sobhe-no.ir
1148
سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
2
خبر

ثبت‌نام بیش از ۲۰۰‌هزار نفر در مجمع عمومی شورای ائتلاف

عباس سلیمی‌نمین، احمد کریمی اصفهانی و واعظ آشتیانی رییس مجلس را گزینه مناسبی برای اجماع اصولگرایان می‌دانند

قالیباف می‌تواند گزینه اجماعی باشد

سلیمی نمین / دو جریان سیاسی در کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به مرور گزینه‌های خود را معرفی می‌کنند. در میان اصول‌گرایان نیز نام‌های زیادی به گوش می‌رسد؛ از محسن رضایی گرفته تا سعید جلیلی. هر چند در این میان و به زعم بسیاری از نیروهای جبهه انقلاب، با حضور ابراهیم رئیسی اجماع روی او صورت گرفته و بقیه به نفع او کنار می‌روند. با این حال و به فرض عدم حضور رئیسی، یک نام بیشتر از بقیه با اقبال نیروهای سیاسی مواجه شده است؛ محمدباقر قالیباف.

حدادعادل در شورای مرکزی نیروهای ائتلاف:

خطای راهبردی جریان انقلاب، پیش‌فرض گرفتن پیروزی در انتخابات است

صبح نو

خبر

ثبت‌نام بیش از ۲۰۰‌هزار نفر در مجمع عمومی شورای ائتلاف

نورالدین قدیمی، معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گزارشی از فعالیت معاونت متبوعش، گفت: در بررسی نقطه ضعف و قوت عملکرد شورا پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند‌۹۸، این نتیجه حاصل شد که  نقطه قوت اصلی  شورای ائتلاف در توجه به بدنه و متن جامعه انقلابی و تشکیل مجامع عمومی نیروهای انقلاب در سطح شهرستان‌هاست.
وی افزود: از این رو بنا را برترمیم، تکمیل و گسترش مجامع دردوره جدید فعالیت شورای ائتلاف گذاشته‌ایم.  معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: رویکرد اصلی شورای ائتلاف این است که تشکیلات و سازمان خود را برمبنای سازماندهی نیروهای مردمی برای انجام ماموریت‌های مختلف پی‌ریزی کند و لذا در تشکیل مجامع ،صرفا نگاه انتخاباتی ندارد؛ انتخابات یکی از مأموریت‌های مجامع و شوراهای ائتلاف نیروهای انقلاب در سطوح و آداپتور مختلف می‌تواند باشد، براین اساس مقرر شد در فصل جدید فعالیت‌مان، مجامع شهرستان‌ها را گسترش بدهیم.
قدیمی با بیان اینکه شورای ائتلاف شهرستان، استان و مرکز را باید نیروهای سازمان‌دهی شده در مجامع نیروهای انقلاب انتخاب کنند، گفت: از طرفی هم باتوجه به اقبالی که از تشکیل مجامع نیروهای انقلابی شد، تصمیم گرفته شد ما در سطح شهرستان‌ها، مجمع عمومی برگزار کنیم. 
وی اضافه کرد: با فراخوان‌ها و اطلاع‌رسانی‌هایی که صورت گرفت، نیروهای علاقه‌مند به فعالیت‌های شورای ائتلاف، با مراجعه به «سامانه فراخوان شورای ائتلاف» ثبت‌نام کردند. ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه، عضو مجمع عمومی نیروهای انقلاب شدند.
 معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه نیروهایی که در مجامع عمومی ثبت‌نام می‌کنند در گروه‌های ۲۵-۱۵‌نفره سازماندهی می‌شوند، بیان کرد: هر گروه، سه نفر شامل یک جوان، یک پیشکسوت و یک نفر از بانوان را برای عضویت در مجمع منتخب نیروهای انقلاب شهرستان انتخاب و معرفی می‌کنند. قدیمی با بیان اینکه تا به امروز، 
بیش از ۲۰۰‌هزار نفر در مجمع عمومی شورای ائتلاف ثبت نام کرده‌اند، گفت:از این تعداد، حدود ۷۰‌هزار نفر عضو مجمع منتخب می‌شوند و حدود ۱۴‌هزار نفر از اعضای مجمع منتخب نیز با انتخاب این مجامع در شوراهای ائتلاف شهرستان و استان سازماندهی می‌شوند. انتخابات مجمع منتخب در سراسر کشور از ۲۰فروردین آغاز شده و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت.

captcha
شماره‌های پیشین