sobhe-no.ir
1137
شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۹
1
رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت عید سعید مبعث:

آمریکا حتما باید عراق را تخلیه کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید مبعث پیامبر مکرم اسلام؟ص؟، اهداف این هدیه بزرگ پروردگار را «حکمرانی الهی، رشد بشر، استقرار عدالت و ایجاد حیات طیبه» خواندند و با اشاره به ضرورت منطقی برپایی نظام سیاسی برای تحقق این اهداف بسیار بزرگ افزودند: انقلاب اسلامی به ابتکار و شجاعت امام بزرگوار، خط بعثت نبی مکرم را احیا کرد و به همین علت مورد دشمنی مستمر اشرار عالم قرار گرفته است که «بصیرت و استقامت در صراط مستقیم»، این دشمنی‌ها را ناکام خواهد گذاشت.

کارشناسان رسانه درگفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

تحقق امید ‌آفرینی در فضای مجازی

توجه چندین باره رهبر معظم انقلاب اهمیت توجه به این عرصه را برای همگان روشن ساخته است و در همین مسیر موضوعی که می‌تواند برای ما موثر باشد، استفاده از این ابزار برای ایجاد امید در جامعه خواهد بود که باید دید چطور این مقوله در جامعه قابل اجراست. اهمیت حضور در فضای مجازی به واسطه گستردگی این موضوع و همچنین اثرگذاری آن بر جامعه امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست. همه اخبار از ریز و درشت در فضای مجازی دست به دست می‌شود و بیشترین تاثیر هم در همین فضاست. روزی نیست که اتفاق مهم در فضای مجازی نیفتد و پای آن به فضای حقیقی کشیده نشود و رسانه‌های مکتوب و... به آن موضوعات نپردازد. همین موضوعات باعث می‌شود تا به‌دلیل گستردگی در دایره مخاطبان مورد توجه قرار گیرد و مدل تعامل در آن از اهمیت بسیاری برخوردار باشد.

مسوول اصلی غصه بزرگ گرانی چه کسانی هستند؟

دولت مسوولیت ناپذیر

جواد بخشی / «مجلس، کمبود وزارت بازرگانی و واشنگتن دی‌سی»، حالا سه گانه‌ای شده است برای فرار از پاسخگویی. وعده‌‌‌های صد‌روزه و شعارهای انتخاباتی برای جلوس بر صندلی پاستور، پس از هشت‌سال عملکرد نامناسب چرخ اقتصاد کشور را از مدار خارج و معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است.

سرمقاله

زنگ خطر

دولت بایدن تحریم‌ها علیه ایران را قوی‌تر از قبل ادامه می‌دهد

باطن بایدن ، ظاهر ترامپ بود

نوع کنش دولت بایدن، تفاوت چندانی با دولت ترامپ نکرده است. این را می‌شود از تحریم‌‌‌های اخیر اعمالی توسط دموکرات‌ها علیه ایران متوجه شد. تحریم‌‌‌های جدید اعمالی توسط دولت بایدن در شرایطی است که دموکرات‌‌‌های تازه راه‌یافته به کاخ سفید پیشتر، سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ را شکست‌خورده اعلام کرده‌بودند و مدام از آغاز دوران دیپلماسی و چندجانبه‌گرایی و بازگشت به برجام سخن می‌گویند. وزارت خارجه آمریکا روز 19 اسفند 99 طی بیانیه‌ای دو مقام ادعایی عضو در سپاه پاسداران را تحریم کرد. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در همین‌باره اعلام کرد: در نشست شورای حقوق بشر در ژنو ما نگرانی‌هایمان را درباره بدرفتاری‌های حکومت ایران با شهروندانش از جمله بازداشت ناعادلانه عده زیادی از شهروندان در شرایط اسفناک را بیان کردیم. بلینکن بر اساس همین ادعا تصریح کرد که دو مقام ادعایی سپاه‌پاسداران را به دلیل آنچه «نقض فاحش حقوق بشر» خوانده شده، در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. وزیرخارجه آمریکا تاکید کرد که این افراد و بستگان‌شان قادر به ورود به خاک ایالات متحده نخواهند بود.

علی صوفی در گفت و گو با «صبح نو»:

جایی ندیدم که ظریف بگوید اصلاح طلبم

هر چه بیشتر می‌گذرد، آرایش نامزدهای بالقوه اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 مشخص‌تر می‌شود. گمانه‌‌زنی‌ها البته اخیرا بیشتر معطوف به وزیر امور خارجه بوده چون جریان اصلاحات تصور می‌کند که می‌تواند با بهره‌برداری از محبوبیت برساخته ظریف، پایگاه اجتماعی خود را فعال کند. در این میان، وضعیت رییس پیشین مجلس در میان اصلاح‌طلبان ضعیف شده است؛ شاید همین وضعیت بد بود که رییس‌جمهور را بر آن داشت تا ابتدای هفته گذشته، دیداری مهم با سلف خود ترتیب بدهد.

«صبح‌نو» از آخرین وضعیت واردات واکسن به کشور گزارش می‌دهد

100 هزار واکسن کوبایی به ایران رسید

عصر پنجشنبه بود که هواپیمای حامل اولین محموله واکسن کرونا کوبایی در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی؟ره؟ به زمین نشست؛ واکسنی که به گفته مسوولان سلامت کشور، صدهزار دوز از آن به کشور وارد شده است؛ البته تاکنون فقط از واکسن‌های اسپوتنیک‌وی روسیه برای واکسیناسیون در کشور استفاده شده و سازمان غذا و دارو چهارشنبه گذشته مجوز مصرف اضطراری را برای واکسن سینوفارم چین صادر کرد.

32‌هزار بسیجی استان تهران در گام چهارم غربالگری کرونای «شهید سلیمانی» حضور دارند

امید و مقاومت در میدان كرونای سركش

سال گذشته در چنین ایامی كه كرونا در كشور فراگیر شد بسیاری از نهادهای داوطلب و نیروهای مردمی هم پای كار آمدند تا با تلاش خود كمبودهایی چون تولید ماسك، مواد ضدعفونی‌كننده، پاكسازی معابر و اماكن عمومی و حتی كمك به كادر درمانی را انجام دهند. بعد از گذشت چند‌ماه و نیز آرام‌سازی فضا و آموزش‌های بیشتر مردم برخی نهادهای مردمی به امور عادی خود بازگشتند. در این میان بسیج و سپاه یكی از بخش‌هایی است كه در زمینه مبارزه با كرونا همچنان فعالیت كرده و به ساختار درمانی كشور كمك می‌كند. روز گذشته و در مراسم آغاز مرحله جدید رزمایش كمك مومنانه نیز به اقدامات موثر و متنوع انجام شده از سوی این نهاد اشاره شد.

گزارش

قاآنی: به وقتش صدای شکستن استخوان دشمنان را خواهید شنید

«پندار پورکمیلیان» از وظیفه هنرمند در دوران کرونا به «صبح‌نو» می‌گوید

هنرمند دردنکشیده نمی‌تواند هنری خلق کند

سمانه استاد / بیش از یک سال از ورود ویروس کرونا به کشور گذشته است. در این یک سال حرفه‌های زیادی دستخوش تغییر شده که اهالی هنر را می‌توان یکی از مهم‌ترین آن‌ها دانست. ذات هنر ارائه اثری برای مخاطب است و وقتی مخاطب از هنر گرفته می‌شود، دیگر نه دلیلی برای تولید اثر هنری باقی می‌ماند و نه انگیزه‌ای. ویروس کرونا با گرفتن مخاطب از هنرهایی همچون تئاتر و موسیقی، عملا شکل اجرایی این هنرها را تغییر داده است. ذات تئاتر به زنده بودنش و اجرا در حضور مخاطب است، اما به‌خاطر کرونا نمایش‌ها به سوی اجرای آنلاین پیش رفتند. کنسرت‌های موسیقی نیز با محروم شدن از مخاطب، اجرای آنلاین را انتخاب کردند.

شماره‌های پیشین