sobhe-no.ir
1147
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
2
محسن رضايی از نامزدی خود در انتخابات رياست‌جمهوری يازدهم خبر داد

ورود ر ضایی

نخست وزیر کره جنوبی در حالی وارد تهران شد که سرنوشت پول‌های بلوکه شده ایران همچنان تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار دارد

سئول در مظان پاسخگویی

نخست‌وزیر کره‌جنوبی برای انجام سفری دوروزه وارد ایران شد. این سفر پس‌ازآن انجام می‌شود که چندی پیش وزارت امورخارجه کره از آزادشدن نفتکش خود خبر داد. سفر مقام کره‌ای به ایران اهداف پیدا و پنهان زیادی دارد اما شاید مهم‌ترین علت آنکه از طرف ایران مهم ارزیابی می‌شود، تعیین‌تکلیف نهایی منابع مالی بلوکه‌شده در کره باشد.

صبح نو

محسن رضايی از نامزدی خود در انتخابات رياست‌جمهوری يازدهم خبر داد

ورود ر ضایی


یکی از گزینه‌های مطرح برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری1400، محسن رضایی میرقائد، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است؛ چهره‌ای که دو دوره در سال‌های88 و 92 سابقه نامزدی دارد و ازاین‌جهت در میان افکارعمومی به پای ثابت انتخابات‌ها شهره است. رضایی در سال84 وارد عرصه انتخابات شد و با اینکه قول داد تا آخر خواهد ماند، چندروز قبل از برگزاری انتخابات انصراف داد. وی در سال88 هم رقیب احمدی‌نژاد، کروبی و موسوی بود و رتبه آخر را در میزان کسب رأی به دست آورد.
پیش از این در دی‌ماه سال گذشته درباره کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری1400 نیز گفته است: «در دوره‌های پیشین برای صحنه انتخابات می‌آمدم و جدی نبودم اما این دفعه جدی هستم». او که همیشه با فضای اقتصادی وارد کارزار انتخابات شده است، حالا هم با رونمایی از برنامه‌ای با رویکرد اقتصادی می‌خواهد وارد انتخابات1400 شود. اظهارات او طی هفته‌های گذشته و انتقاد علیه سیاست‌های اقتصادی دولت، نیز همگان را به این ظن رسانده بود که رضایی یکی از نامزدهای حتمی برای انتخابات خواهد بود. رضایی پیش از عید، در نشستی خبری از سامانه «مردم‌یار» شبکه پایش مردمی خود رونمایی کرد. رضایی در همان نشست، در پاسخ به سوالی درباره رایزنی‌های انجام‌شده بین وی و سعید محمد، از کاندیداهای احتمالی انتخابات 1400 گفت: در این انتخابات نیازمند به روی‌کارآمدن دولت قوی هستیم و در این راستا، از هر نوع رایزنی و همکاری استقبال می‌کنیم، لذا امیدواریم اکثر کاندیداهای فعلی در دولت آینده حضور داشته باشند.
حالا محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران که با موضوع «الگوی حکمرانی و ایران ۱۴۰۰» برگزار شد، به‌طور رسمی از نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده خبر داد.  رضایی گفت: حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم قطعی است و برای پیروزی در این انتخابات آمده است. وی گفت: سال1400 باید سال گشایش در حکمرانی کشور باشد. دولت تدبیروامید فکر می‌کرد اگر قفل‌های خارجی را باز کند، قفل‌های داخلی خودبه‌خود باز می‌شود. وقتی کلید را بالا بردند من می‌دانستم این کلید برای باز کردن قفل‌های داخلی نیست و من هزار تومانی را نشان دادم و گفتم این کلید، پول ملی ما را تحقیر می‌کند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید یک دولت مردمی در سال1400 شکل بگیرد. دولت شخصی و جناحی دیگر باید در کشور تمام شود. بس است هرچه مردم برای دولت‌های جناحی و شخصی هزینه دادند. مثل انقلاب مردمی و دفاع مردمی، دولت هم باید مردمی باشد. رضایی با بیان اینکه ما برای اقتصاد کل کشور برنامه داریم، اظهار داشت: در ایران باید آمایش سرزمینی درست کنیم، یعنی از پتانسیل‌های اقلیمی و فرهنگی درست استفاده شود. قابلیت‌های عظیم و متنوعی در کشور وجود دارد که باید برای این‌ها تقسیم‌کار ملی صورت گیرد، به‌گونه‌ای که ذوب‌آهن را نبریم کنار زاینده‌رود و زاینده‌رود خشک شود! یا اینکه هنرهای دستی میلیاردی اصفهان پول ندهند که بزرگ‌ترین صنعت ۴۰۰- ۵۰۰ساله ما دارد از بین می‌رود. برنامه این‌ها مفصل است که در انتخابات ۹۲ حدود سه‌هزاروخرده‌ای صفحه شده بود و الان حدود ۱۰هزار صفحه این‌ها را درآورده‌ایم که ان‌شاءالله در دولت مردمی چه ما باشیم و چه 
هر کس دیگر اجرا خواهد کرد.

captcha
شماره‌های پیشین