sobhe-no.ir
1138
یکشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

  طبقه  
 طبقه متوسط کشور در حال تجزیه‌شدن است. به گزارش رسانه‌ها، رییس اتاق بازرگانی کشور از تجزیه قریب‌الوقوع طبقه متوسط در کشور خبر داد. وی گفت: ضریب جینی از سال ۹۲ روند صعودی داشته و این به معنی افزایش قابل توجه نابرابری و شکاف اجتماعی است. وی افزود: در مورد فضای کسب‌وکار وضعیت خوبی حکم‌فرما نیست و بخش مولد در کشور ‌انگیزه کافی برای سرمایه‌گذاری ندارد. در پی این اظهارات، تنی چند از اقشار فرودست با اشاره به اینکه قبلا جزو طبقه متوسط بوده‌اند، گفتند: در آخرین لحظاتی که طبقه را ترک کرده و به طبقه فرودست درمی‌غلتیدیم، مشاهده کردیم که طبقه ویران شد. ایشان افزودند: هم‌اینک از طبقه ما چیزی باقی نمانده است و مسوولان می‌توانند راحت باشند.
 
 موش   
کرونا باعث فعالیت بیشتر موش‌ها شد. به گزارش پایگاه‌های خبری، بنا بر هشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده آمریکا، اجرای قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی به دلیل ویروس کرونا باعث بسته‌شدن رستوران‌ها و خانه‌ماندن مردم شده است و این ماجرا عوارض بسیاری دارد؛ از جمله اینکه موش‌ها ناچار می‌شوند به دنبال منابع غذایی تازه‌ای بگردند و رفتار‌های خود را تغییر بدهند. بنا بر این هشدار، موش‌ها و جوندگانی که در جست‌وجوی غذا هستند، ممکن است رفتار ‌غیر‌معمول و تهاجمی نشان بدهند. در پی این هشدار، تنی چند از کارشناسان با ابراز اینکه هر دم از این باغ بری می‌رسد، از رستوران‌ها خواستند برای پیشگیری از رفتار تهاجمی موش‌ها،‌ کما‌فی‌السابق سطل‌های زباله خود را شارژ کنند. یکی از این کارشناسان با اشاره به اینکه هرجایش را چیز می‌کنیم، از یک جای دیگر چیز می‌شود، از مردم خواست برای هر چیز آماده باشند.
 
 بافت    
40 درصد ساکنان تهران در بافت‌های غیراستاندارد و ناامن زندگی می‌کنند. به گزارش رسانه‌ها، یک عضو شورای شهر تهران در حالی‌که صحبت می‌کرد، گفت: 40درصد جمعیت تهران در بافت ناپایدار و فرسوده زندگی می‌کنند و به نوعی سکونت در فضای نسبتاً ناامن دارند. این عضو همچنین اضافه کرد: مدیریت بحران تهران در حوادث کلان در اختیار شهرداری نیست و به وزارت کشور واگذار شده است؛ به نظرم باید تصمیم‌گیری‌ها برای مقابله با زلزله در پایتخت بسیار دقیق انجام شود. در پی این اظهارات، جمعی از ساکنان تهران با اشاره به اینکه همین که در یک بافت زندگی می‌کنند، از خداوند منان شاکر و از مسوولان خدوم سپاسگزار هستند، اظهار كردند: ما شکایتی در مورد ناامن‌بودن بافت محل زندگی خود نداریم و یک‌جور با آن کنار خواهیم آمد. این شهروندان ادامه دادند: با مهارت‌هایی که در سال‌های اخیر به دست آورده‌ایم، بر این باوریم که تمامی بحران‌ها را از سر خواهیم گذراند و نگرانی بابت بحران و مدیریت آن وجود ندارد. این شهروندان در پایان گفتند كه از مسوولان مدیریت بحران نیز می‌خواهیم به کارهای دیگر خود بپردازند و اداره بحران را به خود مردم بسپارند.

captcha
شماره‌های پیشین