sobhe-no.ir
1149
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
1
لاوروف در دیدار با رییس مجلس گفت که روسیه از پیام رهبر انقلاب برای توافق جامع استقبال می‌کند

به سوی توافق راهبردی

سفر رییس مجلس به روسیه و تقدیم پیام ویژه رهبر انقلاب به سران مسکو و سپس امضای سند همکاری 25 ساله با چین، نشان از تغییر ریل سیاست خارجی جمهوری اسلامی به سمت سیاست چندجانبه گرایی است. هرچند ایران با پکن و مسکو همواره مراودات راهبردی داشت، اما نشانه‌‎های اخیر به ویژه پس از شکست ترامپ و راهیابی دموکرات‌ها به کاخ سفید، معنادارتر به‌نظر می‌رسد. حال روز گذشته وزیرخارجه روسیه در سفر به تهران با محمدباقر قالیباف دیدار و گفت‌وگو کرد.

اولین واکنش ایران به خرابکاری در نطنز

آغاز غنی‌سازی ۶۰درصدی

رهبر انقلاب در توصیه‌ای پدرانه، کاندیداتوری نواده امام برای انتخابات‌1400 را به صلاح ندانستند

صیانت از بیت امام

مدتی بود که اصلاح‌طلبان برای راضی کردن سیدحسن خمینی به نامزدی در انتخابات‌1400 مشغول تبلیغات وسیع بودند و سعی داشتند با محور قرار دادن کلیدواژه‌هایی نظیر «همه با هم» کمپین انتخاباتی او را داغ کنند. با وجود آنکه خود حسن خمینی هیچ اظهار نظر روشنی دال بر آمدن یا نیامدن ابراز نکرده بود، لیکن فضای حاکم بر جبهه اصلاحات اینگونه می‌نمود که نواده امام همان نامزد ناب اصلاح‌طلبان برای انتخابات است. در این فضای غبارآلود و همراه با تشکیک، یک توصیه پدرانه و از سر دلسوزی حجت را بر نواده امام تمام کرد. سید‌یاسر خمینی روز دوشنبه 23‌فروردین در گفت‌وگو با جماران به ملاقات سیدحسن خمینی با رهبر انقلاب پرداخت و گفت: امروز مطابق با رویه‌ای که اخوی دارند، به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند. نزدیکان می‌دانند که رابطه ایشان با رهبری، رابطه‌ای است که همانند پدر و فرزند است.

سلیمی نمین: سیدحسن آقا، بازی جریان تندرو را نخورد

50 میلیارد تومان برای بیماران کرونایی اختصاص داده شد

پیشگامی «کووبرکت» در میان واکسن‌های ایرانی

درپی درخواست وزارت بهداشت از ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ برای کمک در تامین نیازهای بیمارستان‌های درگیر با کرونا، 240دستگاه بای‌پپ و اکسیژن‌ساز 600لیتری ازسوی ستاد اجرایی اهدا شد. 24ساعت پس از اعلام نیاز وزارت بهداشت، روز گذشته در جلسه مشترکی با حضور وزیر بهداشت و رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟، حواله ۴۰دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰لیتری و ۲۰۰دستگاه بای‌پپ بیمارستانی جمعا به ارزش حدودی 50میلیارد تومان ازسوی محمد مخبر، به سعید نمکی اهدا شد.

سرمقاله

نمایش مضحک آل‌سعود

صبح نو

سرمقاله

نمایش مضحک آل‌سعود

 امروز بازی‌های گروهی جام باشگاه‌های آسیا که چهار تیم پرسپولیس، تراکتور، فولاد و استقلال نیز از کشورمان در آن حضور دارند، در کشورهای مختلف و خارج از ایران شروع می‌شود. پرسپولیس در هند به مصاف حریفان می‌رود؛ کشوری که نه فوتبال در سطحی دارد و نه آنچنان توفیقی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ تراکتور در امارات، استقلال و فولاد در عربستان به میدان می‌روند.  
فرآیندی که تنها حکایت سیاسی‌کاری و نفوذ بن‌سلمان ولیعهد جنایتکار سعودی بر شیخ سلمان و کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد. حالا سعودی‌ها که با لابی‌های فشرده و خرج دلارهای نفتی فراوان، حق میزبانی تیم‌های ایرانی در فصل جدید لیگ قهرمانان فوتبال آسیا و حتی مقدماتی جام‌جهانی‌۲۰۲۲ را با عروسک‌گردانی شیخ سلمان بحرینی و به بهانه شیوع کرونا از کشورمان سلب کردند، خود با اعتماد به نفسی کاذب برگزاری متمرکز مسابقات سه گروه از لیگ جام باشگاه‌های آسیا را با اطمینان از شرایط کرونایی ریاض و جده در اختیار گرفتند و در اقدامی عجیب و متناقض، چندین میزبانی بین‌المللی در رشته‌های وزنه‌برداری و هندبال آسیا را به بهانه ترس از شیوع کرونا لغو کرده و از میزبانی آن مسابقات کنار کشیده‌اند. در شرایطی که حق مسلم ایران در میزبانی این رقابت‌ها به راحتی از بین رفت و ما به‌دلیل مدیریت ضعیف گذشته و حالا نیز فقط نظاره‌گر بودیم و تنها چشم به غیرت شیربچه‌های ایرانی دوخته‌ایم تا مرهمی باشد بر این همه ظلم و تبعیض! لازم است اثرگذاری بیشتر و مدیریت بهینه‌ترشود؛ اگر گوشی شنوا باشد.

captcha
شماره‌های پیشین