرونا همه دنیا را فرا می گیرد و همه چیز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ عملکرد و واکنش هیاتی‌‌ها متفاوت است. «نوع نگاه ما به زندگی می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. می‌تواند زندگی را مانند بهشت زیبا کند و حتی می‌تواند دنیای‌مان را روبه سیاهی بکشاند. این روزها هیات‌ها تحت تاثیر ویروس کرونا تعطیل هستند ولی شاهد آن هستیم که با نگاهی مثبت به این موضوع نگاه می‌کنند و آن را به‌عنوان امتحان الهی می‌دانند. نذری‌های‌شان را در غالب بسته ارزاق پخش می‌کنند و میان نیازمندان توزیع می‌کنند. حتی محصولات مازادی که روی دست کشاورزان مانده را می‌خرند تا آن را به قشر ضعیف برساند.» این‌ها را حاج «مهدی آصفی» پیرغلام و مداح اهل بیت؟عهم؟ می‌گوید. این پیرغلام اهل بیت؟عهم؟ در گفت‌وگو با «صبح‌نو» به فعالیت‌های اجتماعی هیاتی‌ها در روزهای کرونایی و سبک زندگی که اهل بیت؟عهم؟ در آن نقش دارد پرداخته است.

سیف‌الله صمدیان از عکاسی در دوران کرونا به «صبح‌نو» گفت

عکاسی در کرونا عطش می‌خواهد

سعید کوپ / اواخر زمستان سال98 بود که بیماری عجیب‌وغریبی دنیا و ایران را درنوردید، همه در سردرگمی عجیبی بودند. یکی می‌گفت ماسک بزنید، یکی می‌گفت 20بار دست‌های‌تان را در طول روز بشویید و دیگری اسپند با شلغم را پیشنهاد می‌داد. این سردرگمی تا حدودی در روزهای اول در رسانه‌ها هم به چشم می‌آمد تا اوضاع اطلاع‌رسانی تا حدود زیادی سروسامان گرفت. عکس‌ها و خبرهایی که مخابره می‌شد شکل و نوع متفاوتی داشت. به عکس‌ها که نگاه می‌کردیم، چهره مردم جامعه را در لایه‌های محافظتی به تصویر می‌کشیدند. صورت‌هایی که با ماسک پوشانده شده بودند و از بین اعضای صورت فقط چشم و ابروها مشخص بود.گاهی در بین عکس‌ها تصویری دیده می‌شد که افرادی در آن با لباس‌های یکسره با ماسک‌های ضدشیمیایی که یادآور دفاع مقدس بود و ما را یاد بمباران‌های شیمیایی می‌انداخت.

همه آنچه باید درباره ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی بدانیم

خانه‌های شهر شفاف می‌شوند

ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوارها در سامانه املاک و اسکان از روز پنجشنبه آغاز شده است. تمام سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر و تمامی مالکان واحدهای مسکونی مکلف هستند اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) را ظرف مدت دو ماه در سامانه املاک و اسکان درج کنند. با ثبت این اطلاعات هیچ نوع مالیاتی به خانه اول و دوم شما در شهری دیگر و همچنین خانه‌های واقع در شهرهای کوچک و روستاها تعلق نمی‌گیرد اما همه باید ثبت‌نام کنند. ضمنا در آینده ارائه خدمات دولتی شامل یارانه، گواهینامه، انشعابات، افتتاح حساب بانکی و بسیاری دیگر از خدمات مشروط به ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد «یکتا» خواهد بود. در این گزارش، نحوه ثبت‌نام و پاسخ به مواردی نظیر اینکه قرار است کدام خانه‌ها مشمول مالیات شوند ارائه شده است.

سرمقاله

سیاست‌ورزی غیراخلاقی و غیرمنطقی رادیکال‌ها

شماره‌های پیشین