sobhe-no.ir
1137
شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۹
10
گزارش

آغاز فصل مهربانی با جانوران شكار و صید تا پایان بهار ممنوع

32‌هزار بسیجی استان تهران در گام چهارم غربالگری کرونای «شهید سلیمانی» حضور دارند

امید و مقاومت در میدان كرونای سركش

سال گذشته در چنین ایامی كه كرونا در كشور فراگیر شد بسیاری از نهادهای داوطلب و نیروهای مردمی هم پای كار آمدند تا با تلاش خود كمبودهایی چون تولید ماسك، مواد ضدعفونی‌كننده، پاكسازی معابر و اماكن عمومی و حتی كمك به كادر درمانی را انجام دهند. بعد از گذشت چند‌ماه و نیز آرام‌سازی فضا و آموزش‌های بیشتر مردم برخی نهادهای مردمی به امور عادی خود بازگشتند. در این میان بسیج و سپاه یكی از بخش‌هایی است كه در زمینه مبارزه با كرونا همچنان فعالیت كرده و به ساختار درمانی كشور كمك می‌كند. روز گذشته و در مراسم آغاز مرحله جدید رزمایش كمك مومنانه نیز به اقدامات موثر و متنوع انجام شده از سوی این نهاد اشاره شد.

صبح نو

32‌هزار بسیجی استان تهران در گام چهارم غربالگری کرونای «شهید سلیمانی» حضور دارند

امید و مقاومت در میدان كرونای سركش

سال گذشته در چنین ایامی كه كرونا در كشور فراگیر شد بسیاری از نهادهای داوطلب و نیروهای مردمی هم پای كار آمدند تا با تلاش خود كمبودهایی چون تولید ماسك، مواد ضدعفونی‌كننده، پاكسازی معابر و اماكن عمومی و حتی كمك به كادر درمانی را انجام دهند. بعد از گذشت چند‌ماه و نیز آرام‌سازی فضا و آموزش‌های بیشتر مردم برخی نهادهای مردمی به امور عادی خود بازگشتند. در این میان بسیج و سپاه یكی از بخش‌هایی است كه در زمینه مبارزه با كرونا همچنان فعالیت كرده و به ساختار درمانی كشور كمك می‌كند. روز گذشته و در مراسم آغاز مرحله جدید رزمایش كمك مومنانه نیز به اقدامات موثر و متنوع انجام شده از سوی این نهاد اشاره شد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تلاش بسیج در طرح مقابله با کرونای شهید سلیمانی گفت: بالغ بر ۳۲‌هزار بسیجی داوطلب سپاه تهران در این طرح مشارکت دارند و این میزان حضور، تهران را در کشور پیشتاز کرده است. آقای علیرضا زالی،رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم گفت: امروز رونمایی از دستاوردهای سترگ سپاه همیشه سرافراز تهران که حاصل فداکاری‌ها و مجاهدت‌های بسیجیان در طول یک‌ سال اخیر، علی‌رغم تمام سختی‌ها و فراز و فرودهای پیش رو بوده است را شاهد هستیم. وی ادامه داد: بسته متنوعی از خدمات آموزشی، فرهنگی، حمایتی، ترویجی، ایجابی و بهداشتی نشان‌دهنده حجم متراکم ایثارگری‌ها و ممارست‌های غرورانگیز نیروهای بسیج و سپاه است. این نیروها در روزهای شکل‌گیری بحران کرونا، در ابتدای صف ارائه خدمت حاضر بودند، سخاوتمندانه، هرآنچه در لجستیک داشتند را به کار گرفتند و همگام، همدل و همراه با فرزندان غیور این مرز و بوم در کسوت مدافعان سلامت حرکت کردند.
زالی تصریح کرد: امروز شاهد تبلور افتخارآمیز این همگامی و همدلی بین کنشگران پرافتخار عرصه سلامت و دریادلان بسیجی و تمام عزیزان در سپاه معزز تهران بزرگ هستیم. این همدلی در طرح محله محور شهید سلیمانی ابعاد متفاوت و رهیافت‌های سترگی دارد و این طرح باید با شادابی و نشاط بیشتر ادامه داشته باشد.
رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، طرح ملی شهید سلیمانی را تجلی مهرورزی و مودت اجتماعی و نماد بزرگ ایثار دانست و افزود: این طرح به همه آحاد مردم تعلق دارد و توفیقات فنی آن در عرصه ملی و بین‌المللی می‌تواند به‌عنوان کارنامه‌ای مشعشع و درخشان مردم ایران در دسترس قرار گیرد. رمز کامیابی این طرح بزرگ اجتماعی، حضور مردم، تعلق آن به مردم و محشور بودن با شهروندان است. زالی ضمن تشکر از تمامی بسیجیان، نیروهای سپاهی و سایر جهادگران که در این طرح فداکارانه، خدمت کردند، عنوان کرد: گام چهارم این طرح، روز گذشته کلید خورد و امیدوارم همچون مراحل گذشته، کارنامه درخشانی از خدمات این مرحله نیز به نمایش گذاشته شود. وی در خصوص استفاده بهینه و هوشمندانه از ظرفیت بسیج اقشار، گفت: بهره‌وری از این ظرفیت در قالب طرح شهید سلیمانی، ابتکاری خلاقانه است. همچنین بالغ بر ۳۲هزار بسیجی داوطلب سپاه تهران در این طرح مشارکت دارند و این حضور مستمر بسیجیان با حجم بالای خدمات، تهران را رکورددار و پیشتاز نسبت به سایر شهرهای کشور کرده است.
رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ابراز داشت: در قالب برنامه استقرار کلینیک‌های سیار، برای تقویت لجستیک، ۱۸۴‌پایگاه موقت به همت سپاه تهران برای استمرار خدمات همپوشانی و لکه‌گیری قالب طرح شهید سلیمانی شکل گرفت و در ۳۷۰‌محله، فعالیت می‌کرد.
وی گفت: به هنگام ترین و استانداردترین برنامه‌های آموزشی نیز به همت این فداکاران تولید شد. همچنین شهر تهران به همت نیروهای سپاه، در تمام سنجه‌های رهگیری بیماران کرونایی، بالاترین رتبه کشوری را کسب کرده است.

کمک‌های مؤمنانه بی‌نظیر
رییس سازمان بسیج مستضعفان هم یکی از حاضران در این مراسم بود که درباره اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: ملت ایران در عرصه سلامت و مواجهه با ویروس کرونا، بهترین شرایط را در بین کشورهای دیگر دارد. طبق گزارشات موسسه‌های افکارسنجی متعدد داخلی و خارجی، بالاترین میزان رضایت مردم در مولفه‌های گوناگون، از عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا بوده است.
وی ادامه داد: آزمایشات فاز انسانی واکسن‌های تولید داخل مطابق با تمام شرایط علمی و تخصصی نیز در حال پیشروی است و امیدواریم واکسیناسیون به صورت گسترده به‌زودی آغاز شود.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه بالاترین مرگ‌ومیرها در شهرهای کشورهای آمریکایی و اروپایی با تمام امکانات پیشرفته و سیستم بهداشتی و درمانی بزرگ رخ داده است، گفت: در کشور ما این‌گونه نیست و آمار مرگ‌ومیر بسیار پایین‌تر است. اداره چنین شهر بزرگی مثل تهران در بحران، کاری دشوار و پیچیده است.
وی اضافه کرد: از همین رو جا دارد از ایثارگری دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله ؟ص؟ تهران بزرگ و تمام همکاران‌شان تقدیر کنم. سردار سلیمانی عنوان کرد: البته این تلاش‌ها فقط به بحث کرونا محدود نشد و همه نیازهای متناسب با شرایط بحرانی مردم مدنظر قرار گرفت. نهضت کمک‌های مؤمنانه شکل گرفت و به مرور زمان این کمک‌ها به صورت فرهنگی نهادینه شد. این حجم انبوه و سازمان یافته کمک‌ها و اینکه هیچ نیازمندی از حمایت خارج نباشد، بی‌نظیر است.
به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفان، این ملت در جریان این آزمون بحرانی قوی بود، قوی‌تر شد، این ملت عزیز بود و عزیزتر شد، این ملت منسجم بود و منسجم‌تر شد. سردار سلیمانی ادامه داد: در حالی تحقیقات در زمینه واکسن داخلی
 رو به اتمام است که کشورهای دنیا درخواست خرید واکسن‌های ایرانی را مطرح می‌کنند. این موضوع بسیار افتخار‌آمیز است. تأخیر و دیرکرد پیش آمده در تولید واکسن هم در این مسائل علمی، تأخیر محسوب نمی‌شود؛ چراکه دقت و کارآمدی محصول، اولویت است، این قبیل واکسن‌ها بهترین و موثرترین واکسن‌های دنیا می‌شود.
وی افزود: امیدواریم با اجرای گام چهارم طرح محله محور شهید سلیمانی، به توفیقات بزرگی برای کنترل بیماری دست پیدا کنیم. بیش از ۶‌میلیون نفر در مرحله اول به‌عنوان سفیران سلامت در قالب این طرح همکاری کردند.

ادامه توزیع بسته‌های معیشتی
سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله ؟ص؟ تهران بزرگ هم که یکی از حاضران در این مراسم بود، عنوان کرد: عملکرد بسیج و سپاه، نظام بهداشت و درمان و تمام دستگاه‌هایی که در بحران کرونا در این یک سال گذشته مجاهدت به خرج دادند، قابل تقدیر است. وی گفت: از همان ابتدا در حوزه ضدعفونی کردن محله‌ها و معابر تهران، که پیچیده‌ترین شهر کشور است، بسیجیان خوش درخشیدند و این فداکاری‌ها همچنان هم ادامه دارد و در تأمین اقلام حفاظتی و معیشتی نیز تلاش‌های بسیار می‌کنند.
سردار حسن‌زاده تصریح کرد: بالغ بر یک میلیون  و۴۰۰‌هزار بسته معیشتی، بالغ بر ۵‌میلیارد تومان کارت هدیه توسط بسیج، سپاه و سایر نهادها و بیش از ۵۰‌میلیون ماسک به‌طور رایگان در تهران بزرگ بین شهرندان توزیع شده است. به گفته وی، در یک سال گذشته بالغ بر ۲‌هزار جهیزیه توسط مردم، پایگاه‌های بسیج، حوزه‌های مقاومت بسیج و هیات‌های مذهبی تهیه شد و در اختیار زوج‌ها قرار گرفت. سردار حسن‌زاده طرح بزرگ شهید سلیمانی را از عملکردهای برجسته نظام انقلابی و مردم در مقابله با کرونا دانست و گفت: به برکت این شهید عزیز و با کمک سپاه، بسیج و بهداشت و درمان این طرح دستاوردهای برجسته‌ای را به ارمغان آورد. 

captcha
شماره‌های پیشین